Bręsta revoliucija

Nusibodo ta komentatorių nepagarba, savivaldybės vadovams.  Nesuprantame, kad negerbdami savo išrinktųjų, pirmiausia, negerbiame  savęs.  Bet taip yra ne tik Elektrėnuose, toks visos Lietuvos komentatorių intelektas. Gal todėl  politikas Kęstutis Masiulis Seime užregistravo rinkimų pataisas. Paskaitykite ir padiskutuokite, ar pritariate tokiems pakeitimams.

Julija

Bręsta savivaldos rinkimų revoliucija

Seime užsimota keisti savivaldybių tarybų rinkimų tvarką. Siūloma atsisakyti partijų sąrašų ir leisti rinkėjams laisvai balsuoti už pasirinktus pavienius politikus, rašo „Kauno diena“.

Tokias rinkimų pataisas įregistravo Seimo narys Kęstutis Masiulis, buvęs sostinės savivaldybės tarybos narys.

Konservatorius siūlo kiekvienam rinkėjui suteikti ne vieną balsą partijos sąrašui ir penkis pirmumo balsus tos pačios partijos nariams, kaip yra šiuo metu, o tiek balsų, kiek narių renkama į tarybą.

Pavyzdžiui, vilniečiai pagal naująją tvarką balsuotų ne už partiją ir penkis pavienius jos kandidatus, o už 51 politiką, nesvarbu, kokiai partijai pasirinkti veikėjai priklauso.

Pasak K. Masiulio, tokios permainos suduotų rimtą smūgį populistinėms vieno žmogaus partijoms. „Atėjau dėl vieno žmogaus, tarkim, dėl Pakso ar Šustausko. Ir išrinkau krūvą niekam tikusių „paksistų“ ar „šustauskininkų“, o paskui esu priverstas slėptis, – pavyzdį pateikė konservatorius. – Dabar taip nebebus“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų