Apie Kelių muziejų skaitysime tarptautinėje knygoje

Apie Kelių muziejų skaitysime tarptautinėje knygoje

Virginija Jacinavičiūtė

Antrą kartą Lietuvoje buvo suorganizuotas Lietuvos ir užsienio valstybių kelininkų bei transporto muziejininkų susitikimas. Pirmasis toks susitikimas Lietuvoje buvo 2009-aisiais metais. Penktadienį, rugsėjo 9 d., Kelių muziejuje vyko antrasis toks susitikimas.

Šiaurės ir Baltijos šalių kelių ir transporto muziejininkų asociacija, kuriai priklauso Norvegija, Švedija, Danija, Islandija, Suomija bei Estija, Latvija ir Lietuva, buvo įkurta 2002 m. suomių iniciatyva. Asociacijos nariai kasmet susitinka vis kitoje šalyje ir dalijasi eksponatų kaupimo patirtimi, sužino įvairios informacijos apie kiekvienos šalies kelininkus bei dalijasi gerąja patirtimi.

Svečius įmonės kiemelyje priėmė VĮ ,,Automagistralė“ direktorius Vladislovas Molis ir Kelių muziejaus gidas Juozas Stepankevičius. Kelionė pradėta ekskursija po didžiųjų eksponatų – Kelių tiesimo mašinų skyrių. Nors dėl laiko stokos ekskursija buvo trumpa, tačiau svečiai vis tiek nepraleido progos paklausinėti apie įdomesnius eksponatus, nusifotografuoti muziejinėse mašinose.

Prie apskritojo stalo muziejininkai aptarė planus išleisti knygą apie visus asociacijai priklausančius muziejus. Įmonės „Automagistralė“ vadovas Vladislovas Molis pasiūlė leisti ne plonesnę nei 240 puslapių knygą, kurioje būtų aprašyta muziejų veikla, asociacijos narių susitikimai, nuveikti darbai. Kaip pavyzdį, įmonės vadovas padovanojo svečiams knygą „Lietuvos kelių istorija“. V. Molis padėkojo asociacijos nariams už 15 metų bendradarbiavimą, prisiminė praeitų metų kelionę į Švediją ir vylėsi, kad kitąmet pavyks nuvykti ir į susitikimą Suomijoje.

Prieš atvykdami į Vievį, Skandinavijos ir Baltijos šalių kelininkai ir muziejininkai lankėsi ir naktį praleido Anykščiuose. Emma Kristina Stilje iš Švedijos ne tik Lietuvoje, bet ir apskritai Baltijos šalyse lankėsi pirmą kartą. Moteriai labai patiko Lietuva, didelį įspūdį paliko apsilankymas Lajų take Anykščiuose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų