Fotoreportažas

Fotoreportažas

Derliaus šventę gražiai šventė

Julija Kirkilienė


Kad gražiai tai gražiai jubiliejinė Derliaus šventė Elektrėnuose buvo suorganizuota.

 

Jau seniūnijos savo kiemelius taip išpuošė, taip paruošė, kad nežinojai, nė kur pirmiausia akį ganyti.  Tarp visų gražių gražiausių  išsiskyrė Žebertonių ir Kietaviškių kiemeliai. Žebertonys atsivežė vištų, ančių, net kalakutų, o Kietaviškės net savo tvenkinius į Elektrėnus perkėlė.
Nuo jų neatsiliko ir kitos seniūnijos bei visuomeninės organizacijos. Abromiškiečiai be sūrių ir pyragų atvežė  ir savo darbelių parodą – Marijos Vanagienės  iš virbų išpintas stirnas, Laimos Radžiuvienės išsiuvinėtą Mergelės Marijos paveikslą su kūdikiu rankose, Pastrėvio seniūnija lauko židinyje kepė blynus, o avių tik iškamšas atvežė parodyti.  Svogūnais, sūriais tvoras apkaišė Beižionių seniūnija, Vievio seniūnijos moliūgienė tiko išrankiausiem gurmanams, o Žemės ūkio skyriaus specialistai čirškino gardžią kiaušinienę, kurios ir išalkusiems, ir sotiems užteko. O jau girų išradingiausių buvo pridaryta: avižinių, avietinių, tradicinių duonos. Nors visi į šventę atėję buvo pavaišinti, bet ir prekybininkai nesiskundė. Išpirkta buvo duona, medus, medžio ir molio gaminiai, sodinukai, tik mėsos ir žuvies nelabai elektrėniečiai griebėsi. Gal per brangu buvo?…
Kiemelių pasiruošimą, išradingumą apžiūrinėjo ir vertino  autoritetinga komisija, kurią lydėjo pats Seimo narys Bronius Bradauskas. Tokia komisijos palyda labai patiko kiemelių savininkams, nes išvakarėse žiniasklaidos priemonėse buvo paskelbta apie seimūnų turtus. B. Bradauskas savo turtu mielai dalijosi su šventės kiemelių savininkais: iš vienų brangiai pirko gaminius, kitiems aukojo, trečius rėmė, dar kitiems dėkojo. Nauda iš tos komisijos tik jiems patiems ir buvo: kiekvienas kiemelis juos pasitiko su muzika, dainomis, vaišino ir gėrybėmis gyrėsi. O kiemeliai visi kaip vienas buvo apdovanoti.
Metų ūkių savininkais šiemet tapo Aušra ir Romas Bliujai (Vievio sen.), Lina ir Alfonsas Gidžiūnai (Kietaviškių sen.), Danutė ir  Stasys Lasevičiai iš Pastrėvio seniūnijos. O gražiausių sodybų laurus nuskynė „Aujėdo“ bendruomenė iš Kietaviškių, Dainora ir Nobertas Januškai (Gilučių sen.), Elena Jankeliūnienė ir Marytė Švederauskienė (Beižionių sen.), Ona ir Steponas Dulkiai (Semeliškių sen.), Regina Žuromskienė (Pastrėvio sen.), Jadvyga ir Aleksandras Jastremskiai (Kazokiškės), Danguolė ir Algimantas Dzimidavičiai (Vievio sen.) Onutė ir Jonas Kukiai iš Vievio, Nijolė ir Alvydas Petkūnai (Elektrėnų sen.) ir Jolanta ir Alvydas Pagareckai iš Elektrėnų.   
Apdovanoti šventėje buvo ne tik artojai, gražiausių sodybų savininkai, metų ūkio nugalėtojai, sportininkai, bet ir šunys. Gyvūnų mylėtojai gėrėjosi Kauno šunų dresiravimo mokyklos „Reksas“ parodomąja programa ir vietinių šuniukų pasirodymu. Šventėje vyko ir sportinės rungtys. Svarsčių kilnojime stipriausias jaunimo grupėje buvo Antanas Urbanavičius, suaugusiųjų  – Egidijus Petrukovskis. Smiginį taikliausiai mėtė Raminta Kvederaitė ir Vilmantas Palčiauskas.  
Švente nepatenkinti liko tik saviveiklininkai, nes ne visiems liko laiko pasirodyti tiek, kiek pasiruošę buvo. O pasiruošė saviveiklininkai irgi išradingai. Štai beižioniškių ansamblis atvyko tiesiai iš bulviakasio su krepšiais, o  nuovargį pašalino smagiomis dainomis. Kietaviškiečiai traukė ne tik lietuviškas, bet ir savo draugų iš kitų šalių dainas. O visą šventę vainikavo Švento Kristoforo kamerinio orkestro, vadovaujamo Donato Katkaus, koncertas. Šį koncertą Lietuvos nepriklausomybės 20-mečio proga Lietuvos gyventojams dovanojo Lietuvos Vyriausybė, bet Elektrėnuose koncertui laikas nebuvo labai tinkamas. Į koncertą susirinko tik tikrieji muzikos mylėtojai, nes kiti šventės dalyviai skubėjo ardyti savo kiemelius ir namo vežti. Juk spalio vakarai jau tokie trumpi, kad žiūrėk, jau ir sutemo, kol viską, ką atsivežę, atgal sukraustė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų