Merui atostogos svarbiau už viešnagę Prezidentūroje

Merui atostogos svarbiau už  viešnagę Prezidentūroje

Julija Kirkilienė

Tarp 60 naujai išrinktų savivaldybės merų, Elektrėnų mero Kęstučio Vaitukaičio Prezidentūroje nebuvo. Kadangi balandžio 27 d. į susitikimą Prezidentūroje kviesti buvo tik merai, pavaduotojas Arvydas Vyšniauskas šį kartą mero nepavadavo. Ką Prezidentė Dalia Grybauskaitė kalbėjo apie regionų problemas ir pagrindinius naujų merų darbus, Elektrėnų meras išgirs tik iš pasakojimų. K. Vaitukaitis po sunkaus rinkiminio laikotarpio pailsėti išskubėjo į šiltuosius kraštus. Kad meras atostogauja, redakciją informavo jo patarėjas Vaidas Andriejauskas.

„Pirmą kartą tiesiogiai išrinkdami merus, žmonės jiems suteikė išskirtinį pasitikėjimą. Todėl dideli gyventojų lūkesčiai turės būti pateisinti, o savivaldybių problemų sprendimas privalės virsti realiais darbais“, – kalbėjo Prezidentė. Pasak Prezidentės, didžiausia savivaldybių problema – per pastarąjį dešimtmetį net 5 kartus padidėjusios skolos, kurios praėjusių metų pabaigoje siekė beveik 640 mln. eurų. Todėl skolų sumažinimas ir atsakingas finansų valdymas – viena svarbiausių užduočių, kurią turės spręsti naujai išrinkti merai. Valstybės vadovės teigimu, skolos mažinimui būtina efektyviau ir racionaliau išnaudoti turimus resursus ir skaidriai valdyti savivaldybei priklausančias įmones.

Prezidentė taip pat pabrėžė, kad siekiant efektyviai valdyti finansus būtina užtikrinti viešųjų pirkimų skaidrumą ir sąžiningą konkurenciją. Pernai savivaldybių organizuojamų viešųjų pirkimų vertė siekė beveik 700 mln. eurų, tačiau dalį jų patikrinusi Viešųjų pirkimų tarnyba net pusėje nustatė rimtų pažeidimų.

Kuriant regiono gerovę, pasak šalies vadovės, būtina efektyviai ir skaidriai išnaudoti ir Europos Sąjungos paramą. 2014–2020 m. ES finansinėje perspektyvoje savivaldybėms numatyta daugiau kaip milijardas eurų. Šiuos pinigus, pasak Prezidentės, būtina skirti naujoms darbo vietoms kurti, žmonių verslumui stiprinti ir darbo rinkai reikalingiems specialistams ruošti.

Prezidentė paragino naujus savivaldybių vadovus atsakingai skirstyti socialinę paramą ir lėšas skirti tiems žmonėms, kuriems labiausiai reikia pagalbos. Iki šiol mokėjusios tik socialines pašalpas savivaldybės nuo šių metų savarankiškai teikia visą piniginę paramą, įskaitant ir kompensacijas už šildymą ir vandenį. Būdami arčiausiai žmonių ir geriausiai žinodami vietos gyventojų problemas, savivaldybių vadovai ir tarybų nariai tai gali daryti gerokai skaidriau ir tikslingiau.

Kiekvienas meras Prezidentę informavo apie savo rajonų bėdas, tik Elektrėnų bėdos liko neišsakytos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų