Geriausiai suprantamas instrumentas – žmogaus balsas

Geriausiai suprantamas instrumentas – žmogaus balsas

Noriu oponuoti visiems skeptikams, eskaluojantiems apie Lietuvos išnykimą, vertybių nebuvimą ir blogą jaunimą.

Noras prieštarauti skeptikams paaštrėjo lapkričio 13 d. Elektrėnų bažnyčioje pasiklausius berniukų ir jaunuolių choro „Ąžuoliukas“. Talentingiausi Lietuvos vaikai, susikaupę giedojo sudėtingus liturginius kūrinius, diriguojant jaunam chorvedžiui Linui Balsiui. Dirigento paklausiau, kaip jam sekasi rimtajai muzikai giedoti surinkti tiek daug jaunų vaikinų ir vaikų, ar jie neišsilaksto dėl to, kad tai neįdomu.

Dirigentas atsakė, kad vaikams kaip tik įdomu atlikti sudėtingus kūrinius iš muzikos lobyno. Lobynas, žinoma, yra ne tik skirtingų amžių sakralinė muzika, bet ir tą muziką atliekantis jaunimas. Kaip sakė paskaitą tarp atliekamų kūrinių skaičiusi lektorė doc. Danutė Kalavinskaitė, Dievui geriausiai suprantamas muzikinis instrumentas yra žmogaus balsas.

Choro „Ąžuoliukas“ koncertas ir paskaita Elektrėnų Marijos Kankinių Karalienės bažnyčioje – tai koncertų ciklas pagal projektą „Bažnytinio choro samprata, misija ir raida Krikščionių Bažnyčios apeigose“. Projekto konsultantas yra Elektrėnų meno mokyklos direktorius Evaldas Petkevičius.

Julija Kirkilienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų