Elektrėnietis K. Vitkauskas išvyko į pirmąją jaunimo olimpiadą

Elektrėnietis K. Vitkauskas išvyko į pirmąją jaunimo olimpiadą
Pirmadienį, rugpjūčio 9 d. Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete į pirmąją jaunimo olimpiadą Singapūre iškilmingai išlydėti jaunieji Lietuvos sportininkai. Galime didžiuotis, jog tarp jų – ir šešiolikmetis elektrėnietis dziudo imtynininkas Kęstutis Vitkauskas.

Jau kitą rytą gausi mūsų šalies delegacija išvyko į Kopenhagą, iš kur jų laukė reisas į Singapūrą. Olimpiada iškilmingai atidaroma šeštadienį, rugpjūčio 14 d.
Tėvo Kęsto Vitkausko treniruojamas dziudo imtynininkas Kęstutis Vitkauskas garbę atstovauti savo šaliai iškovojo Pasaulio jaunių iki 17 metų dziudo čempionate, kuriame užėmė penktąją vietą.  Elektrėniečiai pagrįstai gali tikėtis, kad jaunimo olimpiada Kęstučiui taps tikrosios olimpiados repeticija.
Kaip „Elektrėnų kronikai“ sakė Kęstutis, jiedu su tėčiu tikisi, jog pavyks pakliūti į geriausiųjų penketuką. Treneris pridūrė, jog lengvų kovų nebus – juk į olimpiadą susirenka geriausi pasaulio sportininkai. Rimčiausiais varžovais Kęstutis laiko Šiaurės Korėjos, Gruzijos, Azerbaidžano, Kazachstano dziudo imtynininkus. Beje, su pastaruoju Kęstučiui jau teko susitikti ir, deja, nusileisti pasaulio čempionate, tad elektrėnietis turės puikią progą revanšui.
Paklaustas, kaip jaučiasi prieš olimpiadą, Kęstutis atsakė, jog jaučia jaudulį, kaip ir prieš kiekvienas varžybas, tačiau priešininkų nebijo. „Jaunam sportininkui gerai, kad prie kitų varžybų prisideda dar vienos didelės tarptautinės varžybos“, – kalbėjo Kęstutis. Laimė, jog dziudo imtynininkų kovos prasidės tik rugpjūčio 21 d., ir mūsų sportininkas turės laiko priprasti prie labai drėgno ir karšto Singapūro klimato ir didelio laiko skirtumo.
Išlydėtuvėse Tautinio olimpinio komiteto prezidentas Artūras Poviliūnas sportininkams, treneriams ir kitiems Lietuvos delegacijos nariams įteikė akreditacijas. A. Poviliūnas kiekvienam sportininkui asmeniškai palinkėjo sėkmės, o visiems pabrėžė, jog jaunieji olimpiečiai į Lietuvos sporto istoriją paklius kaip pirmieji, atstovavę savo šaliai jaunimo olimpiadoje. O Lietuvos sporto ambasadorius Singapūre Barselonos olimpinis čempionas Romas Ubartas sportininkams linkėjo pagerinti geriausius savo rezultatus.
Jaunųjų olimpiečių pasirodymus tiesiogiai transliuos televizija „Sport1“. Nepraleiskite transliacijų ir laikykite kumščius: nors, kaip sakė A. Poviliūnas, patekti į olimpiadą – jau laimėjimas, sportininkus ir sirgalius medaliai džiugina labiau.
Sėkmės elektrėniečiui linki ir „Elektrėnų kronikos“ redakcija!
Faktai
Lietuvai pirmosiose jaunimo olimpinėse žaidynėse atstovaus 24 sportininkai: po du boksininkus ir dziudo imtynininkus, keturi krepšininkai, gimnastas, kanojininkas, irkluotojas, buriuotojas, trys plaukikai, du penkiakovininkai ir septyni lengvosios atletikos sportininkai.
Iš viso žaidynėse dalyvaus 3,6 tūkts. jaunųjų sportininkų ir 205 šalių.
Olimpiadoje bus išdalintas 201 medalių komplektas.
Delegacijai vadovauja Algirdas Raslanas.
Lietuvos vėliavą olimpiados atidaryme neš rutulio stūmikas Mantas Jusis.
Jaunimo olimpinėse žaidynėse varžysis sportininkai nuo 14 iki 18 metų.
Olimpiada iškilmingai uždaroma rugpjūčio 26 dieną.

Red. inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų