Baudžiamoji atsakomybė už pranešimą apie nebūtą nusikaltimą ir melagingų parodymų davimą

Praėjusių metų kovo 17 d. į Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Elektrėnų policijos komisariatą (toliau – Elektrėnų PK) kreipėsi Elektrėnų gyventojas R.F. (gim. 1987 m.), pranešdamas apie jo vardu suklastotą dokumentą, t.y., kad 2007 m. kovo 24 d. jo vardu kitas asmuo uždarosios akcinės bendrovės pardavimo salone sudarė sutartį, pagal kurią jo vardu įsigytas 1049 Lt vertės judriojo ryšio telefonas „Nokia N70“.

Dėl šio fakto Elektrėnų PK buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso (toliau  BK) 300 straipsnio 1 dalį dėl dokumento suklastojimo. Tyrimo metu R.F., apklaustas liudytoju ir pripažintas nukentėjusiuoju, patvirtino savo parodymus.
Elektrėnų PK pareigūnai, atlikdami ikiteisminį tyrimą dėl dokumentų suklastojimo, atskleidė kitas nusikalstamas veikas ir nustatė, jog R.F., būdamas įspėtu dėl baudžiamosios atsakomybės už žinomai melagingą pranešimą apie nebūtą nusikaltimą bei melagingų parodymų davimą, melagingai pranešė apie jo vardu sudarytą sutartį ir tyrimo metu davė melagingus parodymus. Dėl šių jo veiksmų buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl nusikalstamos veikos, numatytos BK 236 str. 1 d. (tas, kas melagingai įskundė įstaigai ar pareigūnui, turinčiam teisę pradėti baudžiamąjį persekiojimą, nekaltą asmenį kaip padariusį nusikalstamą veiką, jeigu dėl to šis asmuo pradėtas persekioti, arba pranešė apie žinomai nebūtą nusikaltimą, baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų) ir dėl nusikalstamos veikos, numatytos BK 235 str. 1 d. (tas, kas pateikė melagingą skundą, pareiškimą, pranešimą apie nusikalstamą veiką arba davė melagingus parodymus apklausiamas kaip liudytojas ar nukentėjęs asmuo, arba būdamas ekspertu ar specialistu pateikė melagingą išvadą ar paaiškinimą, arba būdamas vertėju melagingai ar žinomai neteisingai išvertė ikiteisminio tyrimo metu ir (ar) teisme arba Tarptautiniame baudžiamajame teisme ar kitoje tarptautinėje teisminėje institucijoje, baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.).
R.F. ikiteisminio tyrimo metu visiškai prisipažino dėl padarytų neteisėtų veikų ir parodė, kad melagingai pranešė apie nebūtą nusikaltimą ir davė melagingus parodymus, nes nuo 2007 m. kovo 24 d., kai sudarė sutartį dėl telefono įsigijimo, nesumokėjo nei vienos įmokos, taip įsiskolindamas bendrovei, todėl gavo pranešimą, raginantį atsiskaityti.
2010 m. gruodžio 20 d. Trakų rajono apylinkės teismas pripažino kaltu R.F. dėl padarytų nusikaltimų ir skyrė jam 4 MGL (520 Lt) dydžio baudą.  

Vilniaus aps. VPK Elektrėnų PK

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų