Indėlių palūkanoms krintant žemyn – galimybė uždirbti iš obligacijų

Indėlių palūkanoms krintant žemyn – galimybė uždirbti iš obligacijų
Bankų indėlių palūkanoms Lietuvoje mažėjant, vis daugiau gyventojų ieško alternatyvų, kaip investuoti kuo mažiau rizikuojant.

Tam įtakos, žinoma, turėjo ir ekonominė situacija, kuomet dalis investuotojų dažniau rinkosi konservatyvesnius investavimo būdus. Todėl, reaguojant į susidariusią padėtį, rinkai pradėti siūlyti alternatyvūs taupymo būdai.
Vienas iš tokių pavyzdžių – banko SNORAS pasiūlytas naujas produktas – vienerių metų trukmės obligacijos su fiksuotomis 4 proc. metinėmis palūkanomis. Šiuo metu nė vienas šalies bankas nesiūlo tokio dydžio palūkanų už indėlius.
Prognozuoja, kad paklausa išaugs
„Siūlome alternatyvą šalies gyventojams, kurie siekia investuoti saugiai ir iš anksto užsitikrinti stabilias palūkanas. Anksčiau tokių klientų poreikius labiausiai atitiko terminuotasis indėlis. Tačiau šiuo metu rinkoje pastebima tendencija, kad jų palūkanos vis mažėja, todėl reikėjo pasiūlyti alternatyvų saugų investavimo būdą. Be to, egzistuoja klientų segmentas, kurie investuodami orientuojasi tik į iš anksto žinomą, fiksuotą grąžą“, – teigia banko SNORAS Investicinio verslo tarnybos direktorius Remigijus Bartaška.
R. Bartaška prognozuoja, kad artimiausiu metu vienerių metų trukmės obligacijos su fiksuotomis 4 proc. metinėmis palūkanomis turėtų tik populiarėti, ypač, jeigu mažėtų indėlių palūkanos.
Tinka ir smulkiems investuotojams
Banko SNORAS Investicinio verslo tarnybos direktorius teigia, kad vienerių metų trukmės obligacijos su fiksuotomis 4 proc. metinėmis palūkanomis patrauklios ir tiems žmonėms, kurie nori investuoti nedideles sumas. Minimali fiksuotų palūkanų obligacijų įsigijimo suma yra 500 litų. O įsigyjant obligacijų daugiau nei už 500 litų, kaina apvalinama iki vienos obligacijos nominalios vertės, kuri lygi 100 litų.
Bankas SNORAS fiksuotų palūkanų obligacijoms netaiko įsigijimo mokesčio. Taip pat obligacijas galima parduoti, dovanoti ar kitu būdu perleisti kitam asmeniui ar įmonei. Be to, skubiai prireikus pinigų, investuotojai visą obligacijų galiojimo laikotarpį turės galimybę parduoti obligacijas SNORO grupei priklausančiam bankui „Finasta“, kuris reguliariai pateiks indikacines obligacijų išpirkimo kainas interneto svetainėje www.finasta.lt.
Vienerių metų trukmės obligacijų su fiksuotomis 4 proc. metinėmis palūkanomis galima įsigyti visuose banko SNORAS padaliniuose.

 

Saulė Bagdonaitė
Užs.
Daugiau: banko indėlis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų