Kartu su „Dainų dainele“ – režisierius Kornelijus Jaroševičius ir 4 elektrėniškiai dainorėliai

Kartu su „Dainų dainele“ –  režisierius Kornelijus Jaroševičius ir 4 elektrėniškiai dainorėliai

Istorija nežino, ar per 50 „Dainų dainelės“ gyvavimo metų laureatais tapo elektrėniškiai, bet filmą „Kartu su daina. „Dainų dainelei“ – 50“, tikrai kūrė elek­trėniškis Kornelijus su kolege, LRT televizijos projekto vadove Zita Radviliene. Kūrybinė grupė, kurdama šį filmą, į Elektrėnus neužsuko, bet Kornelijus sako, kad medžiagos, nesudėtos į filmą, liko tiek daug, kad užtektų dar kelioms serijoms.
„Man regis, „Dainų dainelė“ tuo ir žavinga, kad į vieną vietą geba suburti skirtingas kartas. Tai atsispindi ir filmo pavadinime – žodis „kartu“ skamba panašiai kaip „kartos“. Norėjome parodyti, kad skirtingos kartos „Dainų dainelėje“ gali gyvuo­ti ir sėkmingai gyvuoja kartu“, – LRT.lt interviu sakė Kornelijus.
Kurdama filmą kūrybinė grupė važinėjo po visą Lietuvą, kalbino „Dainų dainelės“ dalyvių mokytojus, kuriems filme buvo skirta daug dėmesio.

This slideshow requires JavaScript.

Nors pats Kornelijus „Dainų dainelėje“ niekada nedalyvavo, bet Elektrėnų meno mokykloje mokėsi groti fortepijonu, pianinu, lankė Nacionalinę Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklą, todėl žino, kad „Dainų dainelė“ yra visko pradžia, tai tarsi dirva tolimesniems jaunosios kartos projektams, darbams. „Dainų dainelė“ buvo tramplynas ir operų solistams Monikai Pleškytei, Merūnui Vitulskiui, Rafailui Karpiui, „Eurovizijos“ dalyviams Monikai Liu, Donatui Montvydui, Monikai Linkytei, Evelinai Sašenko, atlikėjams Bjelle, „Baltos varnos“, Radži ir kt. „Dainų dainelės“ laureatė Mirga Gražinytė-Tyla šiandien yra pasaulinio lygio dirigentė, Mantas Bartuševičius – garsus Lietuvos komikas.
Kiek „Dainų dainelės“ projekte per tuos 50 metų dalyvavo elektrėniškių, statistika nebuvo vedama. Bet gal žvaigždės išaugs iš šių metų „Dainų dainelės“ dalyvių? Į pasirodymą televizijoje pateko 4 moksleiviai: Vievio meno mokyklos solistas Andrius Paninas (Irena Starošaitė Žvagulienė), Elektrėnų meno mokyklos mokytojų Aurimo Medzikausko ir Gaivos Židonytės mokinė Milda Bondzinskaitė bei Elektrėnų meno mokyklos mokytojos Laimos Mažuolytės mo­kinės – Arista Tiukšaitė ir Adrija Gaveikaitė. A. Gaveikaitė, kurios komisijos nenorėjo į konkursą išleisti, į trečią etapą išėjo surinkusi daugiausia balų iš visų elektrėniškių.
Konkurso pirmame ir antrame etape dalyviai turėjo atlikti po tris dainas – viena iš jų lietuvių liaudies, kurią iš šių dainų atliks televizijoje, spręs laidos prodiuseriai.

Red. inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų