Žebertonių kaimo biblioteka pažymėjo Vasario 16-tąją

Žebertonių kaimo biblioteka pažymėjo Vasario 16-tąją
Tai gražiai mane augino
laukas, pieva, kelias, upė,
tai gražiai už rankos vedė
vasaros diena ilga.
Tai gražiai lingavo girios,
uogų ir gegučių pilnos,
tai gražiai saulutė leidos,
atilsėlį nešdama.
Tai gražiai skambėjo žodžiai:
laukas, pieva, kelias, upė.
Tai gražiai iš jų išaugo
vienas žodis: L i e t u v a.

J.Marcinkevičius

Žebertonių bendruomenės salėje vasario 12 d. vyko renginys, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo dienai.

Nors spustelėjo šaltukas, bet tai neišgąsdino tikrų patriotų. Kiekvieną atvykusį pasitiko liaudies rūbais pasidabinusios lietuvaitės, kurios įteikė po Trispalvę ir lankstinuką. Šventę pradėjome pakiliai visi sugiedodami Lietuvos himną.
Į šią šventę pasisakyti pakviestas Žebertonių kaimo gyventojas Aleksas Sabonis. Jis noriai pasidalino prisiminimais apie tremtį, kaip vaikystėje jam buvo baisu kartu su savo šeima traukiniais važiuoti į Sibirą. Po šių žiaurių išbandymų vis dėlto atėjo šviesi viltis ir visa jų šeima sugrįžo į savo gimtąjį kraštą. Gražų įspūdį paliko ir Žebertonių kaimo seniūnaitės Gražinos Martinaitienės  su anūkėliu Kajumi Šimanskiu paruoštas montažas, skirtas Sausio 13-osios laisvės gynėjams ir aukoms atminti, kiekvienam buvo uždegta žvakutė.
Kaip ir kasmet, vasario mėnesį puoselėti lietuvių liaudies tradicijų atvyko ir mielai renginį sutiko vesti  Onutė ir Viktoras Patronaičiai. Jaunimas ir vaikai – Rimgailė Pliopaitė, Albinas Paškevičius, Toma Kubilinskaitė, Rasuolė Geležiūtė, Jūratė Geležiūtė, Gabija Vandelskaitė, Ieva Paplauskaitė, Norgailė Žilinskaitė, Domantas Petkevičius, Austėja Bartkutė – deklamavo pačias gražiausias eiles ir padainavo lietuvių liaudies dainas apie savo brangią Lietuvą.
Visi šios šventės dalyviai buvo aktyvūs viktorinoje. Daugelis namo išėjo nešini ne vien prizais, bet ir po lašelį meilės Tėvynei savo širdyse.

Irena Kubilinskienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų