Fotoreportažas

Fotoreportažas

Šventė, suvienijusi žmones

_MG_2600rtretriououioioioIMG_2408ghjhgjiopiioiouidrrtElektrėnų 50 metų ir savivaldybės 10 metų jubiliejai, kuriuos taip įsimintinai ruošėmės pažymėti, prabėgo, palikę tik įspūdžius, apkalbas ir jubiliejaus proga išleistą fotoalbumą „Elektrėnų kraštas“.(Video1) (Video2)

Mero potvarkiu sudaryta organizacinė grupė išspaudė paskutinį prakaito lašą, kad šventė būtų įspūdinga ir nė vienas žmogus nebūtų pamirštas. Išdalinta keli šimtai mero padėkų, suvenyrų, atminimo medalių. Šventė sujungė politikus, bažnyčios tarnautojus, saviveiklininkus, čia gyvenančius ir kitur miestą garsinančius, gyvus ir jau išėjusius Elektrėnų krašto žmones.

Kitoks kryžius

Jubiliejiniai renginiai gegužės 29 d. prasidėjo kapinėse, kryžiaus pašventinimu. Kryžiaus pastatymo iniciatorius Elektrėnų seniūnas Antanas Šalkauskas priminė susirinkusiems apie gyvenimo tiesas:  erdvių šiapus ir anapus sąsajas. Kryžių pašventinęs kunigas Marius Talutis sakė, kad naujasis Elektrėnų kryžius yra kitoks. Medis – kryžius – jungia ne tik Žemę ir Dangų, bet ir gyvuosius  bei mirusiuosius, o ant kryžiaus pavaizduotas ne nukryžiuotas, bet prisikėlęs Kristus, iš kurio krūtinės trykšta kraujo ir vandens spinduliai, o Didžiojo Penktadienio įvykius primena tik žaizdos. Kryžiaus pašventinimo ceremonijos metu jį juosė gyvas ansamblio „Runga“ vainikas, kuris atliko Vėlinių dainą ir padėjo žvakutes.  Kryžiaus autorius Albertas Lunskis, skulptūrą sukūrė Bruno Margevičius.

Maldos

Nuo kapinių šventė persikėlė į bažnyčią, kur vyskupas Juozas Matulaitis aukojo šv. Mišias už Elektrėnų miestą ir savivaldybę, melsdamas Viešpaties pagalbos čia gyvenantiems žmonėms. Iš kitų žmonių vyskupas išskyrė elektrinės direktorių ir Elektrėnų įkūrėją Praną Noreiką. Jam vyskupas dėkojo ir už Elektrėnų bažnyčią. Klebonui, dabar ir dekanui, Jonui Sabaliauskui elektrinės direktorius  buvęs pirmasis patarėjas ir pagalbininkas bažnyčios statyboje.
Kaip padėką Aukščiausiajam už Elektrėnų kraštą ir čia gyvenančius žmones aktyvūs parapijiečiai ir meras Arvydas Vyšniauskas su žmona Vida nešė padėkos atnašas: vandenį, duoną, vaisius. Iškilmingų pamaldų metu giedojo jungtinis „Salve“ ir „Con moto“ choras.

Pagerbimas

Po šv. Mišių  prie paminklo Elektrėnų savivaldybės žemėse  žuvusiesiems partizanams buvo pagerbti žuvusieji  už Lietuvos Nepriklausomybę ir Laisvę. Už žuvusiuosius maldą su Vyskupu kalbėjo ir jų artimieji, kurių, pasak prie paminklo žodį tarusio mero pavaduotojo Algimanto Adomaičio, lieka vis mažiau. Bet jaunoji elektrėniečių karta, keletą kartų per metus kartu su vyresniais nulenkianti galvas žuvusiesiems, ne tik iš knygų, bet ir žmonių pasakojimų žinos, kaip bočiai krauju Tėvynę gynė, ir išpildys jų siekius. Tarp gausaus būrio besimeldžiančiųjų  ne vienas šluostė ašaras. Tai artimuosius, palaidotus net „nesuvyniotus į baltąją drobulę“, jie vis dar aprauda. Tarp jų – Elena Juknienė, žuvusiojo Stepo Stankevičiaus sesuo, redakcijai kalbėjusi apie jai nepaprastai brangų šį pagerbimą ir prašiusi atminimui nuotraukų. Apie ant paminklo užrašytą brolio vardą ji tik tą dieną sužinojo.
Prie paminklo savivaldybės vadovai ir svečių delegacijos padėjo gėlių, dainavo aktoriai Saulius Sipavičius, Vytautas Taukinaitis ir Gilučių seniūnijoje užaugęs solistas Pranas Zaremba.

Eisena

Nuo bažnyčios virš  kilometrą nusidriekusi eisena, vedama pučiamųjų orkestro „Ąžuolynas“ ir lydima Lietuvos automobilių klubo „Vabalas“ kolonos, žygiavo į miesto aikštę. Eisenoje, nešdami vėliavas ir vėliavėles, dalyvavo seniūnijos, įstaigų, nevyriausybinių organizacijų atstovai, saviveiklos kolektyvai. O  pirmajame  „vabaliuke“  važiavo ir Elektrėnus laimino kunigas, Elektrėnų parapijos vikaras Marius Talutis. Pakelėse būriavosi žmonės, sveikino eiseną ir pritarė eisenoje dalyvavusių chorų dainoms. Gražus oras išviliojo elektrėniečius iš butų. Elektrėnai šventė jubiliejų.

Vieta po saule

Miesto aikštėje, sugiedojus Valstybinę giesmę, darželio-lopšelio  „Drugelis“ vaikai pristatė Elektrėnus  savos kūrybos eilėmis: „Visiems užtenka vietos čia po saule, jos neužstos net elektrinės dūmai“.  Vėliavą, Jonui Mašanauskui dainuojant E. Balsio legendinę dainą „Elektrėnų žiburiai“, iškėlė pirmasis Elektrėnuose įregistruotas naujagimis, energetikas Arūnas Kaminskas.  
O daugiausia pagarbos, linkėjimų ir padėkų buvo skirta Elektrėnų garbės piliečiui, pirmajam ir vieninteliui elektrinės direktoriui Pranui Noreikai, kuris su bendraminčiais sugebėjo rūpintis žmonėmis, gyvenančiais už elektrinės sienos. Jam buvo įteikta pirmosios Elektrėnų mokytojos ir vieno iš pirmųjų energetikų Ramutės ir Antano Liepinių sukurta unikali dovana – lino rišinys, kuriame iš lininių siūlų surišta visa Elektrėnų istorija. Pagerbtas P. Noreika daug emocijų nereiškė,tik priminė žmonėms, kad gyvenime reikia niekada nenurimti, nuolat atsinaujinti  ir stengtis, kad žmonės būtų laimingi. Baigdamas kalbą jis atsisveikino optimistiškai, optimizmu užkrėsdamas elektrėniečius: iki kitų jubiliejų! Vėliavos pakėlimo šventę užbaigė vaikų pop choras „Saulės spinduliai“ Aurimo Medzikausko daina  „Mano miestui“.

Šventė

Kultūros centro aikštėje daugiau nei  3 valandas vyko šventė, džiuginusi akį ir širdį.  Scenoje, papuoštoje Profesinio mokymo centro 19 audėjų išaustu penkiasdešimties juostų kilimu, kuris po šventės bus saugomas Elektrėnų bažnyčioje, jungtinius Elektrėnų ir Kaišiadorių, Trakų šokėjų, chorų ir kapelų  pasirodymus keitė profesionalūs atlikėjai, kilę iš Elektrėnų krašto: Tadas Šumskas su Ramovės vyrų choru „Aidas“, Pasaulio ir Lietuvos jaunimo sportinių šokių čempionas Donatas Vėželis su šokių partnere Lina Chatkevičiūte. Buvo pagerbti  dvasininkijos atstovai, visų kadencijų savivaldybės tarybos nariai, seniūnai ir seniūnijų vėliavos. Sveikinimo kalbas, linkėjimus ir dovanas siuntė kartu su Elektrėnų savivaldybe įkurtų Pagėgių, Rietavo, Kazlų Rūdos, Kalvarijos savivaldybių vadovai, Kaišiadorių, Širvintų, Trakų, savivaldybių atstovai, Vilniaus apskrities viršininko administracijos regioninės plėtros departamento direktorius Ričardas Sabaliauskas, Lietuvos savivaldybių asociacijos direktoriaus pavaduotojas Rimantas Čapas, Seimo nariai Bronius Bradauskas, Jonas Liesys, Kazimieras Uoka, svečiai iš Lenkijos, Estijos. Seimo narės Dangutės Mikutienės sveikinimą perskaitė šventės vedėjas Vilius Kaminskas.

Mero padėkos raštais, leidiniu „Elektrėnų kraštas“ ir šakočiais apdovanoti buvo visi koncertavę kolektyvai. Iškilmingoji dalis Kultūros centro aikštėje baigėsi jungtinio choro atliekamomis dainomis „Mūsų dienos kaip šventė“ ir spontaniškai Tado Šumsko užvesta daina „Žemėj Lietuvos ąžuolai žaliuos“. Praalkę šventės dalyviai buvo vaišinami  Profesinio mokymo centro iškeptais  kibinais ir sultiniu.

Visiems skoniams

Po triukšmingo  saviveiklininkų pasirodymo ir apdovanojimų, prie Elektrėnų kultūros centro rikiavosi automobiliai, linksmai vadinami vabalais. O po parodomosios jų programos, susirinkusiųjų dėmesį prikaustė elektrėniečių dziudo imtyninkų pasirodymas.
Kartu su jubiliejumi miestas šventė ir „Poezijos pavasarį“. Elektrėnus šįsyk aplankė populiariausi poetai: Agnė Žagragalytė, Liutauras Degėsys, Aidas Marčėnas, Jolanta Sereikaitė ir elektrėnietis Aivaras Veiknys. Jono Strielkūno ir Pauliaus Širvio eiles perskaitė geriausiu šalies skaitovu tituluojamas Lietuvos radijo ir televizijos diktorius Juozas Šalkauskas. Tuo pačiu metu salėje vyko jaunimo kino festivalis.

Skrydžiai

Vakare šventė persikė į Vaikų pasaulį. Galimybė nemokamai pasisupti sutraukė daug elektrėniečių su vaikais,  gausius meno kolektyvus atlydėjo palaikymo komandos, daugelis atėjo pasiklausyti operos solisto Gintaro Liaugmino, jaunimo mylimų Skaistės bei Valdo ir, žinoma, garsaus dainininko, „Ąžuolyno“ mokytojo Rimvydo Kučinsko brolio Edmundo Kučinsko. Šventę iš oro baliono stebėjo trys svarbūs Elektrėnams vyrai: meras Arvydas Vyšniauskas, kunigas Marius Talutis ir Policijos komisariato viršininkas Andžej Grudinskij. Skrydį oro balionu jubiliejaus proga  jiems dovanojo bendrovė AVIVA Lietuva. Šventė baigėsi įspūdingu dangaus žibintų šou. Toli nuskridę žibintai pranešė apie įspūdingai atšvęstą  Elektrėnų miesto ir savivaldybės jubiliejų.

Apkalbos

Elektrėnų jubiliejiniams renginiams tvirtinant 2010 m. biudžetą buvo numatyta išleisti apie 100 tūkst. litų. Už šiuos pinigus buvo tvarkomas miestas, išleistas leidinys „Elektrėnų kraštas“, visus metus vyko renginiai seniūnijoje ir t.t. Šventės koordinatorė, mero patarėja Danguolė Kliucevičienė sakė, kad beveik pusę šventei skirtų pinigų šventės organizatoriams pasisekė sutaupyti, nes geranoriškai šventę rėmė ne tik savivaldybėje įsikūrusios ar čia darbus atliekančios įmonės, bet ir žmonės asmeniškai.
Bet apkalbų po švenčių visada būna. Vieni labai gyrė šventę ir organizatorius, kitiems nepatiko naujieji suoliukai, treti mano, kad liko deramai nepagerbti. O tiems, kam šventės nerūpėjo, naktimis ėjo vogti gėlynuose ir skveruose gausiai pasodintų gėlių. Kiekvienam savo… Kas ko šventėje ieškojo, tą ir rado.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Aktualijos


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Aktualijos


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Aplinkos apsauga


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Archyvas


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Darbo partija


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Elektrėnai


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Elektrėnų krašto šviesuoliai


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Europietiška savivaldybė


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Keliai aukštumų link


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Keliai link aukštumų


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69