Lietuvos Jaunimo dienos 2015

Lietuvos Jaunimo dienos 2015

Lietuvos Jaunimo dienos – tai atviras visiems tikinčiųjų ir ieškančių jaunų žmonių susitikimas, vykstantis vis kitame Lietuvos mieste. Birželio 27-28 dienomis džiaugsmo šventė- septintosios Lietuvos Jaunimo dienos ,,Kur jūsų lobis, ten ir jūsų širdis“ (LK 12, 34) vyko Alytuje, kuriose dalyvavo jaunimas nuo 14 iki 35 metų. Elektrėnų savivaldybei atstovavo apie 50 tikinčių ir dorų jaunuolių.

Lietuvos Jaunimo dienoms buvo ruoštasi iš anksto. Dar nuo gegužės 6 dienos kartą per savaitę Jaunimo dienose norintis dalyvauti Elektrėnų jaunimas rinkdavosi Elektrėnų bažnyčioje, katechezių klasėje. Susitikimų metu jauni žmonės diskutuodavo talentų atradimo, jų panaudojimo, pirminio pašaukimo, lūkesčių, gyvenimo maksimumo temomis.

Pirmoji diena – nuo atidarymo iki draugystės su Dievu vakaru. Atidarymo metu Vilkaviškio vyskupas R. Norvila sveikino visą susirinkusį jaunimą ir kvietė apmąstyti savo lobius: ,,Lobio neįveikia kandys, rūdys ir jokie kiti gyvenime atsirandantys iššūkiai.“ Taip pat jis skatino suprasti, kas yra tas lobis, leistis į šią džiaugsmo ir kartu rimties šventę su viltimi, draugiškai ir solidariai padėti vieni kitiems. Taip pat buvo pristatinėjama kiekviena vyskupija, prisiminta Lietuvos Jaunimo dienų istorija. Šeštadienio diena buvo skirta apmąstymams, todėl iškart po pietų visi klausėsi vyskupo K. Kėvalo ,,Širdies instrukcijos“, vyskupas liudijo apie lobio paieškas ir kvietė jaunimą nebijoti. Iškart po to buvo siūloma rinktis teminį užsiėmimą, tokių pasirinkimų buvo siūloma net 17. Juose dalyviai galėjo sužinoti apie aktorius, žurnalistus, politikus, jų tikėjimą, išgirsti liudijimus. Vakare džiaugsmingai nusiteikusiai miniai teko surimtėti, visi norintys galėjo atlikti išpažintį, pasikalbėti su kunigu, vyko adoracija.

Sekmadienis – antroji diena, prasidėjusi bendrais pusryčiais Alytuje esančiame Jaunimo parke. Po to visi rinkosi Alytaus sporto ir rekreacijos centre, kur iš naujo susipažino su visame pasaulyje išplitusia Gailestingumo vainikėlio malda. Šios maldos istorija prasideda būtent Lietuvoje, Vilniuje. Po maldos jaunimas bendra eisena išėjo į miesto centrą. Pagrindinė miesto gatvė buvo tiesiog užtvindyta, visi jaunuoliai keliaudami Rotušės aikštės link liudijo tikėjimą, viltį ir meilę. Vidurdienį įvyko pagrindinis LJD įvykis – Šv. Mišios. Čia susirinko ne tik dalyviai, savanoriai, organizatoriai, bet ir Alytaus miesto gyventojai bei svečiai.

Uždarymo koncerte publiką savo charizma žavėjo pranciškonas, brolis Stan Fortuna OFM į Lietuvos Jaunimo dienas atvykęs iš JAV. Anksčiau buvęs profesionalus džiazo muzikantas (iki 1990 m.), kai tapo kunigu, gyveno ispaniškoje Harlemo dalyje, kur pažino hip hopą ir repo muziką. Koncerto metu brolis žavėjo natūralia improvizacija bei nuolatiniu atviru santykiu su publika. Jis mokė, kaip gyventi su tikėjimu, dažnai kartojo: ,,Mums reikia meilės!“ tam, kad Jaunimo dienų dalyviai nors ir pavargę, tačiau grįžę namo skleistų džiaugsmą, šilumą ir dalintųsi savo atrastu lobiu.

Savo įspūdžiais apie Lietuvos Jaunimo dienas su ,,Elektrėnų kronika“ dalinasi šio festivalio dalyvė iš Elektrėnų – Rimantė Jagelavičiūtė: ,,Šios Lietuvos Jaunimo dienos buvo man jau antrosios, todėl laukiau jų tikėdamasi kažko nuostabaus. Atvykus į Alytų mus pasitiko plačios šypsenos ir nepailstantis draugiškumas. Iš programos dalių labiausiai įsiminė ir širdį palietė J.E. Kauno arkivyskupijos vyskupo Kęstučio Kėvalo katechezė apie širdies lobius ir draugystės su Dievu vakaras. Man Lietuvos Jaunimo dienos yra šventė, kuri visada palieka ką nors gražaus viduje, nes aplink daug bendrystės, pavyzdžiui, kartu valgant, švenčiant Šv. Mišias arba šokant Lietuvos Jaunimo dienų himną“.

Lietuvos Jaunimo dienos – puiki proga tobulėti dvasiškai, smagiai praleisti laiką, paįvairinti savo vasarą bei susipažinti su daug įdomių žmonių iš visos Lietuvos. Nepraleisk progos ir prisijunk prie Elektrėnų parapijos jaunimo!

    

          Eglė Butkutė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų