Elektrėniečiai – žvaigždės Norvegijoje

Elektrėniečiai  – žvaigždės Norvegijoje

Trisdešimtmetis elektrėnietis Virginijus Lukošius tapo žvaigžde Norvegijoje, 5 tūkst. gyventojų turinčiame Geilo mieste. Apie jį ir Andrių Gatską rašė vienas iš didžiausių Norvegijos regioninių laikraščių „Hallingdolen“. Nors laikraštyje, pasak Virginijaus, rašė apie jų sveikuoliškus pomėgius, bet darbdavys Larsas Helge Baken didžiuodamasis apie tai kalba miestelėnams, girdamasis, kad  šie vaikinai – jo įmonės darbininkai, yra geras pavyzdys norvegams, ką reikia veikti savaitgaliais.

Julija Kirkilienė

Sveikuoliško gyvenimo pradai Elektrėnuose

Praėjusių metų lapkričio mėnesį atsitiktinai sutiktą norvegą nustebino Virginijaus maudynės nespėjusiame užšalti ežere. Jis sveikuolį nufotografavo, pakalbino ir apie tai parašė į regioninį laikraštį. Korespondento iš liaudies informaciją redakcija mielai priėmė ir išspausdino straipsnį, pavadinę jį „Savaitgalis su snieglente“.

Tą lapkričio sekmadienį  Norvegijoje dirbantys elektrėniečiai su snieglente išsiruošė į kalnus. Deja, slidinėjimui kalnuose, esančiuose 1600 m virš jūros lygio, sniego dar buvo mažai, bet vyrai tarp kalnų surado dar ne visai užšalusį ežerą ir nutarė išsimaudyti. Virginijus maudymosi eketėje patirties įgijo Elektrėnuose, su sveikuoliais dalyvaudamas 12 m plaukimo eketėje varžybose, kurios vyksta Palangoje. Elektrėnietis ne kartą tose varžybose tapo čempionu. Todėl  šaltas Norvegijos ežero vanduo jam siejosi su maloniais prisiminimais apie Lietuvą. Bet  norvegams tai pasirodė žygdarbis, vertas reklamos laikraštyje.

Gyvenimas Geilo mieste

Elektrėniečiai gyvena Norvegijos mieste Geilo, pripažintame didžiausiu ir populiariausiu žiemos sporto kompleksu Norvegijoje, maždaug 150 km nuo Utiojos salos, kur A.B. Breivikas įvykdė žudynes. Pasak Virginijaus, miestelyje  gyvena apie 5 tūkst. žmonių, bet žiemos sezonu jų padaugėja keturgubai. Elektrėniečiai taip pat propaguoja žiemos sportą: mėgsta žvejoti, nardyti, slidinėti, važinėti sniego motociklais. Pastarąjį malonumą jiems suteikia darbdavys, tokius motociklus duodamas važinėti į darbą.

Virginijus staliaus specialybę įgijo Elektrėnų profesinio mokymo centre. Dirbo vienoje Lietuvos įmonėje, kuri jį pasiuntė į komandiruotę Norvegijoje. Gerai dirbantį vaikiną pastebėjo Norvegijos verslininkai ir pakvietė jį pasilikti. Abu lietuviai stato karkasinius namus,  remontuoja ar restauruoja jau senus pastatus. Jiems Norvegijoje patinka viskas: darbas, darbdaviai, atlyginimas ir laisvalaikis. Vaikinai čia uždirba tiek, kad pinigų užtenka visiems jų poreikiams ir dar lieka kelionėms. Bet labiausiai patinka santykiai su žmonėmis. Jų darbdavys laisvalaikiu dažnai prisijungia prie vaikinų pramogų. Lietuviai iš darbdavio daug sužino apie Norvegiją, darbdavys – apie Lietuvą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų