Šiaurės šalių bibliotekų savaitė Semeliškių bibliotekoje

Jau septintus metus Semeliškių biblioteka dalyvauja Šiaurės Šalių bibliotekų savaitėje. Šių metų tema – „Magiškoji šiaurė“.

Lapkričio 8 dieną į biblioteką sugužėjo Semeliškių vidurinės mokyklos ketvirtokai su mokytoja J. Rusakoviene. Pradėjome Šviesos ir Žodžio šventę prie žvakių šviesos, garsiai skaitydami A. S. Magnason knygos „Mėlynosios planetos istorija“ ištrauką. Ketvirtokai diskutavo apie tai, ar norėtų gyventi Mėlynojoje planetoje, palygino lietuvių ir šiaurės šalių mistines būtybes ir nusprendė, kad šiaurės šalyse daugiau tamsos ir jie daugiau turi įvairių baisenybių. Popietę pratęsė prie interneto, surasdami ir palygindami kiekvienos šalies gamtą su Lietuvos gamta. Po to vaišinomės Mėlynosios planetos gėrimu ir saldumynais. Kiekvienas dalyvis gavo po Šiaurės šalių reklaminį knygos skirtuką ir atviruką.

Antradienį atskubėjo antrokai su savo mokytoja V. Vitkauskaite. Vėl skaitėme tą pačią ištrauką. Vaikams planeta pasirodė visai nebloga, bet gyventi geriau savo gimtinėje. Vėliau mokytoja pasakojo savo įspūdžius apie Norvegiją, kur vasarą buvo ekskursijoje. Vaikai ir šio straipsnio autorė buvo sužavėti pasakojimu ir išvykos metu patirtais nuotykiais. Po renginuko vaišinomės Mėlynosios planetos skanėstais.

Trečiokai į biblioteką atėjo trečiadienį, nešini Mėlynosios planetos piešiniais. Piešinukus įkėlėme į bibliotekoje esantį pažinimo medį. Vaikai klausėsi ištraukos ir palygino su savo pieštais piešiniais. Kadangi piešiniai mėlynos spalvos, tai vaikai nusprendė, kad piešinukai atitinka fantastinę planetą. Antra popietės dalis – prie interneto. Susipažinome su Šiaurės šalimis, pažiūrėjome, kokia jų gamta, gyvūnija ir t. t. Popietę baigėme vaišėmis.

Vaikai mėgsta tokias šventes ir daug sužino apie kitas šalis, literatūrą. Garsinis skaitymas nėra labai populiarus, bet vaikai su malonumu klauso, kai skaitomos ištraukos iš įdomių knygų.

Elektrėnų SVB Semeliškių filialo vedėja Irena VENSKUTONIENĖ

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų