Brangus šildymo sistemos išlaikymas

Brangus šildymo sistemos išlaikymas
Julija Kirkilienė

Už vasario mėnesį gavę sąskaitas daugiabučių gyventojai vėl dūsauja – iš kur semti pinigų?

Elektrėniečiai už aukštas šildymo kainas  kaltina Ričardą Lecką, vieviečiai – Timofejų Rusakovą. Bet bėdų dėl šildymo turi ir nuosavų namų savininkai, pasistatę modernias ir brangiai kainuojančias krosnis. Kad tos krosnis sugenda, kalti vėl gali būti komunalinių ūkių vadovai, o už nuosavų krosnių remontą sumokėti gali tekti daugiabučių gyventojams.
Vievyje vienos Žvejų gatvės gyventojai sūnus nupirko gerą, danišką krosnį. Krosnį pirko per įmonę, kuri ją ir įrengė. Kainavo visa tai brangiai – net 15 tūkst. litų, o pasidžiaugė močiutė krosnimi vos 4 mėnesius.
Vieną šaltą vasario mėnesio naktį Žvejų gatvėje, keli šimtai metrų nuo aprašomo namo, trūko UAB „Gelvita“ priklausantys vandentiekio vamzdžiai. Ir nežinia dėl ko beveik tuo pačiu laikotarpiu rūsyje, kur stovi brangioji krosnis, vandens prisisunkė tiek, kad apsėmė ne tik saugomas daržoves, bet ir visą krosnį. Krosnis, žinoma, sugedo, o remontas, kaip sakė  įmonės, stačiusios krosnį, specialistas, kainuos 5,6 tūkst. Lt.
Dėl tokios sumos užsiplieskė ginčas tarp UAB „Gelvita“ direktoriaus T. Rusakovo ir krosnį pirkusio piliečio. Pastarasis reikalauja T. Rusakovo atlyginti žalą, o T. Rusakovas sako, kad mokesčių mokėtojų pinigais jis negali remontuoti nuosavame name įrengtos krosnies, kuri užpilta buvo nežinia dėl kieno kaltės.
Didžiausia bėda, kad brangus turtas nebuvo draustas, o šaltą žiemą senyvo amžiaus Žvejų gatvės gyventojai tenka elektriniu šildytuvu šildytis. Tos bėdos spręsti į Žvejų gatvę atskubėję buvo ir savivaldybės Ūkio plėtros skyriaus vedėjo pavaduotojas Rimantas Dubosas ir specialistas Stasys Ščiukaitis. Bet ką jie galėjo nuspręsti, į įvykio vietą atvykę praėjus daugiau nei porai savaičių po įvykio? Niekas gi nežino, kaip išvedžioti vandentiekio tinklai Žvejų gatvėje, ir galėjo ar negalėjo dėl įvykusios avarijos vanduo patekti į to namo rūsį.
Kas bus kaltas dėl sugedusios krosnies nuosavo namo rūsyje, greičiausiai teks aiškintis teismui. O rašinio moralas būtų toks: jei įsigysite  brangų daiktą, pasirūpinkite ir jo apsauga, nes kaltų ieškojimas užtrunka ilgai ir ne visada baigiasi vaisingai.  
O daugiabučių gyventojams gal lengviau bus sąskaitas apmokėti, žinant, kad ir nuosavą šildymo sistemą išlaikyti labai brangu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų