Sveiki sulaukę Prisikėlimo šventės

Sveiki sulaukę Prisikėlimo šventės

Velykos švenčiamos pirmą mėnulio pilnaties sekmadienį po pavasario lygiadienio.

Istorikai ir tyrinėtojai sako, kad Velykos mūsų protėvių buvo švenčiamos kaip gamtos atbudimo šventė, bet atėjus krikščionybei Velykos sutapatintos su Kristaus Prisikėlimu. Daugiatautei Elektrėnų savivaldybės visuomenei abi šventės yra svarbios, o didysis Velykų laukimas visiems prasidėjo nuo Verbų sekmadienio ir tęsiasi visą Didžiąją savaitę. Savivaldybės krikščioniškajai bendruomenei šios šventos Velykos ypatingos tuo, kad Kaišiadorių (vyskupijai priklauso visos savivaldybės parapijos) katedroje palaidotas arkivyskupas Teofilius Matulionis (1873–1962), kuris šiais metais birželio mėn. bus paskelbtas palaimintuoju. Savivaldybės krikščionys taip pat gali didžiuotis tuo, kad vienas iš T. Matulionio beatifikacijos bylos rengėjų yra elektrėniškis, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kapelionato kapelionas, bažnytinės teisės daktaras, kun. M. Sabonis.

Kovo 30 dieną susitikime su gyventojais Elektrėnų bibliotekoje kunigas pasakojo apie Positio rašymą, kurį Romoje vertina Vatikano teologų ir kardinolų komisijos, padedant Šventųjų kongregacijai. Beveik visi, kurie vertino šią Positio, yra žymesni Romos universitetų dėstytojai ar aukšti Romos kurijos tarnautojai, todėl paprastai tokiam darbui keliami reikalavimai yra aukšti – pradedant kalbos kultūra (rašyti galima tik 8 oficialiomis kalbomis) ir baigiant apimtimi, metodologija, šaltiniais, tyrimų struktūra ir turinio pristatymu. Tad M. Sabonis Vatikane yra tarsi advokatas palaimintojo bylai ir atstovauja tinkamai. Positio sudėta į didelę knygą, kuri susitikime ir buvo pristatyta elektrėniškiams.  

Tad, mielieji skaitytojai, sveikiname sulaukus Prisikėlimo šventės ir siūlome kartu pasidžiaugti, kad Lietuva per arkivyskupą T. Matulionį ir elektrėniškį M. Sabonį vėl garsinama pasaulyje.

Redaktorė Julija Kirkilienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų