Kelias – ne vieta prekybai!

Prasidėjus vasarai ir pasirodžius pirmosioms uogoms, o netrukus ir grybams, pasipelnyti iš miško gėrybių suskubo savivaldybės gyventojai. Tačiau minėtas gėrybes jie dažniausiai parduoda draudžiamoje vietoje – prie magistralinio kelio Vilnius – Kaunas, keldami grėsmę savo gyvybei ir sveikatai bei eismo saugumui.

2009 metų vasarą kelyje Vilnius – Kaunas, Elektrėnų sav., įvyko skaudi nelaimė – žuvo ketverių metų berniukas. Būdamas su savo tėvais, kurie prie minėto kelio prekiavo uogomis, staiga išbėgo į kelio važiuojamąją dalį ir buvo partrenktas automobilio. 2010 m. už prekybos viešose vietose taisyklių pažeidimus buvo nubausti 27 asmenys. Iš jų 21 prekiavo uogomis ir grybais prie kelio Vilnius – Kaunas. Šiais metais jau nubausti 5 asmenys, iš jų 4 už neleistiną prekybą minėto kelio ruože.

Primename, kad pagal Elektrėnų savivaldybės tarybos 2009 m. rugsėjo 30 d. sprendimą Nr. TS-194 „Dėl prekybos savos gamybos žemės ūkio ir maisto produktais organizavimo“,  be Vievio ir Elektrėnų turgaviečių, nustatytos dar kelios vietos viešajai prekybai: aikštelė prie pašto pastato, esančio Elektrėnuose, Trakų g. 4A; automobilių aikštelė prie parduotuvės „Būsto pasaulis“, esančios Elektrėnuose, Šviesos g. 26; automobilių aikštelė prie namo, esančio Elektrėnuose, Šarkinės g. 13; vieta Elektrėnuose, tarp Taikos g. 4 ir Taikos g. 2A pastatų, prie UAB „Palink“ „Cento“ parduotuvės, esančios Elektrėnuose, Sodų g. 9 (vieta tarp automobilių stovėjimo aikštelės ir spaudos kiosko). Taip pat primename gyventojams, kad Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 167 straipsnyje numatyta, kad savivaldybių tarybų patvirtintų prekybos viešose vietose taisyklių  pažeidimas užtraukia  baudą nuo 20 iki 100 litų.

Kad būtų išvengta skaudžių nelaimių magistraliniame kelyje Vilnius – Kaunas, Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Elektrėnų policijos komisariatas prašo gyventojų neprekiauti neleistinose vietose, saugoti savo ir kitų gyvybę.

 

Vilniaus aps. VPK Elektrėnų PK

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų