Gandro ir Verbų dieną – jubiliejus

Gandro ir Verbų dieną – jubiliejus

Kovo 25-ąją – Gandro ir Verbų – dieną garbingą 85-ąjį jubiliejų pasitiko Kazokiškių seniūnijos Paaliosės kaimo gyventojas Aleksandras Poguželskas. Mažuma

85-erių sulaukęs Aleksandras Poguželskas
85-erių sulaukęs Aleksandras Poguželskas

ilgaamžių belikę Kazokiškių seniūnijoje, o ypač vyrų. Aplankytas ir seniūnės Vladislavos Valantavičienės pasveikintas sukaktuvininkas A. Poguželskas nesiveržė dėl gyvenimo skųstis, nors visą žiemą guli pataluose. Poną Aleksandrą visi mena kaip pasakorių įvairių istorijų iš praeities, kai gyveno žmonės kerėtojai, užkalbėtojai ir burtininkai. Pažinojo tokį ir jubiliatas savo apylinkėse: esą nužiūrėdavęs kerėtojas praeivį (nesvarbu vyrą ar moterį) ir vaišindavęs saldainiais (tai buvo vištų mėšlas), o kas jų suvalgydavo – netraukdavo nė mėnesio šeimoje išgyventi – išsiskirdavo. Susenęs žmonių kankintojas niekaip negalėjo numirti, tad prisakė šeimai atvesti tris svetimus žmones ar kaimynus (šiukštu, ne patiems), kad iš lubų išluptų tris lentas, esą tai palengvintų jo kaltos sielos išėjimą. Nepatikėsite, nes taip ir buvo..
Ilgai galima klausyti įvairių stebuklų iš pono Aleksandro Poguželsko lūpų. O pasakoja jubiliatas lenkiškai ir tai dar keisčiau skamba tiems, kas nesupranta tos kalbos. Tad nuostabi dovana atkeliavo į jubiliato rankas. Kvepianti dažais „Kazokiškių Marija – Dievo malonės pilnoji“ knyga, parašyta dviem kalbomis, tad senolis galės skaityti ją lenkiškai.
Nuoširdžiausius sveikinimus Alek­­san­drui Poguželskui garbingos­ 85-osios su­kakties proga siunčia Kazokiškių seniūnija.

Jolanta Cesiūnaitė,
Kazokiškių kultūrinių renginių organizatorė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų