Lazdėnai pakeitė veidą

Lazdėnai pakeitė veidą

Prieš porą metų rašėme, kad lazdėniečiai moksleiviai pertraukų metu tik gaudynių gali asfaltuotoje aikštelėje žaisti, o po mokyklos langais net automobilius statyti buvo galima. Šiais metais Lazdėnai pasikeitė neatpažįstamai: mokykla aptverta ir apsodinta dekoratyviniais augalais, o jos teritorijoje įrengta krepšinio ir žaidimų aikštelės, pastatyti treniruokliai, suoleliai. Visa tai tarsi burtų lazdele pamojavus atsirado per Lazdėnų bendruomenės „Liepa“ vienerius veiklos metus.

Pasidžiaugti gražiais pasikeitimais, pabendrauti, paminėti metų sukaktį ir padėkoti rėmėjams liepos 15 dieną mokykloje susirinko lazdėniškiai ir svečiai. Lazdėnų mokyklos salė vos sutalpino norinčius pasidžiaugti bendruomenės sėkme. Pati didžiausia sėkmė Lazdėnų bendruomenėje, vis dėlto, yra ne nuveikti darbai, o žmonių susivienijimas. Koncertuojant Vievio liaudiškos muzikos kapelai „Pylimėlis“ salėje kartu šoko senosios bendruomenės „Ąžuolas“ pirmininkas Rimantas Dainys ir naujosios bendruomenės „Liepa“ aktyvioji ir darbščioji pirmininkė Alicija Butkevičienė. Tai jai lazdėniškiai dėkingi už nenuilstamą projektų rašymą ir lėšų pritraukimą kaimui. O ji dėkojo Seimo narei Dangutei Mikutienei, ją vadindama motina, jos padėjėjai Helenai Drungilienei. Jų materialinė ir teisinė pagalba padėjo A. Butkevičienei įkurti bendruomenę. Už pagalbą bendruomenei pirmininkė dėkojo savivaldybės vadovams – mero pavaduotojui Vytautui Vėželiui ir administracijos direktoriaus pavaduotojui Vaidui Ratkevičiui, seniūnui Zenonui Pukėnui, Vievio pradinės mokyklos direktorei Almai Reklaitienei ir Elektrėnų PK Vievio nuovados viršininkui Pavelui Jermakovičiui. Tiesa, pareigūnas sakė, kad Lazdėnuose jam dirbti nėra sunku: nei nusikaltimų ypatingų užfiksuojama, nei nelegalios prekybos alkoholio taškų žinoma. O uždarius vieną kaime veikusią parduotuvę, lazdėniškiams neliko ne tik kur duonos nusipirkti, bet ir alkoholio.

Trimis kalbomis kalbantys lazdėniškiai, atrodo, gyvena draugiškai, tik A. Butkevičienė nerimauja, kad žmonės nėra aktyvūs. Dabar pirmininkei reikėtų vėl rašyti projektą savivaldybei ir prašyti lėšų kultūriniams renginiams, bet ji dar nežino, ko labiausiai bendruomenė norėtų, kuo juos sudominti būtų galima.

Patys bendruomenės nariai sakė labiausiai norintys, kad kaime būtų įrengtas gatvių apšvietimas, kurio nėra net prie mokyklos, sutvarkytas kelias iki autostrados ir, žinoma, būtų sutvarkytas senasis vandentiekis, jei negalima įvesti naujo. Todėl bendruomenės pirmininkei vėl teks minti kelius į Elektrėnų savivaldybę, domėtis pagal kokias priemones numatomas kaimo vietovių finansavimus ir kokius projektus bus galima finansuoti Lazdėnuose. Visa tai Alicija dirba visuomeniniais pagrindais dėl to, kad jos kaime gera būtų gyventi jai, jos vaikams, kaimynams ir kiekvienam lazdėniškiui.    

                                         Red inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų