Ilgakases puošė kasos ir tautiniai drabužiai

Ilgakases puošė kasos ir tautiniai drabužiai

Virginija JACINAVIČIŪTĖ

Išgirdus žodį lietuvaitė, lyg sparnuotoje frazėje norisi pridėti kitą – ilgakasė.

Toks lietuvės merginos įvaizdis mums žinomas iš 19-20 a. tautosakos, kai ilgos ir storos kasos laikytos didžiausiu moters papuošalu. Balandžio 30-ąją vykęs ilgakasių konkursas žiūrovams leido nusikelti kelis šimtmečius atgal ir pamatyti, kaip gi atrodė dabar romantizuojamos lietuvaitės. Tą vaizdinį sustiprino tai, kad Tautinio kostiumo metų proga visos dalyvės vilkėjo tautinius rūbus. Konkursas vyko daugiau nei tris valandas, komisijai teko įvertinti net 17 dalyvių, pamatuoti plaukus, išklausyti prisistatymus.

Šiais metais gražiu konkurso akcentu tapo šešiamečio Adomo Builo pasirodymas renginyje. Jis nuo gimimo augina ploną kasytę, kuri dabar siekia 47 cm. Adomas tarsi koks džentelmenas į sceną atlydėjo visas konkurso dalyves, kurioms plaukus matavo kirpėjos Lina Olubaitė ir Inesa Paulauskaitė. Prieš eidamas į pirmą klasę, Adomas kasą nusikirps, tačiau šiame konkurse jis dar spėjo parodyti, kad berniukams kasytė taip pat gali tapti išskirtinio įvaizdžio dalimi.

Auginti ilgus plaukus tampa vis madingiau, taip pasirodė išvydus daugybę naujų ilgakasių, kurios pirmą kartą dalyvavo konkurse. Keletas jų atvyko iš Žiežmarių, nemažai iš Vievio, o viena net iš Kupiškio atkako su didele sirgalių komanda. Kupiškietei Izabelei Jusevičiūtei pristatyti savo pomėgius padėjo seneliai, kurie taip pat pasipuošė tautiniais drabužiais ir šoko scenoje anūkei grojant. Eiliuotas prisistatymas ir šeiminis pasirodymas patiko komisijai, todėl Izabelė pelnė išradingiausios dalyvės vardą.

Storiausios kasos savininkės vardą šiemet pelnė vieviškė Karolina Karpavičiūtė. Fotogeniškiausia ilgakase fotostudijos „Regmana“ fortografė Liudmila Felčinskaja išrinko vieviškę Viktoriją Kunauskaitę. 6–8 m. amžiaus grupėje ilgiausius plaukus – 93 cm – užaugino konkurso senbuvė elektrėniškė Elita Butrimavičiūtė, 9–11 m. amžiaus grupėje – vieviškė Agota Barkovskytė, kurios plaukai siekė 1,06 m. Agota taip pat pelnė ir žiūrovų simpatijas, kurias jie išreiškė kitoje bilieto pusėje ir metė į balsadėžę. Vyresniųjų ilgakasių amžiaus grupėje buvo tik viena dalyvė Agnė Gackaitė iš Lentvario. Šešiolikmetė mergina apdovanota už įspūdingo ilgio plaukus, užaugintus iki 1 m ir 15 cm ilgio.

Renginio organizatorė Vida Ališauskienė prizą įsteigė Smiltei Vidrinskaitei, dalyvei, kuri plaukus augina nuo mažens ir yra dažniausiai ilgakasių konkurse dalyvavusi mergaitė.

Konkursą „Ilgakasė 2017“ vedė Laura Buividavičienė, o renginį paįvairino popchoro „Saulės spinduliai“ atlikėjai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų