Šalyje randama 3 kartus mažiau atliekų

Šalyje randama 3 kartus mažiau atliekų
Jubiliejinėje akcijoje „Darom 2012“ dalyvavo didžiausias savanorių skaičius per pastaruosius penkerius metus. Džiuginantys rezultatai byloja apie augantį žmonių sąmoningumą ir besivystantį „darytojų“ mentalitetą. VšĮ „Mes Darom“ ir toliau sieks kryptingai tausoti gamtą bei burti žmones bendroms iniciatyvoms.

„Darom Global 2012” akcijoje sudalyvavo daugiau nei 210 tūkst. savanorių, aktyviai prisidėjusių prie mus visus supančios aplinkos švarinimo ir gražinimo iniciatyvos. Akcijos savanoriai taip pat buvo raginami ne vien apsitvarkyti, bet tuo pačiu ir rūšiuoti surinktas atliekas.
„Darom“ koordinatorių tinklo vadovė Deimantė Kanclerytė sakė: „Kiekvienais metais stebime didėjančią akcijos dalyvių skaičiaus tendenciją. 2010 m. prie akcijos prisidėjo 100 tūkst., o 2011 – 150 tūkst. savanorių. Manau, kad žmonės savo dalyvavimu demonstruoja augantį sąmoningumą ir norą keistis, pradėdami nuo savęs.“
„Kiekvienais metais didžiausią rūpestį kelia atliekų iš tvarkytinų taškų surinkimas ir išvežimas. Šiemet apsieita be didesnių nesklandumų, o iš sąvartynų pusės buvo vykdyta griežtesnė atliekų priėmimo kontrolė, todėl atliekų surinkimo skaičiai nėra tokie dideli kaip pavyzdžiui 2010 m., kai vien Vilniaus regione buvo surinkta 710,8 t atliekų“, – kalbėjo Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centro (VAATC) atstovas Osvaldas Markevičius.
Idėja suorganizuoti švarinimo akciją „Darom“ kilo grupei Estijos gyventojų. 2008 metais jiems pavyko sukviesti daugiau nei 50 tūkst. savanorių, kurie per vieną dieną surinko apie 10 tūkst. tonų atliekų. Tais pačiais metais akcija pirmą kartą surengta ir Lietuvoje. Nuo to laiko „Darom“ Lietuvoje įgyvendinama kiekvienais metais. Sekdami Baltijos šalių pavyzdžiu, šiemet į „Darom“ įsitraukė per šimtas pasaulio valstybių.
Parengė Viktorija Lazareva, VšĮ „Mes Darom“ atstovė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų