Netapk prekybos žmonėmis auka

Netapk prekybos žmonėmis auka

Spalio 18 d. minima Europos Sąjungos kovos su prekyba žmonėmis diena. Šios dienos minėjimo tikslas – skleisti žinią apie prekybos žmonėmis pavojus.
Prekyba žmonėmis – tai žmogaus pirkimas ir pardavimas realiems prekeiviams, nusikalstamas žmogaus kūno ir jo darbo išnaudojimas ne­žmoniškomis ar vergiškomis sąlygomis. Šis nusikaltimas turi daug veidų. Aukos išnaudojamos seksualiai, priverstiniam darbui ir paslaugoms, nusikalstamoms veikoms vykdyti, elgetavimui, priverstinėms (fiktyvioms) santuokoms, organų donorystei, sukčiavimui ir kt.
Patarimai, kokių priemonių imtis, siekiant apsisaugoti nuo prekybos žmonėmis pavojų:
Reikėtų sunerimti, jei siūlomas gerai apmokamas darbas, greitas uždarbis, žadama viskuo pasirūpinti, už viską sumokėti, o grąžinti bus galima kada nors vėliau. Jei kyla įtarimas, kad pasiūlymas skamba per gerai, kad būtų tiesa.
Jei vengiama pateikti išsamią informaciją apie siūlomą darbą, darbdavį, darbo vietą, darbo ir gyvenimo sąlygas, apmokėjimą ir kitą svarbią informaciją, jei vengiama pasirašyti darbo sutartį.
Jei siekia kontroliuoti, paimti asmens dokumentus, ryšio priemones, persekioja, o atsisakius – pradeda grasinti.
Gavus tokius pasiūlymus
reikėtų:
Ieškoti informacijos internete apie pasiūlymą, įmonę, darbdavį ir įdarbintoją, situaciją darbo rinkoje, oficialius darbo įkainius.
Reikalauti darbo sutarties, susipažinti su joje nurodytomis darbo sąlygomis, palyginti siūlomo darbo įkainius internete, įsitikinti, ar tai, kas siūloma, yra realu.
Jei vykstate į užsienį, kitą vietovę, informuokite artimuosius apie įdarbintoją, darbdavį, apie gyvenamą vietą ir naujus kontaktus.
Jei manote, kad tapote prekybos žmonėmis auka, ieškokite pagalbos.
Kreipkitės į policiją 112 arba nevyriausybines organizacijas 8 800 91119, dirbančias prekybos žmonėmis srityje, jei nukentėjote užsienyje, kreipkitės į Lietuvos ambasadas, konsulatus.
Svarbu paminėti, kad nukentėjęs asmuo gali būti atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės už nusikalstamą veiką, kurią jis buvo priverstas daryti tapęs prekybos žmonėmis auka.

Elektrėnų policijos komisariato inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų