Užgavėnės Elektrėnuose: daug humoro ir kūrybiškumo

Užgavėnės Elektrėnuose: daug humoro ir kūrybiškumo

Užgavėnių maratonas triukšmingai vasario 13 dieną užbaigtas buvo Elektrėnų kultūros centro aikštėje… Į šventę gausiai susirinkusius elektrėniškius linksmino, šokti mokė, šaukti ragino aktoriai-animatoriai Kanapinis-Pavasaris ir Lašininis-Žiema.
Lašinis pradėjo: „Ei tu, driskiau iš kanapių! Ar jauti, skilandžiais kvepia?“. Kanapinis: „Eik tu, paltie lašinių! Nebereiks tuoj kailinių… Žiemą šiandien išvarysim Ir tave iš čia išvysim“. Lašininis: „Ar girdėjot, ką jis šneka? Tas džiūsna visai nukvako. Jei neėdęs nuo Kalėdų. Tai, brolau, čia tavo bėdos…“. Ir taip gražiai besiginčydami Kanapinis su Lašininiu įvairiose rungtyse rungėsi, žiūrovus įtraukdami. Visose rungtyse vis nugalėdavo Kanapinis. Tų rungčių finalas buvo muštynės su maišais, kurias laimėjo Kanapinis, o Lašininis išbėgo, bet vis dar keletą kartų grįžo šaukdamas, kad žiema liko kieme. Kanapinis užtikrino, kad pavasaris jau visai arti, o kad ateitų greičiau, sudegino Morę – žiemos simbolį. Prieš uždegant Morę, kiekvienas šventės dalyvis sugalvojo po norą, kuris, kaip užtikrino Kanapinis, tikrai išsipildys.

This slideshow requires JavaScript.

Visame tame užgavėniškame šurmulyje sukiojosi būrys raganaičių (asociacijos „Ištiesk gerumo ranką“ savanorės), kurios susirinkusiuosius vaišino įvairiais skanumynais. Tikrais skanumynais – blynais – susirinkusiuosius vaišino Elektrėnų jaunimo centras. Ir kaip gi Užgavėnės be blynų, jei liaudiškos muzikos duetas Daumantas Čepulis ir Marius Mockevičius ant visų Elektrėnų dainavo: „Kepė kepė kepė kepė boba blynus…“. O pagal jų muziką šoko gausiai į šventę susirinkę elektrėniškiai…

Julija Kirkilienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų