Elektrėnų meno mokyklos mokiniai dalyvavo festivalyje „Trakų fanfarinė savaitė“

Elektrėnų meno mokyklos mokiniai dalyvavo festivalyje   „Trakų fanfarinė savaitė“
Justas Šukys ir David Ponomarenko mokytojo iš Vengrijos Tamas Palfalvi pamokoje

Liepos 27–rugpjūčio 2 dienomis Trakai gyveno šešioliktojo muzikos festivalio „Trakų fanfarinė savaitė“ ritmu. Tai visą savaitę trunkantis pučiamųjų ir perkusijos instrumentų muzikos renginys, kuris kasmet su­kviečia dalyvius iš Lietuvos ir užsienio, suburia miesto svečius ir klausytojus dalyvauti festivalio renginiuose. Dėl koronaviruso (COVID-19) sukeltų pasekmių, nebuvo aišku, ar šiemet renginys būtų įvykęs. Mokyti festivalio dalyvius ir koncertuoti turėję atlikėjai iš varinių instrumentų kvinteto „Spanish brass“ (Ispanija) negalėjo atvykti dėl apribojimų. Todėl organizatoriai pakvietė ne mažiau garsų kolektyvą „Anton Bruckner Brass Quintet“ iš Vengrijos. Kvinteto nariai surengė įspūdingą koncertą Lentvario Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčioje, grojimo subtilybių mokė jaunuosius muzikantus.
Festivalio organizatoriai teigia, kad šiemet projekte dalyvavo beveik šimtas jaunųjų muzikantų iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Olandijos, Didžiosios Britanijos. Festivalio vasaros meistriškumo mokykloje, kartu su kitais, dalyvavo, patirties sėmėsi ir Elektrėnų meno mokyklos mokiniai. Tai – Justas Šukys, Dovydas Januškevičius, Vakaris Griškus (mok. Andrius Stankevičius) ir David Ponomarenko (mok. Valdas Stanaitis)
Kiekvieną dieną dalyviai lankė meistriškumo pamokas, ansamblių bei fanfarinio orkestro repeticijas. Šis festivalis yra žymus ne tik dėl į jį atvykstančių profesionalių pedagogų vedamų meistriškumo pamokų, bet ir dėl įvairiose erdvėse rengiamų koncertų. Visą savaitę vykusio festivalio kiekvienas vakaras buvo užbaigiamas pasaulinio lygio atlikėjų koncertu.
Festivalio savaitgalis tradiciškai skirtas šios vasaros meistriškumo mokyklos dalyvių pasirodymams, solistų, ansamblių ir orkestro koncertams. Šeštadienio vakarą elektrėniečiai pasirodė šio festivalio metu suburtų ansamblių sudėtyse, o sekmadienį prisijungė prie tarptautinio jungtinio fanfarinio orkestro, kuriam vadovavo didelę patirtį turintis ir visus dalyvius uždegantis dirigentas Bert Langeler (Nyderlandai/Estija). Festivalis „Trakų fanfarinė savaitė“ buvo vainikuotas tarptautinio jungtinio orkestro koncertu. Šio koncerto programą mokiniai išmoko per savaitę vykusias pamokas ir repeticijas. Festivalis buvo palydėtas milžiniškomis klausytojų ovacijomis.

Valdas Stanaitis
(V. Stanaičio nuotraukos)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų