Taika keliuose

Taika keliuose

Julija Kirkilienė

Tiek daug girtų vairuotojų vienoje vietoje nebuvo matęs net pats Lietuvos kelių policijos tarnybos viršininkas Vytautas Grašys. Vievyje, V.Į. „Automagistralė“ teritorijoje, spalio 27 d. Lietuvos kelininkų tradicinis susitikimas pradėtas buvo atrakcija su akiniais, sukuriančiais girtumo iliuziją. Iš 30 vairuotojų, su „girtais“ akiniais įveikusių kliūčių ruožą, tik trys galėtų sąlyginai saugiai važiuoti kelyje, bet kelininkų susitikime kalbėta buvo ne apie girtus vairuotojus, o apie tai, kad akcijas „Karas keliuose“ būtų galima pakeisti į „Taiką keliuose“.

Bus naujovių

Lietuvos automobilių kelių direkcijos direktorius Egidijus Skrodenis renginio dalyvius nuramino, kad nei keliams skirtos lėšos dingsta, nei kelininkai tinginiauja, nes žiemos sezonui kelininkai visiškai pasiruošę. Paruošta technika, išmokytas personalas, sukauptas reikiamas kiekis medžiagų. Šiemet kelių priežiūroje bus naujovių. Planuojama padidinti visą parą prižiūrimų kelių ilgį, svetainėje www.eismoinfo.lt bus galima stebėti, kur dirba barstytuvai ir valytuvai.

Šiuo metu sandėliuose yra apie 44 tūkst. tonų druskos ir 34 tūkst. tonų druskos ir smėlio mišinio, t. y. sukaupta atsargų maždaug 10 darbo savaičių. Per žiemą vidutiniškai išberiama apie 80 tūkst. tonų druskos. Visoje Lietuvoje žiemai paruošti 59 druskos ir 49 smėlio ir druskos mišinio sandėliai. Dar viena gera žinia vairuotojams – norintys pasiteirauti apie eismo sąlygas, kelių naudotojo mokesčius ir kita, gali skambinti trumpuoju numeriu 1871 ir gauti reikalingą informaciją.

Padidintas visą parą prižiūrimų kelių ilgis

Kelininkai Lietuvoje prižiūri 21263 km ilgio kelių. Kadangi nuo visų prižiūrimų kelių vienu metu nuvalyti sniego ir jų pabarstyti nėra galimybių, priežiūros darbai žiemą skirstomi į priežiūros lygius pagal kelių svarbą. Pirmiausia yra valomi ir (arba) barstomi didžiausio eismo intensyvumo keliai. Tokia kelių priežiūros tvarka padeda užtikrinti saugesnį eismą keliuose ir yra ekonomiškai efektyviausia.

Bet visi valstybinės reikšmės keliai žiemą nėra prižiūrimi ištisą parą. Visą parą žiemos priežiūros mechanizmai dirba tiktai svarbiausiuose Lietuvos keliuose (kuriuose yra didžiausias eismo intensyvumas): kelyje Vilnius–Kaunas (ruožas nuo Vilniaus iki Sitkūnų) ir kelyje Via Baltica (iš viso apie 360 kilometrų). Šią žiemą planuojama visą parą prižiūrimų kelių ilgį padidinti dar 190 kilometrų, pridedant kelio ruožą nuo Kauno iki Klaipėdos. Kaip prižiūrimi keliai, nuo šiol Lietuvos gyventojai galės stebėti ir internete. Nuo lapkričio 15 d. svetainėje www.eismoinfo.lt atsiras ir duomenų apie žiemos priežiūros mechanizmus (barstytuvus, valytuvus). Svetainės lankytojai galės realiu laiku stebėti, kokie keliai valomi ir barstomi.

Taika keliuose

Lietuvos kelių policijos tarnybos viršininkas V. Grašys susitikime sakė, kad ir Kelių policija nebenori keliuose kariauti. Keliuose, kaip ir gyvenime, geriausia būsena yra taika. Tiesa, pareigūnai irgi turi naujovių kelininkams. Pavyzdžiui, greičio matuokliai bus įrengti nežymėtuose automobiliuose, kurie važinės, kaip ir visi eismo dalyviai, tik skubančius ar chuliganus sustabdys. Dėl policijos reformų, pažadėjo V. Grašys, pajėgumų keliuose nemažins, bet bendradarbiaudami su radijo stotimis praneš apie eismo sąlygų pasikeitimus, kamščius, eismo įvykius ir pan. O neblaiviems vairuotojams, nors jie vairuotų taip pat gerai, kaip tos dienos varžybų su akiniais nugalėtojai, pažadėjo, kad pareigūnai visada bus nepakantūs ir kviečia nepakantiems būti visiems eismo dalyviams. Šiais metais (iki spalio 28 d.) mūsų šalyje eismo įvykiuose žuvo 147 žmonės, t. y. 33 (arba 18,3 proc.) mažiau negu praėjusiais metais per tą patį laikotarpį. Tarp žuvusiųjų – 113 vyrų. Daugiausia žuvo vairuotojų – 57 ir pėsčiųjų – 47 (iš jų 32 žuvo tamsiuoju paros metu).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų