Deimantas Radiun: svarbiausia turėti idėją

Deimantas Radiun: svarbiausia turėti idėją

Raminta Balčiūnaitė

Tikriausiai ne vienas esame girdėjęs apie Elektrėnų kultūros centre jaukiai įsikūrusį „Jaunimo biurą“, kuris nuo pat įsikūrimo pradžios aktyviai jaunimui organizuoja įvairių renginių ir veiklų, kurios paverčia šią vietą nenuginčijamu traukos objektu. Šios jaunimo buveinės pagrindinis iniciatorius ir bendraįkūrėjas yra Elektrėnuose užaugęs aktyvistas Deimantas Radiun, kuris nemenkai prisidėjo prie mūsų savivaldybės šviesesnio rytojaus bei jaunimo gerovės. Nusprendėme pakalbinti šį aktyvų veikėją apie neblėstantį norą kurti ir organizuoti.

Elektrėnuose esi žinomas kaip aktyviai kuriantis ir be galo iniciatyvus žmogus, ar polinkis kurti ir organizuoti vyravo nuo pat mažens?
Polinkis organizuoti ir prisidėti prie įvairių veiklų atsirado, kuomet pradėjau savanoriauti Raudonajame Kryžiuje dar 13-likos metų. Tuomet supratau, kad man yra be galo malonu dalintis gerumu, skirti savo laiką ir taip mažais darbais prisidėti prie geresnės visų gerovės. Po kurio laiko sužinojau, kad yra jaunimo organizacijos, kurios kuria aplinką jaunuo­liams, ir iš karto supratau, kad tai man! Iki šios dienos skaičiuoju jau aštuonerius metus, kuomet supratau, kad man patinka veikti, būti, kurti ir suktis aplink žmones, kurie nori kažko daugiau ne tik sau.

Jaunimo centro atidarymo ceremonija: Deimantė Jurjevaitė, Kamilė Pažėraitė, Deimantas Radiun, Dominykas Pažėra, Haroldas Norvaišas.

Kaip kilo idėja įkurti ini­ciatyvų biurą?
Kaip ir minėjau prieš tai, tai priklausiau didžiosiom Lietuvos jaunimo organizacijom, kurios tu­rėjo skyrius Elektrėnuose. Prisijungiau kaip narys, su laiku tapau pirmininkės pavaduotoju, o vėliau buvo patikėtas ir pirmininko vairas. Noras imtis lyderystės, žengti drąsius žingsnius taip ir atsirado, kuomet man buvo patikima vis daugiau atsakomybių. Po kurio laiko nusprendėme, kad metas Elektrėnams turėti savo jaunimo organizaciją, kuri padėtų būtent mūsų jaunuoliams įgyvendinti įvairiausias savo idėjas ir projektus. Siekėme sukurti platformą visiems, kurie nori ir turi idėjų veikti. Mes jau esame arti mūsų trečiojo gimtadienio, tai mums tik primena, kad prieš metus kilusi idėja sukurti tokią organizaciją buvo viena geriausių (bent jau mano nuomone) tuometinių idėjų, nes šiandien esame dideli, stiprūs ir vieningi.

Su kokiais sunkumais teko susidurti pildant šią idėją?
Organizacijos steigimas buvo naujas ir visai nežinomas kelias, tačiau nebuvome vieni. Tuo metu padėjo visi, kas galėjo, buvusi jaunimo koordinatorė, tarybos narė bei visi kiti, tikrai labai ačiū jiems!

Kam esi dėkingas už tai?
Labiausiai esu dėkingas savo tėvams ir seneliams už palaikymą visus tuos metus. Galbūt mums atrodo, kad tai yra labai natūralu, tačiau būtent tavo artimieji visada pirmi tave pastebi, išklauso ar sureaguoja į feisbuko įrašus, jais pasidalina ar pakomentuoja. Taip pat ne mažiau dėkingas esu mūsų biuro komandai. Labai nedaugelis žino, kaip sunku yra organizuoti renginius tūkstančiams svečių (kalbu apie „Šviesų festivalį“), mokėti prisiimti atsakomybę atlikti tam tikrus sutartus darbus laiku ir pan. Tikrai ne visada yra padėkojama, o kartais ir pažeriama kritikos, kas galėtų būti geriau, todėl mūsų organizacija be tokių žmonių komandoje nė neegzistuotų!

Kaip manai, koks yra Elektrėnų jaunimas?
Mano nuomone, šiek tiek užsidaręs, tačiau taip pat aktyvus. Tarpusavyje su bendraamžiais pasikalbam, kad net nėra abejonių, kad jie turi begalę idėjų, tačiau galbūt reikėtų juos labiau paskatinti, motyvuoti. Taip, kaip prieš daugelį metų pradėjome mes.

Matant Tavo ryškų įsi­traukimą į įvairias veiklas ir entuziazmą, kyla klausimas: kaip viską suspėji?
Man labai tinka posakis, kad „kuo daugiau darai, tuo daugiau ir padarai“. Su laiku išmokau efektyviai organizuoti savo laiką, planuotis darbus, atsirinkti projektus, kuriuose galiu būti naudingas ir prisidėti savo žiniomis.

Kas, Tavo manymu, svarbiausia organizuojant? Kaip manai, kas garantuoja, kad renginys pavyks?
Svarbiausias dalykas visada yra turėti idėją! Kuomet sugalvojome sodinti sakurų parką ir kreipėmės į verslininkus, kad jie mus pakonsultuotų, išgirdau pačią geriausią frazę – „Jūs svarbiausia turėkit idėją ir ja tikėkit, o pinigai ateis patys“. Manau, kad daugelis gali pritarti, kad būtent taip ir yra, be geros idėjos ir tikėjimo – nė vienas renginys ar projektas nebus sėkmingas, tačiau kuomet ja tiki ir darai viską, jog ji pavyktų, tai tikrai pavyksta. Lygiai taip pat svarbu, kad komandoje taip pat manytų visi, nes tada darbai atliekami nuoširdžiai ir motyvuotai. Sėkmingi komandos veiksmai, sprendimai ir nulemia, kaip renginys ar projektas bus įgyvendintas, todėl kiekvienas turi džiaugtis tuo, ką darome.

Esi žmogus, turintis lyde­riui būdingų charakterio sa­vybių. Kas Tau yra lyderystė? Ar būti lyderiu reiškia būti ir kūrybiškam?
Būti komandos vadovu yra be galo sunkus darbas, kadangi komandos vadovas ir „reguliuoja“ komandos nuotaiką ir motyvaciją, tačiau būtent nevyriausybiniame sektoriuje ir supratau, kokias studijas rinksiuosi po mokyklos baigimo.
Mano požiūriu, vadovas visada privalo rasti aukso viduriuką tarp įvairią nuomonę turinčių žmonių, padėti rasti bendrą kalbą tam, kad visi komandos nariai jaustųsi, jog jie yra jos dalis ir projektai, prie kurių jie prisideda, yra sukurti jų pačių. Asmeninė praktika parodo, kad kuo stipresnė, vieningesnė komanda yra, tuo rezultatas yra įspūdingesnis, o ir akimirkos būna nepamirštamos. Todėl aš asmeniškai visada stengiuo­si išklausyti visų nuomonę ir tik tuo­met priimti sprendimus. Bent jau mūsų VšĮ „Iniciatyvų biuro“ komandoje jaučiuosi labiau moderatorius negu vadovas. Kadangi mūsų komandą sudaro jauni, ambicingi, be galo darbštūs žmonės, turintys savo nuomonę bei sugebantys ją apginti, komandoje niekada nebūna liūdna ir monotoniška, tačiau visada randame bendrą kalbą.
Taip pat supratau, kaip svarbu kiekvienam būti pastebėtam ir įvertintam, kadangi kiekvienas iš mūsų dirbdamas savo darbus nori būti matomas, o kiekvienas pagyrimas, net ir mažytis, gali būti kaip didžiausias motyvacijos šaltinis. Būtent taip yra ir su renginių organizavimu. Visada yra žmonių, kuriems tu nepatiksi, ar tai, ką tu darai, jiems nebus aktualu ar nerūpės, tačiau taip pat yra žmonių, kurie džiaugsis kartu su tavimi ir vertins tai, ką darai. Manau, kad galiu kalbėti visos komandos vardu, bet po pirmojo mūsų „Šviesų festivalio“, kuomet pamatėme kiek daug susirinko žmonių mieste, kurie džiaugėsi šviesų instaliacijomis, ir kiek daug žmonių paliko gerus atsiliepimus, tai mus motyvavo ir kitais metais organizuoti festivalį.
Todėl pasinaudodamas proga noriu visa širdimi padėkoti visiems, kurie ilgus mano, kaip savanorio, visuomenininko, karjeros metus buvo kartu, organizavo renginius.
Tačiau dar didesnė padėka keliauja VšĮ „Iniciatyvų biuro“ merginoms: Patricijai Voišel, Silvijai Vaškelytei bei Linetai Kuzmenkovaitei, be kurių Elektrėnai nebūtų turėję „Šviesų festivalio“ dvejus metus iš eilės. Tai buvo bene vienintelis kartas, kuomet jaučiausi, kad jeigu „ding­čiau“, tai viskas vyktų sklandžiai, todėl, kad būtent Jos geba prisiimti atsakomybę, yra be galo atsakingos ir pareigingos.

Kaip galvoji, ar organizaci­niai gebėjimai yra įgimti ar juos nesunku išsiugdyti?
Išmokti galima visko, tereikia tik noro. Lygiai taip pat ir su įgūdžiais ar gebėjimais. Viskas ateina su gerąja ir blogąja patirtimi. Svarbiausia nenustoti mokytis, neužmigti ant sėkmės laurų bei suvokti, jog kiekvieną kartą situacija bus vis kita su naujais iššūkiais, todėl ši sritis (renginių ar projektų organizavimo) niekada nebus monotoniška ar nuobodi.

Kokie artėjančių, naujų me­tų planai? Ar planuojate ir toliau rengti taip visų pamėgtą „Šviesų festivalį”?
Išties šiais metais labai gaila, bet negalėjome suorganizuoti šviesų festivalio taip, kaip tai darėme pastaruosius dvejus metus. Sutikime, kad metai nėra lengvi, todėl šiais metais tikslingai apsisprendėm, kad festivalį nukelsime ateičiai. Labai svarbu atkreipti dėmesį, kad prie tokio renginio organizavimo turi prisidėti labai daug Elektrėnuose esančių įstaigų, tačiau pastaraisiais metais susidūrėme su labai daug nesklandumų, kurie mūsų komandą, mano nuomone, labai nuvylė. Todėl tikimės, kad ateityje galėsime ieškoti sklandesnio bendradarbiavimo ir dialogo, kad pasiektume geriausią rezultatą. Tačiau nusivilti šiais metais miestiečiams tikrai neteks! Jau visai greitai paskelbsime viešai apie mūsų organizacijos ir rėmėjų rengiamą „dovaną“ miestui. Kadangi visų labai pasiilgome, sulaukėme begalės žinučių ir klausimų ištisus metus, todėl nusprendėm, kad vieną, tačiau ne ką prastesnę instaliaciją padarysim. Tai bus tarsi šiais metais neįvykusio festivalio alternatyva ir ne ką mažiau stebinanti, todėl visus smalsuolius kviečiame stebėti mus ir mūsų organizaciją sociali­niuose tinkluose.

Ar prie Jūsų organizuojamų veiklų ir renginių gali prisidėti pats jaunimas?
Prie mūsų renginių gali prisidėti visi, kas tik nori veikti ir kurti! Mes esame atviri, dalinamės patirtimi, o jeigu reikia nukreipiame reikiama linkme! Visada aiškiai sakome, kad jeigu turite idėją, tačiau Jums nedrąsu ar nežinote, kaip ką įgyvendinti, tai ateikit pasikalbėti! Tikrai padėsim save realizuoti!

Kaip manai, kokių renginių Elektrėnuose dar trūksta ir kodėl?
Visada buvau žmogus, kuris Elektrėnuose norėjo daugiau įvairovės renginiuose, todėl kartu su bendraminčiais organizavau įvairius festivalius, kurių anksčiau nebuvo. Visada norėjau, kad neapsiribotume tuo, kad esame mažas miestelis ir negalim sau leisti brangių renginių. Mūsų komanda jau ne kartą įrodė, kad net ir su mažu biudžetu galima padaryti labai daug, todėl labai noriu tikėti, kad turime visuomenės ir savivaldos pasitikėjimą ir galime toliau eksperimentuoti. Kodėl sakau eksperimentuoti? Todėl, kad populiariausiu mūsų savivaldybės renginiu ir tapo eksperimentas! Tai „Šviesų festivalis“! Socialiniuo­se tinkluose pasiekiame šimtus tūkstančių žmonių, o pats renginys renginio dieną užpildo visas gatves žmonėmis! Turbūt niekada nepamiršim, kiek daug miestiečių susirinko prie Ledo rūmų pirmą kartą! Buvo tikrai nerealu! Kaskart stengiamės organizuo­ti visuomenės apklausą, jog sužinotume nuolat besikeičiantį poreikį, kokių renginių miestas nori ir ką mes, jaunimas, galime duoti. Labai svarbu atkreipti dėmesį, kad visas darbas, kurį darome, yra savanoriškas, todėl mūsų resursai yra riboti, o ir ne visus lūkesčius galime patenkinti.

Ko palinkėtum Elektrėnų jaunimui?
Niekada nepasiduoti ir siekti savo tikslų, nes tik tada juos pasieksite! Ir tai nebūtinai gali būti renginiuose, bet ir akademiniame gyvenime ar kur kitur!

Redakcijos ir „Iniciatyvų biuro“ nuotr.

 

Pagrindinėje nuotraukoje: Jaunimo iniciatyvų biuro komanda: Deimantas Radiun, Paulina Tubiūtė, Patricija Voišel, Silvija Vaškelytė, Lineta Kuzmenkovaitė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Aktualijos


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Aktualijos


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Aplinkos apsauga


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Archyvas


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Darbo partija


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Elektrėnai


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Elektrėnų krašto šviesuoliai


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Europietiška savivaldybė


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Keliai aukštumų link


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Keliai link aukštumų


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69