Sėkmės istorija: nuo apleistų fermų iki didžiausios parketą gaminančios įmonės Europoje

Sėkmės istorija: nuo apleistų fermų iki didžiausios parketą gaminančios įmonės Europoje

Julija KIRKILIENĖ

Šešių šalių – Vokietijos, Austrijos, Šveicarijos, Norvegijos, Italijos, Lietuvos – žurnalistai rugsėjo 9 dieną domėjosi, kodėl visai Europai savo produkciją tiekianti „Bauwerk Boen Group“ įsikūrė Kietaviškėse.

Ūkio ministras Evaldas Gustas gyrėsi, kad į regionus pritraukė investuotojų, tarptautinei įmonei vadovaujantis direktorius Irmantas Rajunčius gyrė Elektrėnų savivaldybę, supratusią sprendimo reikšmę, ir gerai dirbančius žmones. Bet niekas nekalbėjo apie stebuklingą sėkmės istoriją, prieš 22 metus prasidėjusią nuo 4 studentų diplominių darbų ir pigiai nupirktų apleistų fermų Kietaviškėse, kuriose jie įkūrė lentpjūvę. Vienas iš tų studentų ir buvo dabartinei „Bauwerk Boen Group“ priklausančios bendrovės „BOEN Lietuva“ direktorius Irmantas Rajunčius.

Produkciją svarbu parduoti protingai

Kareivonių kaimą Kietaviškių seniūnijoje šį pavasarį papuošė įspūdingai modernus statinys – pagaliau buvusios „Domingos“, o dabar „BOEN Lietuva“ administracijos darbuotojai iš Kietaviškių cecho persikėlė į erdvias patalpas. Per tuos 22 įmonės augimo metus buvo statomi cechai, rengiamos poilsio patalpos gamyboje dirbantiems žmonėms, bet pats direktorius ir administracija vis sėdėjo senosiose fermose (dabar lentpjūve vadinamose) įrengtuose kabinetuose. Rugsėjį kartu su oficialiu „Bauwerk Boen Group“   gamybos linijų, perkeltų iš Vokietijos ir Austrijos, atidarymu, administracija persikėlė į erdvius naujojo pastato su uždaru kiemeliu kabinetus.

Pernai susijungusių dviejų stambių grindų dangos gamintojų – norvegų „Boen“ ir šveicarų „Bauwerk parket“– gamyba nuo šiol sukoncentruota Kietaviškėse. Iki šiol čia buvo gaminama didžioji dalis norvegų produkcijos, dabar čia perkeltos ir gamybos linijos iš Vokietijos bei Austrijos. Kodėl senojoje lentpjūvėje gamintą produkciją pamatė, įvertino ir čia savo gamybą perkėlė stambios pasaulio įmonės, I. Rajunčius atsakė ilgokai pamąstęs: svarbu buvo kokybiškai gaminamą produkciją parduoti ne pigiai, bet protingai.

Įvertinti žmonės

Ūkio ministras penkių šalių investuotojų atėjimo į Kietaviškes priežastimi vadina tai, kad čia esą daugiau laisvos darbo jėgos, ją perkvalifikuoti ir steigti gamybą esą lengviau ir pigiau. „Bauwerk Boen Group“ prezidentas, valdybos pirmininkas Klausas Brammertzas sakė, kad palyginti su Austrija, gaminti Lietuvoje tikrai pigiau. „Tai svarbus rodiklis, bet ne svarbiausias. Didžiausias Lietuvos privalumas – aukšta darbuotojų kvalifikacija. Lietuva turi geras specialistų rengimo, mokymo tradicijas. Mes gaminame gerą produkciją, mums labai svarbu, kad ją gamintų tinkami žmonės“, – vardino priežastis Klausas Brammertzas. „Esame patenkinti atliekamų darbų kokybe, darbuotojų mentalitetu, mokesčiais“, – žurnalistams kalbėjo „Bauwerk Group“ vadovas.

I. Rajunčius už sėkmę taip pat dėkojo tik sąžiningiems žmonėms, kuriuos jis vertina ir gerbia, to paties sulaukia iš jų. Įmonės direktorius dabar jau gyvena Kietaviškėse ir sako žinantis žmonių problemas, o kartais ir nepasitenkinimą, kad šalia jų gyvenamųjų namų įsikūrė didelė įmonė, į kurią produkcijos išsivežti atvažiuoja vilkikai iš viso pasaulio, todėl sudaro nepatogumų eismui, bet tas nepasitenkinimas neatsveria kaimo gyvenimo gerovės kūrimo. Įmonėje dirba 1200 žmonių, kurių atlyginimų vidurkis sudaro apie 3 tūkst. litų. Direktorius suko galvą, bandydamas prisiminti, koks buvo jo atlyginimas, pradėjus kurti įmonę: gal 10 kartų mažesnis, nei dabar įmonėje mažiausiai uždirbančio darbininko.

Gamybos taktika

Kietaviškėse, pagal spaudos konferencijoje pateiktą informaciją, suformuota antra pagal dydį Europoje parketo gamintoja – „Bauwerk Boen“ grupė. Įmonė per paskutinius ketverius metus Lietuvoje investavo 240 mln. litų. Kietaviškėse per metus pagaminama per 7 mln. kvadratinių metrų kokybiškos grindų dangos ir tik 1 mln. kv. metrų gaminama kitose grupės įmonėse. Grindys daugiausia gaminamos iš ąžuolo, todėl modernaus administracinio pastato, virš kurio plevėsuoja 6 šalių vėliavos, atidarymo ir įmonių susijungimo šventėje pasodintas buvo ąžuoliukas.

„Kasdien šioje gamykloje mes iškrauname ir sukrauname apie keturiasdešimt pilnų sunkvežimių savo produkcijos, kuri vėliau pasiekia daugelį rinkų ne tik Europoje, bet ir visame pasaulyje“, – kalbėjo I.Rajunčius.

2013 metais „Boen Lietuva“ pardavimo pajamos sudarė 314 mln. Lt arba 10 proc. daugiau nei 2012 metais, kai apyvarta sudarė 284 mln. Lt. Bendrovės atstovai antrąjį šių metų pusmetį numato dviženklį grupės pardavimų augimą.

„Bauwerk Boen Group“ prezidentas Klausas Brammertzas sako, kad gamybos perkėlimą į Lietuvą lėmė keletas esminių priežasčių, tarp kurių yra ir patogi geografinė padėtis.

„Lietuvoje ne tik daug išsilavinusių žmonių, kurie taip pat turi ir mums reikalingą patirtį, nori tobulėti, bet ir pati šalis yra patogioje strateginėje vietoje logistikai – iš čia patogiai pasiekiama daugelis rinkų. Nors ir medienos parketo rinka išgyvena iššūkių periodą, tačiau tikime, kad sprendimas perkelti mūsų gamybą į Lietuvą padės ne tik išlaikyti verslo apimtis, bet ir jas didinti“, – teigė K. Brammertzas.

Grupės produkcija itin vertinama pasaulyje dėl savo kokybės ir ilgaamžiškumo, bet „Bauwerk Boen“ grupė nerimauja dėl Rusijos ir Ukrainos krizės sumažėjusios apyvartos. I. Rajunčius ir šioje situacijoje pasirodė įžvalgus: ūkio ministrui jis dėstė gamybos taktiką: geriau saugoti kokybišką medžiagą nei pagamintą produkciją. Turint geros žaliavos, reikalingą produkciją pagaminti lengviau, o pagamintos produkcijos perteklius įmonei gali atnešti tik nuostolius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Europos Pulsas

Keliai aukštumų link