Bėgime – rekordinis skaičius dalyvių

Bėgime – rekordinis skaičius dalyvių

Virginija Jacinavičiūtė

Kartais nutinka, kad vienos tradicijos susilieja su kitomis ir tampa neatsiejama viena kitos dalimi.
Prieš 15 metų Semeliškių gimnazijoje pradėjo dirbti sporto entuziastas Juozas Gudeliūnas. Naujasis kūno kultūros mokytojas pasisiūlė festivalio „Nuo Lauryno iki Roko“ proga suorganizuoti bėgimo varžybas nuo miestelio aikštės iki Nestrėvančio ežero. Taip festivalis pasipildė dar viena tradicija – bėgimu, kuris kasmet darosi vis masiškesnis. Šiemet 1300 m atstumą įveikė rekordinis skaičius bėgikų.
Bėgikai tradiciškai startavo nuo Semeliškių gimnazijos. Kaip pasakojo J. Gudeliūnas, per pirmąjį bėgimą dalyvių užsiregistravo vos 8, o šiemet prie starto linijos išsirikiavo 42 bėgikai. Bėgimo organizatorius ypač džiaugėsi, kad bėgimu susidomėjo daug vaikų ir jaunimo. Visi bėgikai atstumą iki Nestrėvančio ežero, kur vyko finalinis festivalio renginys, įveikė sėkmingai. Pirmoji finišavo lengvaatletė Sandra Gurskaitė. Jauniausiai bėgimo dalyvei – vos 11 mėnesių, vyriausias bėgikas Algis Budėnas (65 metai), o vyriau­sios bėgikės išsiaiškinti taip ir nepavyko, nes moterys vengė atskleisti savo amžių.

Visiems bėgimo dalyviams marš­kinėlius su užrašu „Semeliškės“ įteikė verslininkas Algis Kosikas, o Semeliškių seniūnija ir rėmėjai skyrė lėšų jauniausios, vyriausių ir greičiausios bėgikės prizams įsteigti.
Tradicinis bėgimas nebuvo vienintelė proga išbandyti save sportuojant. Kiek anksčiau Nestrėvančio paplūdimio aikštelėje vyko 3×3 tinklinio kovos, kuriose varžėsi keturios komandos: Semeliškių, Beižionių, Beižionių-Semeliškių rinktinė ir Beižionių veteranai. Finale susitiko Beižionių-Semeliškių rinktinė ir Beižionių jaunimo komanda. Aukso medalį iškovojo rinktinė, kurio­je žaidė Renatas Ašmena, Edmundas Ališauskas ir Gabrielius Bielskis. Beižionių veteranai buvo treti, o Semeliškių komanda – ketvirta.
Ypač daug džiaugsmo vaikams suteikė plaukimo estafetė, organizuo­ta Nestrėvančio ežere. Čia varžėsi skirtingo amžiaus plaukikai, kurių tikslas buvo kuo greičiau įveikti išmatuotą atstumą. Maksimalus atstumas siekė 35 metrus. Oficialiai į varžybas užsiregistravo tik viena – Beižionių komanda, todėl nebuvo didelio azarto. Iš pradžių atsargiai į varžybas žiūrėję tėveliai galiausiai varžybose dalyvauti leido savo vaikams. Į eilę išsirikiavo apie 20 vaikų, kurie pripučiamų apsaugų ir J. Gudeliūno pagalba įveikė skirtingus atstumus. Visi plaukikai buvo apdovanoti prizais, kurie nustebino ne tik vaikus, bet ir jų tėvelius. Tėveliai stebėjosi, kad palyginus nedideliame miestelyje, organizuojami tokie renginiai, kuriuose visi dalyviai apdovanojami prizais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų