Elektrėnai tapo „Kaunas Jazz“ dalimi

Elektrėnai tapo „Kaunas Jazz“ dalimi

Virginija Jacinavičiūtė

Elektrėnų meno mokyklos direktorius E. Petkevičius su festivalio įkūrėju Jonu Juču
Elektrėnų meno mokyklos direktorius E. Petkevičius su festivalio įkūrėju Jonu Juču

Balandžio 20–30 dienomis Kaunas kvietė į pavasarinį festivalį „Kaunas Jazz 2018“. Tradicinis festivalis vyko 28 kartą, tačiau pirmą kartą Elektrėnai tapo festivalio dalimi.

Į Elektrėnus pasikviesti festivalį „Kaunas Jazz“ mintis kilo Elektrėnų meno mokyklos direktoriui Evaldui Petkevičiui. Direktorius pasakojo pajutęs Elektrėnuose rimtos muzikos koncertų stygių ir tikėdamas giliomis džiazo muzikos tradicijomis Elektrėnuose norėjo suteikti galimybę elektrėniškiams iš arti pamatyti pasaulinio lygio džiazo atlikėjus.
Šiemet ​atlikėj​ų​ „Zohar Fresco trio“  ​koncertą  Elektrėn​uose suplanavo festivalio organizatoriai. ​
Direktorius E. Petkevičius koncerto išvakarėse prisipažino​ įdėjęs daug darbo, kad Elektrėnai tap​tų​ „Kaunas Jazz“ dalimi​ ir​ ​nerimavo,​ kad į koncertą gali ateiti mažai žmonių, tačiau nuogąstavimai neišsipildė. Iš Izraelio atvykusio trio kūrinius klausytojai lydėjo garsiais plojimais, o sugrojus paskutinį kūrinį, salėje visi plojo atsistoję ir prašė pakartoti. Tarp 100 klausytojų dauguma, atrodė, buvo ne vietiniai, galbūt didmiesčių gyventojai, turėję galimybę pusiaukelėje į Kauną ar Vilnių išgirsti džiazo trio.
Koncerte dalyvavo gausus būrys žiniasklaidos, televizijos atstovų, muzikos kritikų, meras Kęstutis Vaitukaitis. E. Petkevičius pažymėjo, kad klausytojų iš Vievio turbūt buvo daugiau nei iš Elektrėnų, o Elektrėnai save laiko džiazo sostine, kuri šiemet švenčia Elektrėnų džiazo 50-metį​. „Tokio aukšto lygio koncerto aš Elektrėnuose neprisimenu. Pagaliau pasijutau pasinėręs į tikrą meną tikrame koncerte ir dar Elektrėnuose. Jei pateisinome festivalio organizatorių lūkesčius, tai bandysiu tokius koncertus organizuoti kasmet, sukurti tradiciją“, – sakė E. Petkevičius.
„Zohar Fresco trio“ kūriniai skambėjo išskirtinai ne tik dėl savito Zohar Fresco vokalo, bet ir dėl senovinio instrumento, pagaminto Artimuosiuose Rytuo­se daugiau nei prieš tris tūkstančius metų. Z. Fresco šiuo instrumentu sukūrė visai naują grojimo stilių, todėl sulaukė daug sekėjų visame pasaulyje bei tapo jų guru.
Vokalistas, perkusininkas ir būg­nininkas Z. Fresco, perkusininkas Mark Mushaiev ir klavišininkas Tomer Bar leido klausytojams pasinerti į mažai kam girdėtų garsų pasaulį, nejučia nukeliančių į Artimuosius Rytus.
Į Elektrėnus atlikėjus atlydėjo tarptautinio džiazo festivalio „Kaunas Jazz“ įkūrėjas Jonas Jučas ir Indrė Jučaitė. Paklausyti atlikėjų atvyko Izraelio ambasadorius Lietuvoje Amiras Maimonas. Ambasadorius pasinaudojo proga ir įteikė „Kaunas Jazz“ organizatoriams padėkos raštus už kultūrinį bendradarbiavimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų