Elektrėnai – marčių kraštas

Elektrėnai – marčių kraštas
Julija KIRKILIENĖ

Mūsų savivaldybėje įsikūrusios vienos iš strateginių Lietuvos įmonių AB „Lietuvos elektrinės“ šiokiadieniai neatsiejami nuo Elektrėnų.

Tai ne tik todėl, kad Elektrėnai – energetikų mietas, ir beveik kas dešimtas elektrėnietis ten dirba, bet ir todėl, kad nuo elektrinės pasiekimų priklauso elektrėniečių gyvenimo kokybė. Deja, elektrėniečiai nėra informuojami net apie taršos rodiklius, nors pateikti šią informaciją visuomenei „Lietuvos elektrinė“ buvo įpareigota išduodant jai Taršos integruotos prevencijos ir kontrolės leidimą, nei apie tai, kodėl keliama šilumos pardavimo kaina Elektrėnų komunaliniam ūkiui, nei kodėl sodų bendrijos „Klevas“ gyventojai per purvą turi kastis į savo sodus.
Dirba nuostolingai
Naujiesiems elektrinės ir į Elektrėnus atsikėlusios  Lietuvos energijos vadovams ne Elektrėnai ir elektrėniečiai galvoje, o pinigai.  Kaip rašo dienraštis „Verslo žinios“, pernai per balandžio – birželio mėn. pagrindine elektros gamintoja tapusi Lietuvos elektrinė skaičiavo 7,38 mln. grynąjį pelną. Bet per 9 šių metų mėnesius neaudituotais duomenimis bendrovė jau patyrė 6,02 mln. Lt grynojo nuostolio, per vertybinių popierių biržą praneša elektrinė. Nepadėjo elektrinei sutaupyti  brangiau parduodama šiluma elektrėniečiams. Pernai tuo pačiu laikotarpiu įmonės pelnas buvo 44,96 mln. Lt. Lietuvos elektrinės pajamos siekia 591,64 mln. Lt. Tai 81 proc. daugiau nei pernai tuo pačiu laikotarpiu, kuomet pajamos siekė 325,84 mln. Lt.
Pusmetį elektrinei vadovavo ir dėl įtarimų sumaišius savo kišenę su  Kruonio  hidroakumuliacinės elektrinės kasa  lapkričio 19 d. iš įmonės direktoriaus pareigų pasitraukė Laimonas Lukočius.
Atgabeno  dujų turbiną
Patirti nuostoliai, žinoma, netrukdo sėkmingai statyti IX bloką, kuris elektros energiją gaminti turėtų pigiau, nei senieji. Kaip redakciją informavo AB „Lietuvos energija“ komunikacijos vadovė Jūratė Kavaliauskaitė,  lapkričio 17-19 d. iš Klaipėdos jūrų uosto į Lietuvos elektrinės teritoriją geležinkelio bėgiais buvo gabenama dujų turbina, skirta devintojo bloko statybai. Įrenginys iškilmingai keliavo per Pagėgius, Šilutę, Tauragę, Radviliškį, Kėdainius, Jonavą,  Kaišiadoris, Vievį, kol pasiekė galutinį maršruto tikslą – Elektrėnus. Naujajam kombinuoto ciklo dujų turbininiam (KCDT) blokui, kurio galia sieks 450 MW ir užtikrins patikimą elektros energijos tiekimą bei padidins elektrinės pajėgumus, reikės 30 proc. mažiau dujų nei dabar veikiantiems elektrinės blokams. Dėl to per metus bus sutaupyta apie 160 mln. litų. Šiemet Lietuvos elektrinė su bankų konsorciumu pasirašė sutartį dėl 281 mln. litų paskolos, kuri skirta kombinuoto ciklo dujų turbininio bloko statybai finansuoti. Iš viso į šio bloko statybą bus investuota 1,1 mlrd. litų.
Marčių kraštas
Sutaupys ateityje, o dabar taupo tik žmonių sąskaita – atleidžia darbuotojus, mažina atlyginimus, kelia parduodamos šilumos kainą, nors jos nenupirkus, išleistų į Elektrėnų marias. Elektrą perka  iš Rusijos, Lietuvos elektrinę palikdami dirbti mažiausiu krūviu. Dirbti į Elektrėnus iš Vilniaus važinėja Žemės ūkio ministro Kazio Starkevičiaus ir Energetikos ministro Arvydo Sekmoko marčios, kurioms reikia gerų atlyginimų. O naujasis Personalo skyriaus vedėjas Justinas Janickas elektrinėje vadinamas tikru auksiniu berniuku, nes, redakcijos žiniomis, jam skirtas 20 tūkt. litų atlyginimas per mėnesį.
O seniesiems energetikams ir kitiems elektrėniečiams naujoji energetikos pertvarka palieka tik užterštą orą ir brangstančią šilumą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų