49 bėgimas aplink Elektrėnų marias

Virginija Jacinavičiūtė

Savaitgalį mieste vyko 49-asis bėgimas aplink Elektrėnų marias, pritraukęs ne tik bėgimo profesio­nalus, bet ir šimtus įvairaus amžiaus bėgimo entuziastų. Profesionalai bėgo pusę maratono – 21,098 km, kuris sudarė vieną iš Lietuvos bėgimo taurės etapų. Kiti rinkosi 10 ar 1,2 km atstumą, o mažieji bėgimo džiaugsmą patyrė bėgdami vieną stadiono ratą. Pagrindinėje – pusmaratonio – rungtyje nugalėjo kauniškė Loreta Kančytė, o tarp vyrų greičiausias buvo latvis Dmitrijs Serjogins. Bėgime gausiai dalyvavo ir elektrėniškiai, kurie iškovojo ne vieną prizinę vietą.

Vienas pajėgiausių Latvijos ilgų nuotolių bėgikų D. Serjogins finišavo per 1 val. 10 min. 14 sek. Latvis nesikuklino ir pripažino, kad tikėjosi laimėti, bet rezultatas jį nu­stebino, nes buvo labai karšta, o ir trasa buvusi sudėtinga. Pirmą kartą Elektrėnuose bėgęs D. Serjogins sakė, kad Elektrėnų apylinkėse labai gražu.
Tarp moterų greičiausia L. Kančytė pusmaratonio distanciją įveikė per 1 val. 24 min. Sportininkė komentavo, kad Elektrėnuose bėgo pirmą kartą. Trasa buvusi viena sudėtingiausių Lietuvoje. Todėl bėgikė džiaugėsi, kad ji įveikė Elektrėnus, o ne Elektrėnai ją.
Kol bėgikai trasoje kovojo su įkalnėmis ir karščiu, miesto stadione taip pat vyko kovos. Vaikams buvo organizuojamos 500 metrų bėgimo varžybos, kuriose dalyvavo vaikai ir šeimos. Rungtį įveikė sportiška Julijos ir Vladislovo Rudzinskų bei gausi Aušrinės ir Viktoro Mekų šeima. Šioje rungtyje buvo apdovanoti du elektrėniškiai berniukai – Vilijus Rudzinskas – 3 v. ir Aurimas Zelenkauskas – 2 v. Rungtyje Fun Run (1,2 km) gerai sekėsi greitojo čiuožimo treneriui V. Rudzinskui, kuris trasą iš vyrų įveikė trečias, o jo dukra Juliana apdovanota kaip jauniausia bėgikė. Fun Run bėgime antrą vietą iškovojo elektrėniškė lengvaatletė Emanuelė Balsytė.
10 km trasoje gerai sekėsi Elektrėnų savivaldybės sporto centro mokiniams. M14 grupėje išsirikiavo vien elektrėniškių pavardės: 3 v. – Viktorija Diana Kartenė, 2 v. – Kamilė Kijanskaitė, 1 v. – Regvita Gackaitė. V14 grupėje čempionu tapo elektrėniškis Deividas Burlingis, o M16 grupėje – Andrė Pranukevičiūtė. Pusmaratonyje geriausių rezultatų pasiekė Elektrėnų savivaldybės gyventojai: Tadas Šiaulys (Vievis), Dominykas Monkevič (Elektrėnai), Albertas Furman (Elektrėnai).
Tradiciškai kelią aplink marias įveikė ir šiaurietiško ėjimo entuzias­tai, o ant apdovanojimų pakylos li­po ir elektrėniškiai. Tarp moterų trečią vietą užėmė Deimantė Ruseckienė, antrą – Gita Dauksevičienė. Tarp vyrų pirmą vietą užėmė beižioniškis Juozas Gudeliūnas.
Renginio organizatoriai apdovanojo ir vyriausią varžybų dalyvį, kauniškį Liudviką Antaną Škėmą, kuris įveikė 10 km trasą. 76 metų bėgikas sutiko pasidalinti įspūdžiais ir pasakojo, kad aplink Elektrėnų marias yra bėgęs jau daug kartų. 9 kartus yra įveikęs pusę maratono, o šiemet į Elektrėnus atvyko po 3 metų pertraukos. Kadangi pastaraisiais metais aktyviai nebėgiojo, nepasiryžo įveikti pusę maratono. Liudvikas Antanas sako, kad pirmieji kilometrai nebuvo labai sunkūs, didesnis iššūkis buvo įveikti kalną ties Geibonių sodais, tai neleido padidinti tempo.
Visi dalyviai buvo apdovanoti atminimo medaliais, o nugalėtojams įteiktos atminimo taurės, rėmėjų skirti prizai bei piniginiai prizai, kuriuos skyrė Elektrėnų savivaldybės administracija. Greičiausiems pusmaratonio bėgikams piniginius prizus įteikė administracijos direktoriaus pavaduotoja Inga Kartenienė.
Elektrėnų sporto centras dėkoja visiems prisidėjus prie 49-ojo bėgimo „Aplink Elektrėnų marias“, taip pat Elektrėnų policijos komisariatui, Apsaugos tarnybai „G4S“, Vievio sveikatos priežiūros centrui.