Elektrėniečiams pristatyta Čekija

Elektrėniečiams pristatyta Čekija
Paroda apie šalį, nedidelę kaip ir Lietuva, tik turinčią triskart daugiau gyventojų, birželio 8 d. atidaryta Elektrėnų viešosios bibliotekos salėje. Dalyvaujant šios šalies ambasadoriui Lietuvoje Radek Pech, elektrėniečiams pristatyta Čekija.

Bibliotekos direktorė Genė Dapkevičienė sakė, jog keliaujant Europoje, į šią pasakiškų pilių šalį užsukti visada įdomu, nes Čekija ypatinga ir viliojanti.
Anot Čekijos ambasadoriaus Lietuvoje R. Pech, parodoje eksponuojamos nuotraukos apie tai, ką čekai nori parodyti pasauliui, kas galėtų patraukti dėmesį.  Ambasadorius kvietė aplankyti savo šalį, nes, pasak jo, daug kas, ypač architektūra, patvirtins, jog tarp mūsų šalių – daug kas bendra.
Parodos atidaryme dalyvavo ir elektrėnietis poetas, vertėjas Almis Grybauskas, Čekijoje dėstantis lituanistiką. Kaip sakė rašytojas, Čekija – Europos širdis, viskas joje sukoncentruota, tačiau patį labiausiai domina literatūra. A. Grybausko išversti Milano Kunderos, Vaclavo Havelo, Jaroslavo Hašeko tekstai puikiai reprezentuoja šią šalį literatūros ir publicistikos plotmėje.
O parodoje elektrėniečiai gali sužinoti ne tik apie garsųjį čekišką alų, ledo ritulį, Bohemijos krištolą, bet ir apie genų mokslą, pirmąjį robotą, teatrą.
Parodą elektrėniečiai gali aplankyti iki Joninių.

Red. inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų