Kad Seimo sėkmė taptų mūsų sėkme

Kad Seimo sėkmė taptų mūsų sėkme

Pradėjo darbą naujasis Seimas, kuriame dirba du mūsų krašto atstovai: Trakų rajone gyvenantis Jonas Liesys ir Kaišiadorių rajone gyvenanti Laimutė Matkevičienė. Abu jie atstovauja ir Elektrėnų savivaldybės gyventojams, nes Elektrėnų savivaldybė yra padalinta į dvi rinkimų apygardas: Trakų-Vievio ir Kaišiadorių-Elektrėnų. Seime jau suformuotos frakcijos. Valdančiojoje Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijoje dirba L. Matkevičienė, o Liberalų sąjūdžio, kuriai priklauso J. Liesys, frakcija pasiskelbė dirbsianti opozicijoje.

Pirmajame Seimo posėdyje kalbėjusi šalies Prezidentė Dalia Grybauskaitė priminė, kad šis Seimas turi galimybių padėti pamatą kokybiškam naujam valstybės raidos etapui ir užtikrinti tinkamas sąlygas visiems Lietuvos žmonėms kurti laimingesnį gyvenimą Tėvynėje.

Pasak Prezidentės, daugiau kaip pusė Seimo – nauji veidai. Iš jų net 40 atėjo iš savivaldybių tarybų, gerai žinodami savo krašto rūpesčius ir jausdami, kuo kasdien gyvena visa Lietuva. „Kad Jūsų sėkmė taptų visų Lietuvos žmonių sėkme“,- naujajam Seimui linkėjo šalies vadovė.

Po Prezidentės į Seimo tribūną kilo Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas. Jo invokacija (malda, kreipimasis) į pirmąjį posėdį susirinkusiam naujai išrinktam Seimui tokia: „Šiomis dienomis baigiasi popiežiaus Pranciškaus paskelbti Gailestingumo metai. Tepalieka jie pėdsaką mūsų širdyse ir gyvenime. Tegu naujojo Seimo darbai būna paženklinti gailestingumu, rūpesčiu kiekvienu gyventoju, sąlygų sukūrimu žmonėms gyventi oriai nuo pradėjimo momento iki natūralios mirties, rūpinimusi šeimomis, padedant atsakingai reguliuoti darbuotojų ir darbdavių santykius, skatinant gyventojus mokytis ir užsiimti mokslu, užtikrinant orias gyvenimo sąlygas. Tepadeda jums Dievas!“

Dievo pagalbos prašė ir dauguma Seimo narių, duodami priesaikas.

L. Matkevičienė savo kraštui siunčia tokią žinutę: „Gerbiamieji mano kraštiečiai, kolegos, bendraminčiai ir bičiuliai, „Aš, Laimutė Matkevičienė, prisiekiu būti ištikima Lietuvos Respublikai. Prisiekiu gerbti ir vykdyti jos Konstituciją ir įstatymus, saugoti jos žemių vientisumą. Prisiekiu visomis išgalėmis stiprinti Lietuvos nepriklausomybę, sąžiningai tarnauti Tėvynei, demokratijai, Lietuvos žmonių gerovei. Tepadeda man Dievas“. Esu širdingai dėkinga kiekvienam iš Jūsų už tikėjimą manimi. Prisiekiu Jums – ir toliau tęsiu darbus Lietuvos ir mūsų krašto labui, stengdamasi nenuvilti nei vieno iš Jūsų lūkesčių. Nuoširdžiai, Laimutė“.

Jonas Liesys kalba trumpiau: „Tenka dirbti opozicijoje, kitokio pasirinkimo neturėjome, bet tikiuosi darbe prisidėti prie Liberalų sąjūdžio deklaruojamų trijų klestinčios valstybės kertinių punktų: efektyviai valdomas viešasis sektorius; mažinamas valdininkų skaičius ir išlaidos aparato išlaikymui; investicijų skatinimui į verslą ir investavimui į žmogų“.

Paradoksas Seime įvyko dalinantis komitetais. Gydytojai   L. Matkevičienei neteko Sveikatos reikalų komiteto, o pedagogui Jonui Liesiui neteko Švietimo ir mokslo komiteto. L. Matkevičienė dirbs Socialinių reikalų ir darbo komitete bei paskirta Priklausomybių ir savižudybių prevencijos komisijos pirmininke, o Jonas Liesys dirbs Sveikatos reikalų komitete.

Į naująjį Seimą iš 141 Seimo nario perrinkti 59. Vidutinis išrinkto Seimo nario amžius – 51,5 metų, t.y. šis Seimas yra metais jaunesnis. 2012 m. Seimo narių vidutinis amžius buvo 52,8 metų.

Į Seimą išrinkta 111 vyrų ir 30 moterų. Palyginti su 2012 m., moterų skaičius Seime sumažėjo trimis. Daugiausiai moterų – 11 – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungoje.

Naujasis Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis pirmojoje kalboje sakė, kad neleistina toleruoti atotrūkio tarp paprastų žmonių ir vadinamojo elito. Elitas, pasak buvusio Lordų rūmų atstovo rabino Jonathano Sackso, yra praradęs ryšį su tikrove ir apsuptas į save panašių žmonių. Jis nustoja klausytis, ką kalba apačios. Jis nuvertina žmonių pykčio gylį ir galią, todėl valdantieji nesugebėjo numatyti artėjančio smūgio. Tai atsitiko ir Amerikoje, ir Lietuvoje. Tikėkime, kad šio Seimo valdantieji tą pamoką bus išmokę ir Seimo sėkmė tikrai taps mūsų visų sėkme.

Julija Kirkilienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų