Atsisveikinimas su praeinančiais

Atsisveikinimas su praeinančiais

Gyvenimas – ne tarpelis tarp dviejų datų. Apglėbk kiekvieną savo gyvenimo akimirką. Tučtuojau. Gyvenimas – tai visa, ką turi. (Bruno Ferrero)

Julija KIRKILIENĖ

Dalį savo Gyvenimo vėl palydime į istoriją. Kiekvienas palydime skirtingą kartą – kas pirmą, kas ir šimtąjį… Geriausiai Gyvenimą ir jo prasmę šventinių renginių šurmulyje atspindėjo Paramos šeimai tarnybos teatrinės studijos „Avilys“ pastatytas spektaklis „Ką gali meilė“. Tai tyriausi neįgalių žmonių – mažutėlių – jausmai, išreikšti spalvomis ir priverčiantys ašaroti stipriausiuosius.

Bet nuo stipriausiųjų darbų priklauso, kokiomis spalvomis žmonės piešia Gyvenimą. Todėl prisiminkime, kokie jie, praeinantys, metai buvo mūsų savivaldybės gyventojams, kuo džiaugėmės, dėl ko liūdėjome…

Tikslų siekis

Kaip ten bebūtų, bet žmonių gyvenimas priklauso nuo politikų, priimančių sprendimus. Metų pradžioje redakcija kalbino visų partijų atstovus, klausdama, kokių pagrindinių tikslų jie sieks šiais metais. O dabar pažiūrėkime, ar tų tikslų jie pasiekė.

Meras Kęstutis Vaitukaitis sakė, kad nereikia bijoti keistis ir keisti, nes Gyvenimas esąs iššūkis, kurį reikia priimti. Šiais metais meras pakeitė partiją – paliko Liberalų ir centro sąjungą, prisijungė prie Lietuvos liberalų sąjūdžio ir tapo naujosios partijos Elektrėnų skyriaus pirmininku. Savivaldybės gyventojams nuo to nei geriau, nei blogiau, bet pačiam K. Vaitukaičiui, tikriausiai, toks žingsnis kitų metų savivaldos rinkimuose bus naudingas. Meras šiais metais daug keliavo: aplankė ne vieną Lietuvos savivaldybės centrą, artimąją Lenkiją ir tokias tolimas šalis, kaip Turkija, Ispanija ir net Kinija. Naudos iš tų kelionių žmonės gal ir nepajuto, bet pats meras tikrai praplėtė savo akiratį ir gal kada nors tai, ką pamatė ir sužinojo svetimose šalyse, pritaikys mūsų savivaldybėje. Didžiausias mero šių metų pasiekimas, tikriausiai, buvo tai, kad naujas kelias į autostradą nutiestas ne biudžeto, ne valstybės, ne ES, o privačiomis lėšomis. To kelio, žinoma, reikėjo ir patiems investuotojams, įsikūrusiems pagal autostradą, bet tai labai pakeitė Elektrėnų veidą ir sutrumpino elektrėniečių kelią į Vilnių. Taigi, meras, ko gero, savo metų tikslus bus pasiekęs.

Administracijos direktorius, Lietuvos socialdemokratų partijos Elektrėnų skyriaus pirmininkas Arvydas Vyšniauskas savo tikslu įvardijęs buvo socialinės paramos įgyvendinimą ir gerą komandinį darbą. Socialinės paramos pokyčiai, kai pašalpų skirstymas buvo perduotas savivaldybėms, savivaldybei sutaupė ir pinigų, ir bedarbystė sumažėjo. O dėl komandinio darbo turime informacijos tik tiek, kiek girdime oficialiuose administracijos direktoriaus pasisakymuose: jis visada pritaria mero pasisakymams ir visada pažymi besidžiaugiantis kiekvienu renginiu ar susiėjimu. Tarybos nariai, dirbantys opozicijoje, priekaištauja administracijos direktoriui, kad šis nepateikęs savo veiklos ataskaitos. Iš tiesų ataskaitą už 2013 metus direktorius yra pateikęs, bet ji opozicijai netinka. Vieną iš pagrindinių administracijos darbų galima įvardinti, kad Elektrėnų ir Vievio miestuose įrengtos vaizdo stebėjimo kameros, todėl gyventojams tapo saugiau vaikščioti miestų gatvėmis, o nusikaltėliams tapo nesaugu.

Administracijos direktoriaus pavaduotojas, Darbo partijos Elektrėnų skyriaus pirmininkas Vaidas Ratkevičius savo tikslais buvo įvardijęs siekti savivaldybės vaikų užimtumo didinimo. Vaikai užimtumui sąlygų tikrai turi pakankamai, svarbu jas išnaudoti. Savivaldybė šiais metais kiekvienoje seniūnijoje pastatė puikius lauko treniruoklius, kiekvienoje seniūnijoje yra įrengtos sporto aikštelės, Vievyje ir Elektrėnuose nuoširdžiai dirba Meno mokyklų pedagogai, Elektrėnuose veikia baseinas, Ledo rūmai, Sporto mokykloje vaikai turi galimybę užsiimti net 16 sporto šakų, dalyvauti varžybose Elektrėnuose, kituose šalies miestuose, o kartais ir kitose šalyse. Elektrėnų sporto, turizmo ir pramogų centre treniruojasi dziudistai, vaikai mokomi plaukti ir žaisti vandensvydį. Vievio ir Elektrėnų kultūros centruose gausu užsiėmimų vaikams, o seniūnijose prie bendruomenių ir seniūnijų organizuojami ne tik saviveiklinių būrelių, bet ir senųjų amatų užsiėmimai. Tikriausiai, dar ne visus užsiėmimus paminėjome, todėl tikrai neteisūs yra tie, kurie sako, kad savivaldybėje nėra ką veikti.

Laura Andrijauskaitė, Lietuvos centro partijos narė 2014 metais savo tikslu buvo iškėlusi Vievio kultūros namų problemos sprendimą. Tą tikslą Laurai beveik pasisekė įgyvendinti, tik jos pastangų nežinia kiek reikėjo. Jau metų pradžioje gausus Kultūros ministerijos, Darbo partijos ir savivaldybės vadovų būrys sugužėjo į Vievį, kur susitikime su gyventojais pažadėjo iš 2014-2020 metų Europos Sąjungos investicinių fondų skirti pinigų naujiems Vievio kultūros namams statyti. Kai rugsėjo mėnesį meras gyventojams pristatė būsimas ES investicijas, Vieviui buvo numatyta apie 7 milijonai litų, o lapkričio mėnesį pristatydamas planuojamą ES finansavimą, sakė, kad iš žadėtųjų 7 milijonų beliko vos 3. Metų pasiekimas buvo tai, kad apie naujų Vievio kultūros namų statybą buvo bent kalbama.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos bei tarybos narys Vytautas Vėželis metų pradžioje nė nepagalvojo ir savo tikslu neįvardijo to, kad jis taps mero pavaduotoju. Kadangi meras pokyčių nebijojo, tai rugsėjo mėnesį netikėtai buvo atstatydintas mero pavaduotojas Viktoras Valiušis ir vietoj jo išrinktas Vytautas Vėželis. Savo tikslų 2014 metų pradžios pasisakyme V. Vėželis nevardijo, bet išpyškino beveik visą Valstiečių ir žaliųjų partijos programą, kur svarbiausias tikslas – daugiabučių renovacija. Elektrėnuose daugiabučių renovacija šiais metais pradėta, bet nevyksta taip sparčiai, kaip galėtų vykti. Vis dėlto, pirmieji rezultatai jau matosi: pagražėjo du namai Vievyje ir vienas Elektrėnuose, nors pilna renovacija nė viename name neatlikta.

Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų Elektrėnų skyriaus pirmininkas ir visos kadencijos mero pavaduotoju neišbuvęs Viktoras Valiušis vienu iš pagrindinių tikslų minėjo teritorijos pagal autostradą vystymą. Iš tiesų, ta teritorija šiais metais pasikeitė neatpažįstamai ir iškirsti medžiai atvėrė langą į Elektrėnus nuo kelio, o elektrėniečiams – į kelią. Jeigu euro įvedimas nebūtų sutrukdęs, „Norfos“ prekybos centre būtume galėję apsipirkinėti nuo sausio 1 d. Bet jau kitų metų pradžioje elektrėniečiai turės ketvirtą didelį prekybos centrą „Norfa“, degalus galės piltis „Statoil“ degalinėje, o naujuoju keliu važiuodami į Vilnių galės žvalgytis, kas bus statoma kairiojoje naujojo kelio pusėje.

Tarybos opozicijos lyderis ir partijos „Tvarka ir teisingumas“ Elektrėnų skyriaus pirmininkas Algimantas Adomaitis savo tikslų pasisakyme nebuvo įvardijęs, bet skaitytojams linkėjo niekada neprarasti vilties. Pats tarybos narys savo gyvenime turėjo šiokių tokių permainų – gydytojo licencijos jis nebeturi ir gydytoju dirbti nebegali, bet Elektrėnų profesinio mokymo centras jį pakvietė padirbėti mokytoju. A. Adomaitis dėsto anatomijos ir fiziologijos medicininius pagrindus.                                        

Sėkmingi metai

Šiaip Elektrėnų savivaldybei šie metai buvo sėkmingi: į Kietaviškes atkelti stambiausi Europos parketo gamybos cechai ir „Boen Lietuva“ tapo regiono verslo lyderiu. Mums tai reiškia, kad įmonėje darbo surado daugiau kaip tūkstantis gyventojų, o savivaldybės biudžetas papildytas mokesčiais. Savivaldybėje gausu ir kitų sėkmingai dirbančių įmonių, todėl pagal statistikos informaciją, Elektrėnų savivaldybėje šiais metais registruota mažiausiai bedarbių Lietuvoje nuo darbingo amžiaus gyventojų, o pajamos vienam žmogui gaunamos beveik didžiausios. Žmonės savivaldybėje pagaliau įvertino ir policijos darbą: pareigūnai sulaukia ne tik padėkų už pagalbą, bet ir policininko specialybę pasirinko net 4 abiturientai.

O kadangi žmonės nėra alkani, todėl savivaldybėje visus metus vyko daug įspūdingų švenčių: gražiai paminėtos valstybinės šventės su oro balionais, motokroso varžybomis, gražiais koncertais, apdovanojimais ir fejerverkais. Renginių vyksta daug, įvairių ir visur. Bet tik pirmą kartą per 15 savivaldybės gyvavimo metų buvo suorganizuota šventė šeimoms, globojančioms vaikus. Viso savivaldybėje be tėvų auga net 94 vaikai. 42 vaikus globoja 35 globėjų šeimos. Kadangi šie metai buvo pažymėti Šeimos metais, Civilinės metrikacijos skyriaus vedėja Irena Valeckienė gimusių vaikų skaičių kiekvieną savaitę lygino su mirusiųjų žmonių skaičiumi. Visus metus tas skaičius buvo beveik lygus ir, vis dėlto, metų pabaigoje mirusiųjų priskaičiuota buvo daugiau. O tai reiškia, kad nors ir gerai gyventi Elektrėnų savivaldybėje, bet gyventojų skaičius ir 2014 metais bus sumažėjęs. O tie, kurie čia gyvenome šiais metais ir gyvensime kitais, pasveikinkime vieni kitus su Naujaisiais metais, pasižadėdami būti geresni, linksmesni, pakantesni, optimistiškesni ir Gyvenimą piešti šviesesnėmis spalvomis.

Tad su Naujaisiais metais, Mielieji!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Aktualijos


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Aktualijos


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Aplinkos apsauga


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Archyvas


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Darbo partija


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Elektrėnai


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Elektrėnų krašto šviesuoliai


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Europietiška savivaldybė


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Keliai aukštumų link


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Keliai link aukštumų


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69