Kovo 11-osios minėjimas Elektrėnų vaikų lopšelyje-darželyje „Drugelis“

Kovo 11-osios minėjimas Elektrėnų vaikų lopšelyje-darželyje „Drugelis“

Kaip turi atrodyti pilietinis ugdymas ikimokykliniame amžiuje? Dažnas mokytojas sau užduo­da šį klausimą ir, žinoma, žino atsakymą. Pilietiškumo, tautiškumo ugdymas visų pirma prasideda šeimoje, o ikimokyklinio ugdymo įstaigos ateina šeimai į pagalbą – ugdant vaiką kaip tautietį ir pilietį, puoselėjant tradicinę kultūrą. Pilietiškumas stiprina visuomenę, nes kartu galima nuveikti labai daug ir sukurti savo šalies ateitį. Pilietiškumo ugdymas mūsų darželyje yra nuoseklus procesas, apimantis visos įstaigos kultūros kūrimą. Vaikų įtraukimas į aktyvias veiklas, naujų formų ir būdų ieškojimai padeda vaikams tapti aktyviais tautos nariais ir piliečiais.
Labai svarbu nuo ankstyvojo amžiaus ugdyti vaikų pilietiškumą ir padėti vaikams suprasti, ką reiškia mums svarbios datos, tokios kaip Kovo 11-oji, todėl ir patys mažiausi mūsų įstaigos ugdytiniai yra visaverčiai dalyviai įstaigos organizuojamose veiklose. Pilietiškumo jausmą ugdome per geras emocijas, įvairius projektus, neįprastas veiklas. Ugdydami vaikų dėmesingumą, jautrumą aplinkai ir žmogui, pagarbą gamtai ir gyvybei organizuojame viktorinas, netradicines veiklas, laviname vaikų kūrybiškumą, kritinį mąstymą, tai jiems padeda būti kasdieninio gyvenimo dalimi, visaverčiu piliečiu, o svarbiausia teikia džiaugsmo bei gerų emocijų.
Minėdami darželyje Kovo 11-ąją kartu su visa bendruomene dalyvavome tarptautiniame ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų projekte-pilietinėje iniciatyvoje, skirtoje paminėti Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, „Bėgu Lietuvai 2024“, taip pat respublikiniame projekte „Augu Lietuvai stiprus ir sveikas 2024“, už kurių įgyvendinimą ir bendradarbiavimą dėkojame Elektrėnų sav. laisvalaikio centrui. Taip pat vyresnieji ugdytiniai varžėsi tarpusavyje Kovo 11-osios viktorinoje.

Elektrėnų vaikų lopšelio-darželio „Drugelis“ administracija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų