Į ką atsižvelgti renkantis plaukų šampūną?

Į ką atsižvelgti renkantis plaukų šampūną?

Nors neretai yra ieškoma tokių plaukų šampūnų, kurie būtų universalūs ir tiktų visai šeimai, tačiau tokia produkcija paprasčiausiai neegzistuoja. Kiekvienas turime individualių poreikių, į kuriuos reikėtų atsižvelgti renkantis šampūną. Taigi, kuo vertėtų vadovautis renkantis tinkamiausias plaukų priežiūros priemones?

Plaukų tipas

  • Normalūs plaukai yra švelnūs, blizgūs ir elastingi, greitai nesusiriebaluoja, nereikalauja ypatingos priežiūros, tačiau svarbu pasirūpinti, kad plaukai tokie ir liktų. Tinkamiausias šampūnas yra skirtas normaliems plaukams;

  • Sausi plaukai veliasi, linkę lūžinėti, galiukai šakojasi. Vertėtų rinktis tokį šampūną, kuris yra skirtas sausiems ar nualintiems plaukams, taip pat patartina rinktis ir kaukes bei plaukų kondicionierių, skirtą drėkinti plaukus. Patartina sausus plaukus pakaitomis plauti sausiems ir riebiems plaukams skirtu šampūnu;

  • Riebūs plaukai po plovimo susiriebaluoja jau kitą ar dar tą pačią dieną, tačiau nerekomenduojama plaukus plauti kasdien, nes tokiu atveju jie dar greičiau riebaluosis. Riebius plaukus rekomenduojama pakaitomis plauti riebiems ir normaliems plaukams skirtais šampūnais;

  • Jei galvos oda pleiskanoja, rinkitės šampūną nuo pleiskanų, tačiau jo nenaudokite kasdien, nes taip dar labiau pakenksite odai. Gydomąjį šampūną pakaitomis naudokite su švelnios sudėties šampūnu.

Nesvarbu, koks yra jūsų plaukų tipas, bent kartą per savaitę plaukus reikėtų pamaitinti – tam rinkitės jūsų plaukų tipui labiausiai tinkančią kaukę. Nors neretai yra manoma, kad plaukų tipas negali pasikeisti, tačiau tai nėra tiesa – plaukai yra veikiami įvairių išorinių sąlygų, todėl bėgant metams plaukų tipas gali kardinaliai pasikeisti, ir tokiu atveju reikėtų rinktis kitokias plaukų priežiūros priemones, kurios tiktų esamam plaukų tipui.

img 3Šampūno sudėtis

Skiriasi ne vien tik tai, kokiam plaukų tipui yra skirti šampūnai, bet ir jų sudėtis. Plaunamosios medžiagos yra vadinamos surfaktantais, kurios, kartu su vandeniu, sudaro maždaug 80-90 procentų šampūno sudėties, taip pat į šampūnų sudėtį įeina aktyviosios ir kvapiosios medžiagos, dažai bei konservantai. Mokslininkai įrodė, kad šampūnų plaunamosios medžiagos gali sukelti alergiją ir galvos odos pleiskanojimą, todėl vertėtų rinktis tokius šampūnus, kurių surfaktantai būtų kuo švelnesni. Pavyzdžiui, puikiu pasirinkimu gali būti ekologiški šampūnai, kurių plaunamosios medžiagos yra augalinės kilmės. Taip pat galima rinktis muilo arba molio pagrindu pagamintus šampūnus, kurie yra natūralūs ir gerai išplauna plaukus. Tokie šampūnai neišsausina plaukų ir nepažeidžia jų struktūros, todėl galima išvengti įvairių plaukų problemų. Vertėtų vengti šampūnų, kurių sudėtyje yra parabenų, SLS, karbimido, DMDM, ftalatų, nes šios medžiagos gali būti kenksmingos sveikatai.

Kvapas neturėtų būti svarbiausiu kriterijumi

Nors kartais šampūną nusprendžiama rinktis pagal tai, koks yra jo kvapas, tačiau tai yra viena didžiausių klaidų. Deja, natūralūs šampūnai nepasižymi itin ryškiu kvapu, todėl tuomet, jei šampūno kvapas yra labai stiprus, galima įtarti, kad jis pagamintas iš nenatūralių medžiagų. Taip pat natūralūs šampūnai prastai putoja, tačiau tai tikrai nereiškia, kad jie prasčiau išplauna plaukus.

Ar kaina visada garantuoja kokybę?

Šampūnų kainos labai skiriasi. Tai priklauso nuo to, koks šampūno gamintojas yra pasirenkamas, ir kokia yra produkto sudėtis. Neretai pigūs šampūnai yra kokybiškesni už kainuojančius brangiau, todėl būkite atidūs, ir visada atkreipkite dėmesį į tai, kas rašoma etiketėje.

Jei atrasite tinkamą šampūną, jį galėsite naudoti tol, kol jis bus tinkamas – klaidinga manyti, kad šampūną reikia keisti kas kartą, kai tik pabaigiamas jo buteliukas. Vis dėlto, po kurio laiko gali pasikeisti plaukų būklė, taigi, jums bus reikalingas naujas šampūnas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų