Futbolo ateitis Elektrėnų savivaldybėje

Futbolo ateitis Elektrėnų savivaldybėje

Futbolas Lietuvoje jau ilgą laiką yra gilioje duobėje, iš kurios išlipti yra itin sunku, tačiau išeičių dar yra – auganti jaunųjų futbolininkų karta. Elektrėnų savivaldybėje yra įkurtos 2 futbolo mokyklos – „Odisėjas“ ir Elektrėnų savivaldybės futbolo akademija (ESFA), kurios taip pat prisideda prie naujų ateities futbolo žvaigždžių ugdymo ir kviečia prisijungti visus norinčius išbandyti šią sporto šaką. Tiesa, kaip ir daugelis futbolo mokyklų visoje šalyje, taip ir Elektrėnų savivaldybės futbolo mokyklos susiduria su nuolatiniais sunkumais.

Futbolo klubas (FK) „Odisėjas“ Elektrėnuose futbolo žiniomis su vaikais dalinasi jau 5 metus, per kuriuos tiek auklėtiniai, tiek treneris spėjo sudalyvauti begalėje turnyrų ir iškovoti titulų ne tik savojoje savivaldybėje, bet ir visoje Lietuvoje. Tačiau ši futbolo mokykla susiduria su sunkumais, kurie sukelia iššūkių toliau teikti kokybišką neformalųjį vaikų švietimą.

Sunkumų yra ir jų yra daug. Iš savivaldybės dabar esame gavę tik finansavimą sporto salėms, bet sporto salių užimtumas yra labai didelis – jų tikrai trūksta. Finansavimo treneriams ir inventoriui dar nesame gavę, bet šių metų lapkritį dėl to teiksime projektą ir žiūrėsime, kokie bus rezultatai. Trenerį, inventorių ir visą kitą išlaikome iš tėvelių pinigų“, – mokyklos sunkumais dalinosi FK „Odisėjas“ direktorius Nerijus Kobelevas.

Futbolo mokykloje „Odisėjas“ šiuo metu iš viso treniruojasi 38 vaikai, kurie yra gimę 2015/2016 m.

Kita Elektrėnų savivaldybės futbolo mokykla – ESFA – taip pat savo pergalėmis garsina savivaldybės vardą visoje Lietuvoje. Akademijoje šiuo metu sportuoja net 347 vaikai, tačiau ši futbolo mokykla taip pat susiduria su sunkumais, kurie neleidžia vaikams visus metus sportuoti geriausiomis sąlygomis.

Sunkumų, aišku, yra. Trūksta dirbtinės dangos stadiono, kad būtų galima ištisus metus sportuoti pilnų matmenų aikštėje lauke. Žiemos metu trūksta sporto salių, nes užimtumas labai didelis, todėl tenka su kai kuriomis amžiaus grupėmis visus metus sportuoti lauke“, – pagrindinius akademijos iššūkius išskyrė ESFA vadovas Vytautas Apanavičius.

Elektrėnuose sportuoja 2008/2009; 2010/2011; 2012/2013; 2014/2015 ir 2016/2017 metų grupės berniukai, taip pat yra atskira mergaičių grupė, kurioje šiuo metu futbolą žaidžia 17 mergaičių. Iš viso Elektrėnuose ESFA treniruotėse dalyvauja 107 mokyklinio amžiaus vaikai.

Treniruotės ikimokyklinio amžiaus vaikams vyksta trijuose Elektrėnų darželiuose: „Pasakoje“, „Žiogelyje“ ir „Drugelyje“, kuriuose sportuoja net 130 vaikų.

Vievyje treniruotės vyksta 2010/2011; 2012/2013; 2014/2015 ir 2016/2017/2018 metų grupės vaikams. Iš viso treniruotes Vievyje lanko 110 vaikų.

Elektrėnuose taip pat yra įkurtas sporto centras, kuriame vaikai gali lankyti įvairių sporto šakų treniruotes už vos 7 Eur/mėn. Tačiau futbolo treniruočių šioje įstaigoje nėra ir, Elektrėnų sporto cento direktoriaus Alfredo Vainausko teigimu, pradėti organizuoti futbolo treniruočių artimiausiu metu neplanuojama.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų