Išaiškinta pažeidėja, laikiusi akcizais apmokestinamas prekes

Išaiškinta pažeidėja, laikiusi akcizais apmokestinamas prekes
Rugpjūčio 11 d. Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Vilniaus aps. VPK) Elektrėnų policijos komisariato (toliau – Elektrėnų PK) Prevencijos poskyrio pareigūnai, vykdydami kovos su kontrabanda ir nelegaliai prekių apyvarta stiprinimo priemonių plane numatytas priemones ir turėdami informacijos apie neteisėtą prekyba tabako gaminiais, apsilankė   Elektrėnų savivaldybės Semeliškių seniūnijoje  gyvenančios N. N. namuose.

Pareigūnai rado ir paėmė 28 pakelius cigarečių „FEST“ su Baltarusijos Respublikos banderolėmis, vieną 2,5 l talpos plastikinį butelį, kuriame buvo apie 80 kub. cm skaidraus skysčio su alkoholio kvapu, vieną 1,75 l talpos stiklinį butelį su skaidriu skysčiu, turinčiu alkoholio kvapą, du 0,5 l talpos stiklinius butelius su skaidriu skysčiu, turinčiu alkoholio kvapą, vieną 0,2 l talpos stiklinį butelį, kuriame buvo apie 180 kub. cm skaidraus skysčio, turinčio alkoholio kvapą. Dėl šio įvyko Vilniaus aps. VPK Elektrėnų PK pradėta administracinių teisės pažeidimų bylos teisena pagal Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso (toliau- LR ATPK) 1632  str. ir 1772 str.
Primename, kad ATPK 1632 str. numato, kad akcizais apmokestinamų prekių gabenimas, naudojimas ar realizavimas pažeidžiant nustatytą tvarką, prekyba tokiomis prekėmis be banderolių ar kitų specialiųjų ženklų arba su seno pavyzdžio banderolėmis, kai neteisėtai laikomų, gabenamų, naudotų ar realizuotų prekių vertė yra iki dviejų minimalių gyvenimo lygių (toliau – MGL), užtraukia baudą nuo 100 iki 300 litų su šių prekių konfiskavimu. Didesnės baudos numatytos, kai prekių vertė yra didesnė nei du MGL arba nusižengimai padaromi pakartotinai.
ATPK 1772 str. numato, kad nedenatūruoto etilo alkoholio, denatūruoto etilo alkoholio, techninio etilo alkoholio ir jų skiedinių (mišinių) gaminimas, laikymas, gabenimas, pardavimas ar kitoks realizavimas neturint leidimo, jeigu tai neužtraukia baudžiamosios atsakomybės, užtraukia baudą nuo 500 iki 2 000 litų. Didesnė bauda numatyta asmenims, pakartojusiems šį nusižengimą. Taip pat šiame straipsnyje numatytas įspėjimas gyvenamųjų ar kitų patalpų savininkams už tokių patalpų suteikimą minėtiems alkoholiniams gaminiams laikyti. Pakartojus šį pažeidimą, asmuo baudžiamas bauda nuo 1 000 iki 2 000 litų.
Todėl prašome gyventojų, kurie neabejingi tokiems pažeidimams, pranešti policijai apie jiems žinomai daromas neteisėtas veikas telefonais 02, 112 (iš mobiliojo telefono), (8 528) 34 000 arba pasitikėjimo telefonu (8 528) 39 637.

Vilniaus aps. VPK Elektrėnų PK

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų