YAMAHA muzikos mokykla – puiki galimybė atsiskleisti augančiai asmenybei

YAMAHA muzikos mokykla – puiki galimybė atsiskleisti augančiai asmenybei

Eglė BUTKUTĖ

,,Muzika – geriausia paguoda nuliūdusiam žmogui“,- dar 16 amžiuje teigė Martynas Liuteris. Elektrėnuose įsikūrusi YAMAHA muzikos mokyklos klasė ne tik ugdo vaikų muzikinę klausą, moko pajausti muziką, ja džiaugtis, tačiau ir skatina šeimas kuo daugiau laiko praleisti kartu.

Taigi, kas yra YAMAHA?

YAMAHA muzikos mokykla veikia visame pasaulyje. Šiuo metu YAMAHA muzikos mokyklose mokosi 700 000 mokinių ir dirba 20 000 mokytojų. Viskas prasidėjo 1954 m., kai Japonijoje buvo sukurtas ankstyvojo muzikinio lavinimo projektas. Lietuvoje YAMAHA muzikos mokykla savo veiklą pradėjo 1993 m. Šios mokyklos, skirtos įvairių amžiaus grupių žmonėms, vizija – suteikti muzikinio lavinimo galimybes kuo didesniam žmonių ratui bei padėti kiekvienam jų įgyvendinti savo muzikinius tikslus bei svajones.

Šiek tiek apie Elektrėnų YAMAHA muzikos klasės įkūrėją Neringą Lapinskienę:

Neringa Lapinskienė – muzikos pedagogė, kompozitorė, dainų vaikams autorė, YAMAHA ikimokyklinio amžiaus vaikų programų sudarytoja, šioje mokykloje dirba nuo pat šios muzikos mokyklos įkūrimo. 6 metus dirbusi Vilniaus YAMAHA muzikos mokykloje Neringa, vedama patriotiškumo jausmo savo miestui bei noro ir Elektrėnų vaikams parodyti, kaip žaismingai galima mokytis muzikos, kaip pristatomi nauji mokymo metodai ir klavišiniai muzikos instrumentai, įsteigė YAMAHA muzikos klasę ir mūsų mieste, kurioje dabar mokosi per 100 įvairaus amžiaus mokinių. Pagrindinis N. Lapinskienės tikslas – įskiepyti meilę muzikai. Paklausta apie pagrindinius tikslus pedagogė šypsosi: „Nesiekiu išugdyti muzikantų, kurie muzikuotų profesionaliai, juk ateityje vaikas savo kelią pasirinks pats. Didžiausias siekis yra tai, kad YAMAHA padedant muzikos sistemai ir metodikai vaikas pamiltų muziką, jos nebijotų, kad su ja draugautų, o svarbiausia – kad mokėtų išgirsti tikrą muziką.“ Neringos Lapinskienės dėka jau ne vienas šimtas vaikų ne tik susipažino su žaismingu muzikos mokymosi būdu, tačiau ir įgijo pasitikėjimo savimi, įveikė scenos baimę bei išmoko suprasti, pamilti muziką. N. Lapinskienė savo sukauptas žinias ir patirtį perteikia ne tik vaikams, bet ir naujiems, norintiems tobulėti ir siekti pedagoginio muzikinio profesionalumo pedagogams. Kasmet organizuojamuose kvalifikaciniuose seminaruose dalyvauja didelis būrys jaunų, perspektyvių ir mylinčių savo profesiją muzikų. Savo patirtimi N. Lapinskienė dalijasi ne tik Lietuvoje, bet ir Latvijoje.

Elektrėnų YAMAHA muzikos klasė ir jos veikla

Elektrėnų YAMAHA dirba trys profesionalūs pedagogai: įkūrėja Neringa Lapinskienė, Audra Petkutė- Savickienė bei Audrius Lapinskas. Muzikos mokyklos YAMAHA išskirtinumas yra tas, kad čia turi galimybę mokytis vaikai net nuo 4 mėnesių, o su šiais mažyliais bei jų tėveliais dirba gerą pedagoginę patirtį, glaudų ryšį su vaikais bei jų tėvais turinti A. Petkutė-Savickienė. Gitaros paslaptis vaikams perteikia pedagogas Audrius Lapinskas, kuris muzikos meno moko vaikus ir Vilniuje. Šis mokytojas augančią asmenybę supažindina ne tik su klasikine muzika, tačiau moko groti ir šių laikų kūrinius. Šio mokytojo dėka labai suaktyvėjo noras išmokti groti gitara, todėl šiandien šioje mokykloje gitara mokosi groti ne tik vaikai, tačiau ir suaugę žmonės. Elektrėnų YAMAHA didžiausią mokinių dalį sudaro vaikai, kurių amžius nuo 4 mėnesių iki 11 metų. Jaunieji Elektrėnų muzikantai yra labai aktyvūs, jie pasirodo ne tik YAMAHA organizuojamuose renginiuose, tačiau ir respublikiniuose bei tarptautiniuose koncertuose.

Atsiliepimai apie Elektrėnų YAMAHA muzikos klasę

Suaugusiųjų grupės mokinė Enrika: „Į muzikos pamokas einu su dideliu noru. Viskas man čia yra priimtina: mokomų kūrinių repertuaras įkvepia mokytis, dainos dinamiškos, kupinos energijos, pedagogė visada šypsosi, o tai sukelia malonią atmosferą. Mokantis visada pasitaiko klaidų, tačiau šioje mokykloje niekas dėl jų nesibara, o priešingai – ramiai paaiškina, kur reikėtų pasitempti. Svarbu paminėti ir tai, kad pamokos nekainuoja brangiai, jos yra prieinamos daugeliui žmonių. Jei kažkas paklaustų, kaip turiningai praleisti savo laiką, aš be abejonės rekomenduočiau YAMAHA muzikos mokyklą. Čia praturtėji ne tik muzikos žiniomis, tačiau ir įgauni didelio pasitikėjimo savimi“.

Inga Daraškienė (dviejų vaikų, besimokančių YAMAHA muzikos mokykloje, mama): „Mano du vaikai mokosi šioje mokykloje jau septynerius metus, ir šių pamokų nauda vaikams yra didelė. Turbūt niekas nedrįs paneigti, kad vien muzikinio lavinimo nauda vaikui yra begalinė, tačiau čia ugdomi ne tik muzikiniai gebėjimai, o prisiliečiama ir prie visokių rūšių meno: čia ne tik grojama, tačiau ir šokama, dainuojama, o taip ugdomas vaiko artistiškumas. Džiugu tai, kad vaiko darbo pamokų metų rezultatus turime galimybę išvysti pasirodymų, koncertų metu, kuriems yra stropiai ir nuosekliai ruošiamasi. Tiek vaikai, tiek tėvai labai džiaugiasi čia dirbančiais pedagogais, kurie dar visiškai mažą vaiką sugeba sudominti, kuria jaukią atmosferą. Visi šie dalykai man kaip mamai yra labai svarbūs.“

Jolita Balsytė-Abucevič (dviejų vaikų, besimokančių YAMAHA muzikos mokykloje, mama): „Aš manau, kad YAMAHA yra puiki mokykla augančiam vaikui. Mano vyresnioji dukra šią mokyklą lanko nuo 4 metų. Pamatę šios mokyklos naudą vyresniajai, mažąją dukrą čia mokytis leidome jau nuo vienerių metų. Mes labai džiaugiamės, kad mūsų vaikai čia išmoksta ne tik groti, tačiau ir lavina balsą, dainuoja. Taip pat labai džiaugiamės čia dirbančiais pedagogais, kurie sugeba atskleisti užsislėpusius vaikų talentus, padeda vaikams atskleisti tai, ką jie turi geriausio, išugdo vaikų pasitikėjimo savimi jausmą bei kūrybingumą.“

Muzika ne tik padeda atskleisti savo talentus, jausmus, išreikšti emociją, tačiau ir pajausti dvasinę ramybę, pilnatvės jausmą. Muzika – geriausias vaistas nuo visų ligų, ji išlaisvina žmogų, padeda jam žvelgti į pasaulį kitu žvilgsniu, matyti grožį ten, kur daugelis jo nė nepastebi. Ir nesvarbu, kiek tau metų, šioje mokykloje vietos užteks visiems.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų