LED žibintai traktoriams ir kitai žemės ūkio technikai

LED žibintai traktoriams ir kitai žemės ūkio technikai

Lietuvoje kiekviena transporto priemonė turi važiuoti su įjungtais žibintais tiek dieną, tiek naktį. Nesvarbu, ar tai lengvasis automobilis, ar traktorius, ar kombainas. Maža to, žemės ūkio technikai dar atsiranda papildomų reikalavimų – važinėti keliais su įjungtais perspėjamaisiais oranžinės spalvos švyturėliais. Dirbant laukuose, jis nebūtinas, tačiau kelyje reikalingas siekiant iš tolo perspėti kitus eismo dalyvius apie važiuojančią specialiąją techniką.

Ūkininkai puikiai žino, ką reiškia geri LED žibintai. Nuo jų priklauso darbo efektyvumas ir kokybė. Įsivaizduokite, jei sėjama visiškoje tamsoje praktiškai nematant, kur važiuoti… O taip dažnai nutinka, nes anksti pavasarį temsta 7-8 valandą vakaro. LED žibintai ant traktoriaus stogo ar priekinės korpuso dalies leidžia tolygiai apšviesti lauką ir matyti viską aiškiai. Be to dažnai reikalingas ir galinis apšvietimas, ypač, kai dirbama su tam tikra šienavimo technika, mėšlo kratytuvais, sėjamosios mašinomis, tempiamos puspriekabės su grūdais ir t.t. Kokybiški LED žibintai yra tiesiog būtini, kad darbai vyktų maksimaliai tiksliai ir efektyviai.

Kaip išsirinkti LED žibintus traktoriams?

LED žibintai traktoriams ir kitai žemės ūkio technikai yra gana specifiniai. Jie gali būti apvalūs, kvadratiniai arba pailgi, strypo formos.

Esminiai momentai, į kuriuos reiktų atsižvelgti:

  • Galia kW. Akivaizdu, kad 20 kW LED žibintas šviečia labai silpnai lyginant su 60 ar 80 kW žibintu. Elektros čia taupyti nereikia, todėl svarbiausia – geras apšvietimas.

  • Liumenai. Kuo daugiau liumenų, tuo ryškesnė šviesa.

  • Apšvietimo kampas ir šviesos srauto paskirstymas. Visa tai priklauso nuo žibinte esančio reflektoriaus (veidrodžio), kuris ir valdo paprastos halogeninės arba LED lemputės generuojamą šviesos srautą.

  • Apsauga. Svarbu, kad LED žibintai atitiktų bent IP67 klasę. Tai reiškia, kad tokiu atveju nebaisus vanduo, dulkės, ledas.

  • Suderinamumas su technikos modeliu. Būtina atsižvelgti į technikos gamintojų rekomendacijas, kokius LED žibintus galima naudoti. Juk žibinte, kuriame yra paprasta H4 halogeninė lemputė staiga ją pakeisti ksenonine ar LED ne visada įmanoma.

  • Gamintojas ir kaina. Lemputes geriausiai gamina Osram ir Philips, tuo tarpu LED žibintų gamintojų yra labai daug, todėl reiktų pasidomėti, ar tai pakankamai žinoma kompanija. Juk nesinorėtų prisipirkti pigių, o paskui keisti kas pusmetį.

LED žibintai traktoriams veikia su 12V 24V įtampa (priklausomai nuo naudojamo akumuliatoriaus), todėl tinka visai technikai. Svarbus momentas yra tvirtinimo elementai. Žibintai, kuriems nenumatytos tvirtinimo ertmės, turi būti tvirtinami itin kruopščiai. Dėl vibracijos ir kitų iššūkių, LED žibintai gali susidurti su pavojumi tiesiog nukristi ir pakibti ant laido viduryje lauko. Dėl to į jų tvirtinimą reiktų pasižiūrėti labai atsakingai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų