Akordeono muzikos šventė Kaune

Akordeono muzikos šventė Kaune

Balandžio 10–11 dienomis Kauno J. Gruodžio konservatorijoje nuo ryto iki vakaro skambėjo akordeono garsai, klegėjo vaikai, šnekučiavosi mokytojai. Mat čia vyko XII tarptautinis akordeonistų konkursas „Ascoltate 2017“ – tikra akordeono muzikos šventė.

Šis įspūdingas renginys subūrė akordeonistus iš viso pasaulio: Latvijos, Lenkijos, Italijos, Vokietijos, Austrijos, Rusijos, Baltarusijos, Ukrainos ir Lietuvos. Išsiskyręs rekordiniu dalyvių skaičiumi (dalyvavo daugiau kaip 400 akordeonistų), konkursas vyko trijose salėse. Jaunuosius atlikėjus vertino trys tarptautinės komisijos. Dalyviai varžėsi solistų, ansamblių ir orkestrų kategorijose.

Šiame įvairiapusiškame renginyje dalyvavo ir Vievio meno mokyklos akordeonistai: Evita Vaitkevičiūtė ir Deividas Sajieta (mokyt. S. Gervienė). Jaunieji Vievio muzikantai ilgai ir atsakingai ruošėsi šiai šventei. Juk labai džiugu ne tik patiems dalyvauti, bet ir pasiklausyti kitų bendraamžių, pabendrauti su kitų mokyklų jaunaisiais akordeono mylėtojais, susitikti Vievio meno mokyklą baigusius ir toliau muzikos studijas tęsiančius draugus. Labai smagu, kad jaunieji Vievio akordeonistai šiame konkurse buvo ypač sėkmingai įvertinti. Evita Vaitkevičiūtė jauniausiųjų atlikėjų kategorijoje pelnė garbingą I vietą ir buvo apdovanota laureato diplomu, taure ir specialiu prizu. Deividas Sajieta solistų kategorijoje iki 15 metų iškovojo II vietą ir taip pat buvo apdovanotas puikia taure ir laureato diplomu.

Pasivaikščioję po nuostabų Kauno senamiestį, prisivalgę ledų ir karšto šokolado, pabendravę su draugais ir bendraminčiais, su puikiais pasiekimais jaunieji Vievio akordeonistai grįžo į Vievį. Smagu, kad vaikai savo pasiekimais garsina gimtąjį miestelį, siekia užsibrėžtų tikslų, neišsigandę sunkumų kopia į muzikinį olimpą. Nuoširdžiai dėkojame Elektrėnų savivaldybei už paramą, ugdant jaunuosius Vievio meno mokyklos muzikantus.

Vievio meno mokyklos

akordeono mokytoja

Sigutė Gervienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų