Ginčai dėl testamento – dėl ko šis dažniausiai apskundžiamas?

Ginčai dėl testamento – dėl ko šis dažniausiai apskundžiamas?

Praradus mylimąjį arba šeimos narį, mažiausiai norisi galvoti apie teisinius aspektus ir kitus klausimus. Vis dėlto, yra situacijų, kai per streso ir liūdesio kupiną laikotarpį tenka konsultuotis su teisininkais ir spręsti nemalonius teisinius klausimus. Pavyzdžiui, jei artimieji jaučia, kad tai, kaip tvarkomas testamentas, galimai prieštarauja mirusiojo normas. Gali būti, kad tuomet jie turi teisę skųsti testamentą. Žinoma, tai reikalauja rimto pagrindo ir galimybės pateikti svarius įrodymus. Dėl ko dažniausiai skundžiami testamentai ir kokios situacijos tampa testamento apskundimo pagrindu? Toliau trumpai apie kelis dažnesnius scenarijus.

Kodėl apskundžiami testamentai?

Norint sėkmingai apskųsti testamentą, svarbu turėti pakankamą pagrindą ir, žinoma, abejones patvirtinančius įrodymus. Nors apie tokias nemalonias situacijas liūdesio akivaizdoje galbūt girdima rečiau, teisininkai patvirtina – jų netrūksta. Kelios dažnesnių situacijų, kurios tampa galimo testamento skundimo pagrindu:

  • sveikatos būklė, kuri apriboja gebėjimus paruošti ir pasirašyti testamentą;

  • aplinkos spaudimas pasirašyti testamentą;

  • nepakankamos žinios, reikalingos suprasti testamentą;

  • testamento informacijos dviprasmiškumas;

  • nepakankamas testamento suformavimo ir pasirašymo formalumas (pavyzdžiui, liudininkų nebuvimas);

  • įtariami testamento klastojimo atvejai.

Tai keli atvejai, kurie matomi dažniau, tačiau jais tikrai neapsiriboja svarių priežasčių sąrašas. Kiekviena situacija unikali, tad dažnu atveju prireikia ir patyrusių teisininkų konsultacijų.

Pagrindiniai skundo pateikimo iššūkiai

Teisininkai sako, kad nors pakankamai svarų pagrindą įžvelgti nėra sudėtinga, rasti ir pateikti įrodymus dažniausiai yra ypač sunku – tai neretai tampa didžiausiu iššūkiu. Kitas iššūkis – uždelsti skundai, kurie pateikiami praėjus daugiau laiko, o teisė tvarkyti testamentą jau suteikta kitiems asmenims.

Procesą apsunkinti gali ir situacijos, kai testamentą rašo ar šis įtraukia užsienio šalyje gyvenančius žmones. Vis dėlto, tokiose situacijose kylančias dvejones išsklaidyti ir objektyviau situaciją įvertinti gali tiek čia, Lietuvoje, gyvenantis specialistas, tiek, pavyzdžiui, lietuvis advokatas Anglijoje.

Galiausiai, dažnai tik iškeliavęs žmogus gerai žinojo apie procesą ir ar testamentas teisingas. Vis dėl to, jei įtariama, kad dokumentas prieštarauja mirusiojo valiai ar buvo parengtas esant netinkamai artimo žmogaus būsenai ir jam nesuvokiant dokumento svorio, testamentai gali būti sėkmingai skundžiami. Turint dvejonių, verta pradėti nuo konsultacijos su srityje patyrusiais teisininkais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų