Pabuvo kartu

Pabuvo kartu

Gražią tradiciją Elektrėnuose įvedė Elektrėnų krašto neįgaliųjų sąjungos pirmininkė Audra Če­sonienė – Neįgaliųjų dienos proga draugėn suburti visas savivaldybės neįgaliųjų organizacijas. Gruodžio 6 dieną Elektrėnų viešosios bibliotekos salė vos sutalpino į renginį susirinkusius vienai ar kitai organizacijai priklausančius negalią turinčius žmones, jų artimuosius, svečius. Prieš prasidedant šventei, renginio dalyviai apžiūrėjo organizacijų narių rankdarbių – eglių parko, nykštukų, dirbinių iš molio, paveikslų, savo pagamintų atviručių – parodą ir stebėjosi, kiek daug galima padaryti, turint negalią. Paramos šeimai tarnybos nariai susirinkusius pasveikino savo rankomis ir su didele meile pagamintais angeliukais.
Renginyje be Elektrėnų ir Vievio neįgaliųjų organizacijų, dalyvavo savivaldybės vadovai, Seimo narės Silvos Lengvinienės patarėjas Edvardas Baleišis, Socialinių paslaugų centro, Visuomenės sveikatos biuro atstovai. Meras Gediminas Ratkevičius pasveikino visus šventės dalyvius, padėkojo Neįgaliųjų sąjungai už gražų sumanymą ir šventės organizavimą ir įteikė prizą – didelį šakotį, kuriuo, renginiui pasibaigus, vaišinosi visi dalyviai. A. Česonienė, pasveikinusi visus negalią turinčius žmones, jų atrimuosius ir globėjus, įteikė padėkas visiems neįgaliųjų organizacijų ir šventės rėmėjams. Sveikindama svečius ji kalbėjo: Tegul Jūsų kasdienybė būna šviesi, jauki, sklidina optimizmo ir pozityvumo. Juk garsioji mokslininkjė Marie Curie ne veltui yra pasakiusi: „Nė vieno iš mūsų gyvenimas nėra lengvas. Na ir kas? Privalome būti ištvermingi, o svarbiausia – tikėti savimi.
Elektrėnų socialinių paslaugų centro direktorė Dalytė Kutyrevienė, pavaduotoja socialiniams reikalams Ieva Chmeliauskienė ir socialinė darbuotoja Daiva Bielskuvienė pa­dėkojo organizacijoms už bendradarbiavimą, palinkėjo visiems sveikatos, santarvės ir tikėjimo savo jėgomis.

Dainuoja ansamblis „Jievaras“

Elektrėnų neįgaliųjų draugija Tarptautinės neįgaliųjų dienos paminėjimo proga išleido sa­vivaldybės neįgaliųjų kūrybos almanachą. Draugijos pirmininkas Zigmantas Jančauskis šventės dalyvius pasveikinęs nelinksma proga – su Neįgaliųjų diena – knygą „Pabūkim kartu“ pristatė ir trumpai papasakojo, kaip ji buvo išleista. Į knygą sudėti 10 autorių kūriniai iš Elektrėnų savivaldybės ir Kaišiadorių rajono. Knygos sudarytoja ir redaktorė – Nepriklausomųjų rašytojų sąjungos narė, literatų klubo „Strėva“ pirmininkė Vilija Dobrovolskienė. Šventės dalyvius eilėmis pasveikino draugijos „Mes esame“ pirmininkė Ona Kulbokienė.
Renginyje Visuomenės sveikatos biuro specialistai pravedė trumpą sąmoningo valgymo praktiką. Šventės dalyviai sužinojo, kad sąmoningas valgymas turi daug naudos gyvenime. Jis padeda suprasti maisto poreikius, skatina sveikus mitybos įpročius ir prisideda prie bendros gerovės. Šventėje koncertavo Vievio neįgaliųjų draugijos ansamblis „Jievaras“, vadovė Rita Kraucevičiūtė ir Elektrėnų neįgaliųjų draugijos ansamblis „Žara“, vadovas Ričardas Ramanauskas. Kartu su atlikėjais smagiai dainavo visi šventės dalyviai.
Šventės organizatorė A. Če­sonienė sakė, kad jai pasisekė bendrystei sujungti visas organizacijas ir pajusti, kokia didelė mūsų – šiek tiek kitokių – šeima. Ir visa ta šeima, kaip pavadintas ir kūrybos almanachas, tą dieną pabuvo kartu, pamiršdami sunkias savo gyvenimo akimirkas.

Steponas Kirkilas,
Elektrėnų krašto neįgaliųjų sąjungos narys

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų