Išlydėta svetimų žmonių

Išlydėta svetimų žmonių
Ilgametė vaikų darželio auklėtoja, muzikė Luiza Necelienė gyveno tyliai, viena ir, galbūt, vieniša. Sunkios ligos kamuojama stengėsi neužsidaryti namuose, kad  nereikėtų išeiti vienai. Išėjo ji nuo prekybos centro Maxima, nesulaukusi medikų pagalbos, išlydėta svetimų žmonių.

Išlydėti Luizą teko elektrėniečiui Algirdui Dambrauskui, atsitiktinai buvusiam prie prekybos centro. Pamatęs sukniubusią prie stulpo moterį, Algirdas pirmiausia ieškojo medikų pagalbos. Nerado. Greitosios medicinos pagalbos abu automobiliai buvę išvykę, “Eurovaistinės” darbuotojos padavė tik tabletę, kad nuneštų priepuolio ištiktajai, bet pirmosios medicininės pagalbos suteikti neišėjo. Operatyviausias šioje situacijoje buvo policijos pareigūnas, padėjęs moterį įkelti į nuosavą Algirdo automobilį. Pareigūnas dar išgelbėjo svetimo bėdai neabejingą A. Dambrauską nuo kitų nemalonumų, kuriuos sėkmingai sukuria biurokratai.
Atvežus mirštančiąją į ligoninę, priėmimo skyriaus medikė abejingai dar automobilyje gulinčiai moteriai konstatavo mirtį ir pareiškusi, kad jie numirėlių nepriima, nuėjo. Tik pareigūno buvimas įvykio vietoje pagreitino medicinos  biurokratų darbą: buvo suorganizuota pagalbos brigada, mirusioji  iškelta iš automobilio ir palydėta į lavoninę.
Įvykis atsitiko ketvirtadienį, dieną prieš laikraštyje „Elektrėnų kronika“ išspausdinant straipsnį, kaip greitosios medicinos pagalbos automobilis perdarytas į krovininį.  
Kodėl į pagalbą per pusvalandį neatskubėjo medikai, klausiau Greitosios medicinos pagalbos stoties direktoriaus Kristijono Kamenecko.
Direktorius sakė, kad tą ketvirtadienį 12 val.55 min. vienas automobilis sunkų ligonį buvo išvežęs į Vilnių, antrasis automobilis pagal iškvietimą buvo išvykęs į Kazokiškes ir grįžo kaip tik tuo metu, kai be medikų pagalbos iš gyvenimo išėjusi Luiza jau buvo atvežta į ligoninės priimamąjį. Ligoninės kieme stovėjo du Greitosios pagalbos automobiliai, bet ligoninė su Greitosios medicinos pagalbos stotimi  nebendradarbiauja. Ligoninės automobiliai skirti sunkių ligonių pervežimui iš vienos ligoninės į kitą.GMP stotis, pasak K. Kamenecko, turi dar trečią medicinos pagalbos komandą, kurią kviečia tik ypatingais atvejais. Mirtis prie prekybos centro medikams nebuvo tas atvejis, kai reikėtų kviesti papildomą komandą.
Taip ir išėjo L. Necelienė iš gyvenimo, lydima svetimų žmonių ir dar kartą parodžiusi visuomenei, kaip abejingai dirba tie, kurių pagalbos labiausiai reikia ir kuriems už pagalbą mokamas atlyginimas.  

Julija Kirkilienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų