Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena: valstybę kuriame kiekvienas ir kasdien

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena: valstybę kuriame kiekvienas ir kasdien

Julija Kirkilienė

Elektrėnų Lietuvos Valstybės atkūrimo šimtmečio aikštėje, minint Lietuvos nepriklausomybės atkūrimą, po iškilmingo vėliavos pakėlimo ceremonijos administracijos direktorė Jekaterina Goličenko kalbėjo, kad valstybę auginti ir kurti turime kiekvienas ir kasdien. Tarsi antrindamas administracijos direktorei, Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas viename pamoksle yra sakęs, kad Lietuvai reikia brandžių ir dorų piliečių, todėl kiekvienas turėtume skirti laiko ir išteklių dorybėms ugdyti, nes doras pilietis užtikrina vi­suomenės laisvę. Kalbų apie laisvę, kaip ir trispalvių, Kovo 11-osios minėjime buvo daug, Elektrėnuose minėjimas tradiciškai pradėtas buvo Elektrėnų Švč. Mergelės Marijos Kankinių Karalienės bažnyčioje. Pamaldų metu giedojo sopranas Julija Stupnianek-Kalėdienė, vargonavo Fausta Vilija Raščiutė. Po šv. Mišių šventė perkelta buvo į bažnyčios šventorių prie paminklo, skirto 1944–1953 metais žuvusių už Lietuvos laisvę atminimui.
Prie paminklo kalbėjęs Elek­trėnų savivaldybės jaunimo reikalų tarybos pirmininkas Danielius Ci­buls­kas pažymėjo, kad šių dienų jaunimas negalėjo prisidėti prie 1990 metų Kovo 11 d. nepriklausomybės atkūrimo, bet apie tai žino ne tik iš istorijos, o „laisvės vėjo gauna iš gyvų pasakojimų, tų dienų liudytojų, signatarų“. Danielius atsakė priekaištaujantiems, kad šių dienų jaunimas esąs pasyvus. Są­jūdis, pasak kalbėtojo, taip pat neatsirado iš niekur. Lietuvos jaunimas brendo tai dienai. Ir jei Lietuvoje pasikeistų aplinkybės taip, kad kiltų grėsmė laisvei, jaunimas vėl būtų pirmose gretose, o kol kas visus ragino savo mažus ir didelius darbus skirti Lietuvai.

This slideshow requires JavaScript.

„Jaunimo balsas yra gyvybiškai svarbus mūsų bendruomenėje, nes jie ne tik paveldi praeities pamokas, bet ir kuria naują rytojų, kuriama laisvė ir demokratija yra stipresnės nei bet kada anksčiau. Jaunimas – mūsų tautos ateitis, jų svajonės ir veiksmai formuos mūsų šalies rytojų“, –apie jaunimą kalbėjo renginio vedėja Rusnė Bukšnaitytė.
Prie paminklo gėlių padėjo sa­vivaldybės administracijos direkto­rė Jekaterina Goličenko, mero pavaduotoja Inga Kartenienė ir mero patarėjas Gintaras Jančiauskas.
Miesto aikštėje šventę tęsusi ve­dėja Rusnė paminėjo, kad Kovo 11 d. keldami vėliavą mes ne tik atkuriame istorinę atmintį, bet ir perduodame žinią būsimoms kartoms – laisvė yra brangiausias mūsų turtas. Vėliavą kėlė Elektrėnų Algirdo 1001-osios Šaulių kuopos šaulys Marius Basevičius. Tautišką giesmę atliko Vilniaus kaimo kapela. Sveikinimo kalbą sakiusi J. Goličenko kvietė savivaldybės žmones bendrauti ir kartu prisidėti prie valstybės klestėjimo.
Šūvių salves už Kovo 11-ąją – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, už Lietuvos ateities kartas, už Elektrėnų krašto žmones atliko 804-oji Trakų–Elektrėnų krašto apsaugos savanorių pajėgų kuopa. Renginio vedėja susirinkusiųjų vardu kalbėjo, kad šiuo ypatingu momentu susirinkome ne tik minėti praeitį, bet ir pažvelgti į ateitį, su viltimi ir ryžtu tęsti mūsų protėvių pradėtą darbą, saugant ir stiprinant mūsų valstybės nepriklausomybę ir laisvę.
Aikštėje, grojant Vilniaus kaimo kapelai, smagiai sukosi gausus Elektrėnų sveikuolių klubo būrys, į šokius įtraukdami kitus aktyvius elektrėniškius. Sveikuoliai taip pat susirinkusius vaišino skania moliūgiene.
Aikštėje vyko KASP ginkluotės ir ekipuotės paroda, Elektrėnų jaunimo centro akmenukų dekoravimo edukacinė veikla, jaunąja karta džiaugėsi būrelis veteranų – energetikų.
Nuo 13 val. Elektrėnų kultūros centro sceną užpildė Lietuvos simfoninis pučiamųjų orkestras, kuriame grojo du Elektrėnų meno mokyklos pedagogai – Valdas Stanaitis ir Andrius Stankevičius. Solistai Kristina Zmailaitė ir Edmundas Seilius, koncertą kartu su gausiai susirinkusiaisiais pradėję Lietuvos himnu, ryšį su žiūrovais palaikė iki pat koncerto pabaigos. Salė kartu dainavo Lietuvos kompozitorių dainas. Tokiais gražiais akcentais pradėta ir užbaigta buvo Nepriklausomybės at­­kūrimo šventė, kurią išmaniai su­režisavo kultūros centro renginių organizatorė Greta Garmašaitė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų