Gegužės mėnesį Vilniaus apylinkių gyventojus kviečia teatralizuotas jaunimo projektas „Ponai ir ponios, Jūsų karieta”

Gegužės mėnesį Vilniaus apylinkių gyventojus kviečia teatralizuotas jaunimo projektas „Ponai ir ponios, Jūsų karieta”

Asociacija „Koturnos”, remiama Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūros (ES programa „Veiklus jaunimas”) bei Lenkijos instituto Vilniuje, pristato jaunimo iniciatyvas „Ponai ir ponios, Jūsų karieta…” ir gegužės 6-7 dienomis kviečia į teatralizuotas akcijas įvairiuose Vilniaus apylinkės dvaruose.

Projekto dalyviai gegužės 6 d. pasirodys Pavlovo, Vilkiškių ir Jašiūnų dvaruose, esančiuose Šalčininkų rajone. Gegužės 7 d. projektas tęsis Abromiškių (Elektrėnų sav.), Užutrakio (Trakų raj. sav.) ir Trakų Vokės (Vilniaus miestas) dvaruose bei Kairėnų dvaro teritorijoje įsikūrusiame Vilniaus universiteto Botanikos sode.

Projekte dalyvauja jaunimo grupės iš Rusijos (studentų teatras „Sakramentum”, Maskva), Prancūzijos (Liono technikos universiteto teatras), Lenkijos (studentų teatras „naJana”, Čenstachova). Lietuvai projekte atstovaus Vilniaus universiteto ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto studentai.

Šios jaunimo iniciatyvos tikslas – teatrinėmis priemonėmis atkreipti dėmesį į vieną iš svarbiausių Lietuvos materialaus ir nematerialaus paveldo objektų – dvarus. Norima priminti, kad dvarai tai ne vien gražūs pastatai, bet ir intensyvaus kultūrinio gyvenimo taškai, kultūrinė tradicija, kurią galutinai nutraukė du Lietuvą nusiaubę pasauliniai karai.

Projektui buvo atrinkti dvarai, susiję su reikšmingais istoriniais įvykiais: Paulavos respublika – Pavlovo dvaras, Napoleono žygis per Lietuvą – Abromiškių dvaras. Kiti dvarai mums primena garsius savininkus: Užutrakio ir Trakų Vokės dvarai valdyti skirtingų Tiškevičių atšakų. Jašiūnai priklausė Radviloms, XIX a. pradžioje jame lankėsi Vilniaus universiteto profesoriai bei absolventai (pvz. A.Mickevičius ir J.Slovackis). Kiti dvarai reikšmingi savo architektūra (medinis Vilkiškių dvaras) ar pritaikymu (Kairėnų dvaro sodyba, kuriame įsikūręs Vilniaus universiteto Botanikos sodas).

Sujungdami tarptautines jaunimo pajėgas iš gana skirtingų ir viena nuo kitos nutolusių šalių, projekto organizatoriai bandys atsakyti renginio dalyviams ir žiūrovams į klausimą: ką šiandien mums reiškia dvaras ir jo kultūrinis palikimas.

be_pavadinimo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų