Jeigu jums yra tekę susidurti su skalbimo mašinos gedimais, ypač – su pasikartojančiais, tikriausiai žinote apimantį nusivylimo jausmą, kuris skatina klausti: „Ką dabar daryti?“ Svarbu pažymėti, kad skalbyklės yra vienos iš dažniausiai gendančių buitinės technikos prietaisų. Visgi turint omenyje tai, kaip dažnai jos kasdienybėje yra naudojamos, šis faktas neturėtų stebinti.
Paprastai skalbimo mašinų gedimai yra skirstomi į tipinius ir retai pasitaikančius gedimus. Nuo gedimo tipo dažnu atveju priklauso jo likvidavimo sudėtingumas ir darbų atlikimo greitis.
Dažniausiai pasitaikantys gedimai
- Skalbyklė neįsijungia. Su tokiu skundu į skalbimo mašinų taisymo meistrus kreipiamasi kone dažniausiai. Jeigu elektros instaliacija veikia tvarkingai ir nėra jokių vizualiai matomų maitinimo lizdo ar laido pakitimų, gali būti, kad problema slypi skalbimo mašinos valdymo bloke. Šiuo atveju be meistro pagalbos problemos neišspręsite – šiame puslapyje rasite profesionalią pagalbą galinčių suteikti specialistų kontaktus.
- Girdimas bildesys. Jeigu veikdama skalbimo mašina kelia neįprastą triukšmą, priežasčių gali būti keletas. Pavyzdžiui, buitinės technikos prietaisas stovi nestabiliai arba į jos būgną pateko pašalinis, triukšmą būgnui besisukant sukeliantis, objektas. Taip pat padidėjusio triukšmingumo priežastimi gali būti ir išsiderinę guoliai arba netolygiai būgne pasiskirstę skalbiniai.
- Nutekantis vanduo. Tai – dar viena iš dažniausiai pasitaikančių gedimų. Labai dažnai po skalbykle atsirandantis vanduo nurodo į nesandarios žarnos ar tarpinių nesandarumo problematiką. Kai kada tai gali lemti didelis tam tikrų audinių skalbimo kiekis. Jeigu nutekančio vandens problemos priežastis nėra vizualiai matoma, tuomet vertėtų kreiptis pagalbos į specialistus.
- Kiti gedimai. Taip pat gana dažnai pasitaiko kitų skalbimo mašinų gedimų, pavyzdžiui, kaitinimo elemento gedimas, dėl kurio skalbimo metu nešyla vanduo; sistemoje pradingęs spaudimas, dėl kurio į skalbyklę nebėga vanduo ir pan. Kiekvienas atvejis ir jo sprendimo būdas, priklausomai nuo skalbimo mašinos modelio, gali būti vis kitoks.
Netipiniai arba reti gedimai
Šio tipo gedimai dažniausiai būna būdingi ne visoms skalbimo mašinoms, bet tik tam tikrų gamintojų konkretiems modeliams. Apie tai, kokie gedimai būdingi vieno ar kito prekės ženklo buitinės technikos prietaisams arba konkretiems modeliams, jus be abejonės informuos skalbimo mašinas taisantys specialistai.
Ką daryti sugedus skalbimo mašinai?
Kadangi skalbimo mašina yra itin intensyviai buityje naudojamas prietaisas, akivaizdu, kad kyla klausimas, ką daryti jai sugedus? Pateikiame tris patarimus, kuriuos turėtumėte prisiminti kiekvienąkart, kai susidursite su skalbimo mašinos gedimu.
- Racionaliai įvertinkite, ar tikrai galite patys imtis taisymo darbų.
Dalį problemų, kurios kyla naudojantis skalbimo mašina, paprastai nėra sunku pašalinti ir be meistro pagalbos. Tačiau jeigu nesate tikri dėl savo sugebėjimų, geriau neeksperimentuokite, nesiimkite taisymo darbų patys. Antraip, tai gali padaryti daugiau žalos nei duoti naudos.
- Kreipkitės pagalbos į specialistus.
Jeigu turite pakankamai žinių ir mielai imatės taisymo darbų, tačiau šįkart gedimas yra rimtesnis negu jūs galite išspręsti, kreipkitės į skalbimo mašinų taisymo profesionalus. Tokiu būdu būsite supažindinti su galimomis taisymo alternatyvomis, su specialistų pagalba greitai ir kokybiškai išspręsite kilusius nesklandumus.
- Nepasiduokite pagundai patikėti skalbyklę meistrui, kurio kompetencija nepasitikite.
Prieš pasirinkdami specialistus, kuriems patikėsite skalbimo mašinos taisymą, įsitikinkite, kad jie šį darbą atliks kokybiškai. Kaip tai padaryti? Paprasčiausias būdas – ieškoti jų paslaugomis besinaudojusių klientų atsiliepimų. Patikimumu ir puikia reputacija pasižyminčios įmonės yra tos, kurioms patikėję buitinės technikos taisymą nesigailėsite – būsite užtikrinti, kad profesionalūs specialistai tiksliai nustatys gedimą ir nedelsdami jį likviduos.