Elektrėnuose lankėsi du Seimo pirmininkai

Elektrėnuose lankėsi du Seimo pirmininkai

Julija KIRKILIENĖ

Nors teoriškai bažnyčia nuo valdžios yra atskirta, bet Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė ir jos pavaduotojas Vydas Gedvilas darbinį vizitą vasario 26 d.  Elektrėnuose pradėjo nuo klebonijos. Tiesa, į bažnyčią svečiai neužsuko, o ir Seimo pirmininkės darbotvarkėje šis vizitas numatytas nebuvo. Gal todėl klebonijos kieme išvydę žurnalistę tiek apsaugos darbuotojai, tiek pati Seimo pirmininkė jai priminė Visuomenės informavimo įstatymą, kad  privačioje teritorijoje fotografuoti negalima. Žinoma, galima diskutuoti, kur galima ir kur negalima fotografuoti viešo asmens, ar klebonija yra privati teritorija, bet įrodymui, kur   lankosi valstybės vadovai, žurnalistams nuotraukų reikia turėti.

Gavusi kunigo palaiminimą, delegacija išvyko į elektrinę, kur dabar įsikūrusi ir „Lietuvos energijos gamyba“ ir, kaip sako Seimo pirmininkė, valdžia turi interesų. Tiesa, redakcijos žiniomis, derinant vizitą į „Lietuvos energijos gamyba“ AB įvyko šiokių tokių nesklandumų. Vizitą derinti bandė Darbo partijos Elektrėnų skyriaus pirmininkas ir administracijos direktoriaus pavaduotojas Vaidas Ratkevičius. Jam buvo atsakyta, kad tą trečiadienį visi bendrovės vadovai bus išvykę į Dubingius ir delegacijos priimti negalės. Kai apie tai buvo pranešta Darbo partijos vadovybei, „Lietuvos energijos gamybos“ vadovai persigalvojo: nebevyko į Dubingius, bet pasiliko priimti delegacijos.

Delegacija Švietimo paslaugų centre susitiko su Trečiojo amžiaus universiteto lankytojais, mero kabinete išgėrė kavos, o savivaldybės tarybos posėdžių salėje susitiko su tarybos nariais, savivaldybės administracijos ir UAB „Elektrėnų komunalinis ūkis“ darbuotojais. Pristatydamas svečius meras V. Gedvilą pristatė, kaip buvusį Seimo pirmininką, o dabar pavaduotoją, bet Seimo pirmininkė pašmaikštaudama jį patikslino: atvyko du Seimo pirmininkai. Antrasis pirmininkas, Seimo pirmininkės pavaduotojas V. Gedvilas buvo pasiruošęs  atsakyti į švietimo įstaigų darbuotojų klausimus, o po susitikimo su  savivaldybės vadovais aplankė savivaldybės sporto įžymybes – Ledo rūmus, baseiną ir kt.

Seimo pirmininkė susitikime vizitų po Lietuvą tikslus pristatė taip:  „Norime išgryninti problemas“. Kai kurias savivaldybės problemas dar tą pačią dieną pažadėjo išsakyti Seimo komitetų pirmininkų ir Vyriausybės atstovų pasitarime. Seimo pirmininkė savivaldybės tarybai padovanojo naują Konstituciją, ant kurios ranką uždėjęs galbūt jau prisieks tiesiogiai išrinktas meras. Pirmininkė pažadėjo iki naujų Savivaldybių tarybos rinkimų paruošti įstatymus taip, kad merai savivaldybėse būtų renkami tiesiogiai, bet užtikrinti, kad merai negalėtų „karaliukais“ tapti ir visą kadenciją saugūs jaustis.

Antrą valandą Seimo pirmininkės kotedžas, išvykęs iš Elektrėnų, čia sugrįžo vakare. Tik šį kartą Loreta Graužinienė susitikime su elektrėniečiais dalyvavo ne kaip Seimo, o kaip Darbo partijos pirmininkė. O darbiečių į Elektrėnus atvyko daug: švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis,  socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė, Seimo narė Dangutė Mikutienė, Vilniaus mero pavaduotojas Jonas Pinskus, kiti darbo partijos nariai, kandidatas į prezidentus Artūras Paulauskas ir pats partijos garbės pirmininkas Viktoras Uspaskich. Tą vakarą elektrėniečiai su Darbo partijos politikais, žmonių interesams atstovaujančiais  Seime ir Vyriausybėje, ilgai diskutavo apie politiką ir gerėjantį gyvenimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų