Darbas bibliotekoje skatina tobulėti. Beižionių bibliotekininkė

Darbas bibliotekoje skatina tobulėti. Beižionių bibliotekininkė

Birutė Brazinskienė gimė 1959 m. gegužės 16 d. Paluknio kaime, Trakų rajone. Tėvui gavus paskyrimą dirbti Semeliškių miestelyje įgaliotiniu, 1964 metais šeima persikėlė gyventi į Semeliškes. Čia Birutė pradėjo lankyti ir baigė Semeliškių vidurinę mokyklą. Baigusi mokyklą 1978 metais ji pradėjo dirbti Vilniaus elektros tinkluose, ištekėjusi persikėlė gyventi į Kaišiadoris, kur dirbo Kaišiadorių BGAK, taupomajame banke, UAB „Jauva“, „Gumta“, užaugino 4 vaikus: dvi dukras ir du sūnus.

6 psl. b. brazinskiene 12003 metais B. Brazinskienė su vyru grįžo gyventi į vyro tėviškę – Gailaičių kaimą, Beižionių seniūnijoje, įsidarbino tuo metu Beižionių pagrindinėje mokykloje sekretore ir dirba ligi šiol. B. Brazinskienė sako, kad šiais laikais labai daug informacijos, sparčiai tobulėja technologijos, todėl ji panoro save išbandyti kitoje srityje, tad nuo 2015 metų rugpjūčio mėnesio pradėjo dirbti Elektrėnų savivaldybės viešosios bibliotekos Beižionių filiale.

B. Brazinskienė darbo dieną pradeda mokykloje, o nuo 12 valandos dirba bibliotekoje. „Bibliotekoje reikia atlikti daug įvairiausių darbų, ne tik išduoti knygas, rinkti kraštotyrą, organizuoti renginius, bet dar ir mokėti bendrauti su lankytojais: ir su vyresnio amžiaus žmonėmis, ir su vaikais, sugebėti atsakyti į juos dominančius klausimus, padiskutuoti apie perskaitytą knygą ar matytą kino filmą, apie girdėtas naujienas“, – pasakoja bibliotekininkė ir papildo, kad jai labai patinka bendrauti su bibliotekos lankytojais.- „Bendravimas daug naujo įneša į mano darbą, plečia akiratį ir priverčia tobulėti“.

Per metus dirbant bibliotekoje B. Brazinskienei dar sunku pasakyti, kas sunkiausia šiame darbe, jos manymu, reikia stengtis, norėti ir viskas bus įgyvendinama. „Bibliotekininkas turi žinoti ir mokėti ne tik rašytojų pavardes ir jų kūrinius, bet ir išmanyti naujausias technologijas, sugebėti padėti lankytojams pasinaudoti jomis, bibliotekininkas turi būti komunikabilus, kūrybiškas, nuoširdus, užjaučiantis, suprantantis, nuovokus“, – vardija ji.

Pasak bibliotekininkės, beižioniškiai bibliotekoje lankosi dažnai: pensininkai, neįgalieji daug skaito, o jaunimas ir vaikai nors mažiau skaito knygų, bet domisi informacinėmis technologijomis. Beižioniškiai dažnai lankosi bibliotekoje vykstančiuose renginiuose, mėgsta skaityti periodinius leidinius, ypatingai populiarūs žurnalai „Sodo spalvos“, „Šeimininkė“, „Apie gamtą“ ir t.t..

B. Brazinskienė sako, kad pati anksčiau skaitė daugiau. „Buvo tarpas, kad skaitymą buvau primiršusi, o pradėjusi dirbti bibliotekoje, vėl ėmiau skaityti, nes kitaip darbas tiesiog būtų netoks įdomus. O čia šitoks knygų fondas, tiek įdomių knygų“, – sako bibliotekininkė. Jai labiausiai patinka lietuvių autorių knygos, nors išskirtinio autoriaus neturi. Laisvalaikiu ji labai mėgsta pasivaikščioti po mišką, grožėtis gražiomis Beižionių apylinkėmis.

O skaitytojams ji linki gero skaitymo, gerų knygų, renginių ir nepamiršti takelio, vedančio į Beižionių biblioteką.

Jūs visi visada esate čia laukiami.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų