Elektrėnų policijos pareigūnas nevykdė savo pareigų

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Elektrėnų policijos komisariate (toliau – Vilniaus aps. VPK Elektrėnų PK) buvo gautas pranešimas, kad Vievio seniūnijoje, Pylimų kaime, prie pat Vievio ežero, stovi du automobiliai. Vėliau pranešėjas informavo, kad netrukus po pirmojo pranešimo atvykęs policijos pareigūnas pro pažeidėjus pravažiavo nesustodamas ir pastarųjų net nesudrausmino.   
Elektrėnų PK vadovai, reaguodami į šią neigiamą informaciją apie galbūt netinkamus policijos pareigūno veiksmus, inicijavo tarnybinį patikrinimą, kuris buvo atliktas Vilniaus aps. VPK Vidaus tyrimų skyriuje.

Tarnybinio patikrinimo metu buvo nustatyta, kad Elektrėnų PK Patrulių būrio vyresnysis patrulis, eidamas tarnybines pareigas ir vykdydamas pavedimą patikrinti informaciją apie galbūt daromą (padarytą) teisės pažeidimą, tarnybiniu automobiliu nuvyko į nurodytą vietą ir, nustatęs akivaizdžius KET pažeidimo požymius, nesiėmė jokių priemonių nutraukti galbūt daromą teisės pažeidimą, išsiaiškinti įvykio aplinkybes, nustatyti teisės pažeidimą galbūt padariusius asmenis, bet pravažiavo pro galbūt padaryto teisės pažeidimo vietą nesustodamas. Šiuo atveju pareigūnas nevykdė vienos pagrindinių savo, kaip policijos pareigūno, tarnybinių pareigų, nustatytų Lietuvos Respublikos policijos veiklos įstatymo 21 str. 1 d. 2 p. (gavus pranešimą apie daromą teisės pažeidimą ar pačiam tapus teisės pažeidimo liudininku, imtis neatidėliotinų priemonių užkirsti kelią daromam teisės pažeidimui bei atlikti kitus atitinkamus veiksmus) ir pareigybės aprašyme numatytų funkcijų (vykdyti nusikalstamų veikų ir kitų teisės pažeidimų prevenciją paskirtame sektoriuje, maršrute arba poste). Nurodyti Elektrėnų PK vyresniojo patrulio veiksmai įvertinti, kaip netinkamas tarnybinių pareigų atlikimas, t. y. tarnybinis nusižengimas, todėl priimtas sprendimas patraukti pareigūną tarnybinėn atsakomybėn.
Kadangi policijos įstaigoms labai svarbus visuomenės pasitikėjimas policija, o tarnybinių nusižengimų ir korupcijos prevencija yra viena svarbiausių policijos įstaigos uždavinių, todėl kreipiamės į gyventojus prašydami pagalbos atskleidžiant tokias neteisėtas pareigūnų veikas.
Esame suinteresuoti, kad policijos pareigūnai savo pareigas atliktų kiek įmanoma geriau, kad savo veiksmais nemenkintų policijos įvaizdžio, nežemintų policijos pareigūno vardo, negriautų visuomenės pasitikėjimo policijos sistema. Į kiekvieną Jūsų pateiktą informaciją apie pareigūnų galbūt padarytus neteisėtus veiksmus bus reaguojama nedelsiant, išsamiai ir objektyviai ištiriant įvykio aplinkybes. Nustačius kaltus pareigūnų veiksmus, kaip ir pastaruoju atveju, bus principingai priimami atitinkami sprendimai, patraukiant juos tarnybinėn atsakomybėn ir siekiant ateityje išvengti nustatytų veiklos trūkumų.  
Apie policijos pareigūnų galbūt neteisėtus veiksmus informaciją galite teikti Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pasitikėjimo telefonu (8 5) 271 6050, tiesiogiai Elektrėnų PK telefonu (8 528) 34 000.
Elektrėnų PK inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų